Podzim je plný dlouhých pošmourných večerů, kdy je venku lezavo a tak se nedá nic moc dělat. Nejvíc se nudí děti, které potřebujete zabavit. Ale ty potřebují zabavit nejen na podzim, ale celoročně. Děti milují televizi a koukání se na filmy, seriály a pohádky, proto pro vás máme seznam – nejkrásnější pohádky pro děti, které je stoprocentně budou bavit. Najdete tam jak české, tak zahraniční pohádky a možná budou některé bavit i vás. Jedná se o pohádky pro menší i větší děti, takže je na vás, jak je přizpůsobíte jejich věku a co jim pustíte.

Zabavte svoje ratolesti, jak? 20 nápadů najdete tady.Nejkrásnější pohádky pro děti

pohádky pro dětiFoto: pixabay

Připravte film, vezměte si pyžama a udělejte si s dětmi nějaké občerstvení a uvidíte, že je tak zabavíte na hodně dlouhou dobu a bude je to bavit! Navrhněte jim, ať si pozvou kamarády a udělají pyžamový večírek s pohádkami, filmy a spoustou popcornu.České pohádky

České pohádky jsou jedny z nejlepších, vybrat si můžete i mezi seriály pro děti nebo filmy pro děti.

1. Princezna ze mlejna (64 % podle ČSFD)

Krásná pohádka od Trošky, která. je natáčená v prostředí jižních Čech. Jindřich se vydá do světa hledat svoji vysněnou princeznu a cestou potká mlýn, kde chce pracovat. Bydlí tam Eliška, krásná dívka, které se Jindra líbí. Eliška ho moc nezajímá, protože čeká na svou princeznu. Kdo je ale do Elišky také zamilovaný, to je místní čert, vodník a také knížepán. Eliška se musí vdát a sama si má vybrat ženicha. Jindřich přijde k rozumu a začne mít o Elišku také zájem. Koho si nakonec vybere?

2. O Jasněnce a létajícím ševci (69 % podle ČSFD)

Jasněnku jednou navštívít švec, okamžitě se do sebe zamilují a utečou spolu. Ji ale unese zlá čarodějnice a její dcera. Švec ji musí najít a zachránit a také si na ni vzpomenout, protože mu byla vymazána paměť.

3. Ať žijí duchové (81 % podle ČSFD)

Český pohádkový film, kde skupina dětí najde starý hrad a chce ho opravit. Zjistí ale, že tam žije rytíř a jeho dcera a začnou se kamarádit. Dcera Leontýnka se zakouká do jednoho z chlapců a chce být jako běžné děti – živá.

Nejkrásnější pohádky pro děti

4. Tři oříšky pro Popelku (86 % podle ČSFD)

Klasická pohádka o Popelce, její maceše a nevlastní sestře. Popelka dostane tři oříšky, které jsou kouzelné a v každém z nich se ukrývají šaty. Popelka okouzlí prince a ten se vydá ji hledat.

5. Anděl Páně (76 % podle ČSFD)

Anděl Páně je matla, kterému se nic nedaří a ještě se rouhá. Je proto s čertem, se kterým je nezapomenutelná dvojka, vyslán na Zemi, aby napravil jednoho hříšníka. Pokud se mu to nepodaří, propadne se do pekla.

6. Jak vytrhnout Velrybě stoličku (85 % podle ČSFD)

Energický a vynalézavý kluk Vašek žije jen s maminkou a mrzí ho, že nemá tátu a tak se snaží mamince za každou cenu někoho sehnat. Na rekreaci potká Luboše, se kterým se zkamarádí…

7. Páni kluci (85 % podle ČSFD)

Partička tří kluků žijí ve městečku Levín a vyvádějí samé levárny. Jeden z nich se rozhodne, že získá odměnu pro nejlepšího žáka na škole. Kamarádi mu pomáhají, ale protože je známý jako lump, ředitel mu nevěří a všechny zamkne v kabinetě. Podaří se jim utéct, šaty hodí do vody, aby se myslelo, že se utopili a na hradě najdou poklad s penězi.

8. Bylo nás pět (86 % podle ČSFD)

Parta pěti kluků, kteří zažívají zážitky a neustále něco vyvádějí. Hlavní postavou je Péťa, jeho láskyplná maminka, velice přísný otec a vzájemně se znající obyvatelstvo.

9. S čerty nejsou žerty (89 % podle ČSFD)

„Co peklo schvátí, to už nenavrátí“ – to říkají místní čerti. Mají zálusk na zlou macechu, která svého nevlastního syna připravila o veškeré dědictví. Ten se zamiluje do dcery knížepána a druhá dcera zase do něj. Petr se seznámí s čertem a spolu dovedou macechu do pekla. Zároveň se na konci ožení s druhou dcerou knížepána, tu první si odvede sám Lucifer.

Nejkrásnější pohádky pro děti

10. Šíleně smutná princezna (83 % podle ČSFD)

Princ uteče a potká princeznu, která ale nemá ani páru o tom, že je princ. Je zavřen do vězení a vzájemně se do sebe zamilují. Princezna před svým tatínkem dělá smutnou, protože si chce vzít toho, koho ona uzná za vhodné a ne toho, kdo jí je vybrán. Nakonec se oba vezmou a všichni jsou spokojeni.

11. Anděl Páně 2 (77 % podle ČSFD)

Andlělovi a čertovi se povede utrhnout jablko ze stromu poznání a proto jsou opět posláni na Zem, aby ho našli a přivedli zpátky. Tam se to ale dost zkomplikuje. Vše je doprovázeno vtipnými hláškami dvojice.

12. Pojďte pane, budeme si hrát (85 % podle ČSFD)

Potkají se dva medvídci u Kolína a dají se spolu do řeči. A tak zjistí, že jsou bráchové a začnou si spolu hrát. Jeden je maličký a trochu hloupý a druhý dlouhý chytrý.

13. Jak krotek ke kalhotkám přišel (94 % podle ČSFD)

Krteček se jednoho dne rozhodne, že chce mít kalhotky. A tak poprosí zvířátka, aby mu pomohla. Všchni přiloží ruku k dílu a nakonec je Krteček velmi spokojený.

14. Příběhy včelích medvídků (84 % podle ČSFD)

Čmelda a Brumla, jejich přátelé a maminka prožívají dobrodružství a veselé příhody.

15. Dívka na koštěti (82 % podle ČSFD)

Dívka z kouzelného světa se dostane do světa našeho, ten se jí zalíbí, dokonce tady začne chodit do školy, zamiluje se a chce tu už zůstat. To má ale háček.
Nejkrásnější pohádky pro děti

Zahraniční pohádky

V následujícím seznamu najdete pohádky pro děti, které nepochází z české dílny, ale ze zahraničí. Najdete zde klasické filmy, kreslené i nekreslené pohádky. Některé filmy a pohádky se vyloženě hodí pro holčičky (například Myscene: Hvězdy Hollywoodu), některé, které jsou více fantasy a mysteriozní, se hodí spíše pro chlapce (Harry Potter nebo Hobit).

16. Sám doma (86 % podle ČSFD)

Rodinka vyráží do Paříže a na letišti si uvědomí, že asi něco nechali doma. Ano, nechali – syna Kevina. Ten musí pohlídat dům a hlavně ho ubránit před dvojicí hloupých lupičů.

17. Shrek (87 % podle ČSFD)

Příběh zeleného zlobra, trhlého osla a princezny Fiony, kterou má Shrek zachránit, protože je v zajetí draka.

18. Polární expres (65 % podle ČSFD)

Příběh pojednává o chlapci, který se o půlnoci o Vánocích vzbudí a před jeho domem stojí vlak, který jede na Severní pól. Ve vlaku je spousu dětí v pyžámku a chlapec se přidá. Než tam dorazí a přesvědčí se, jak vše funguje, zažívá vtipné momenty, se kterými se musí popasovat. Od Santy pak dostane rolničku jako dárek.

19. Harry Potter (79 % podle ČSFD)

Něco pro starší děti. Několik dílů o Harrym, kamarádech Hermioně a Ronovi. Každý rok se vydávají do Bradavic, do světa kouzel, kde na ně čekají nejrůznější nástrahy, které musí vyřešit. A ta největší – dopadnout pána zla. Povede se jim to?

Nejkrásnější pohádky pro děti

20. Ledové Království (76 % podle ČSFD)

Oblíbená pohádka zejména mladších dětí. Příběh o dvou sestrách – Anně a Else, která zmizela a je uvězněná v ledovém království. Anna se vydává ji hledat a zachránit.

21. Kouzelná chůva Nanny McPhee (73 % podle ČSFD)

Pan Brown má 7 dětí, které jsou nevychované a zlobivé, ale protože to s nimi nezvládá, raději jim vše dovolí, aby měl klid. Žádná chůva v rodině nevydržela. Naštěstí se ale objeví chůva McPhee, aby svými fungujícími metodami děti vychovala a udělala z nich správná a vychovaná dítka.

22. Lví Král (86 % podle ČSFD)

Simba je malé lvíče, kterého zachránil jeho otec před hyenami, které by ho zabili. Otec Mustafa ale bohužel zahyne. Simba si najde dva kamarády, roste a pokračuje v otcově lví stopě.

23. Příběh hraček (76 % podle ČSFD)

Jakmile dítě opustí svůj pokoj, co se stane s hračkami? Ožijí! žijí svým světem a mluví.

24. Madagaskar (76 % podle ČSFD)

Zvířata z jedné ZOO už toho mají dost a chtějí utéct a žít život jako běžná zvířata – krásný a svobodný. Jejich útěk doprovází vtipné situace i divocí lemuři.

25. Hledá se Nemo (86 % podle ČSFD)

Nemo je malá rybka, která se teprve všechno učí. Naneštěstí ho ullví potapěč, který ho umístí do svého akvária. Jeho otec ryba Marlin se ho vyadává hledat a po cestě se seznamuje s rybou Dory, která je tak trochu hloupá.

26. Kráska a zvíře (72 % podle ČSFD)

Krásná, mladá a chytrá dívka je uvězněna netvorem ve svém sídle. Spřátelí se a ona zjistí, že vzhled není rozhodující, protože nevypovídá o tom, čím je uvnitř, protože tam se skrývá krásný princ.

27. Lady a Tramp (85 % podle ČSFD)

Fenka Lady je psí slečna, která žije v jedné domácnosti a je moc spokojená. Jednou ale potká psa Trampa, který se jen tak toulá městem, živí se zbytky, ale je volný a to se Lady líbí. Uteče a zkusí dělat to, co on, ale protože neumí takto žít, málem jí čeká zlý osud, ze kterého je na poslední chvíli zachráněna. Bohužel se musí rozdělit, ale Tramp to nevzdává.

28. Doba Ledová (84 % podle ČSFD)

Parta zvířat najde lidského človíčka, kterého se rozhodnu, že vrátí rodičům a doprovází je vtipné náhody.

29. Grinch (60 % podle ČSFD)

Grinch je zelený kdovík, který. je trochu odlišný. Nesnáší totiž Vánoce a je hodně zlomyslný. Vyhraje ale cenu Smíchmajstra a musí se dostavit na předávání. Začne mít rád Vánoce nebo zůstane stále stejným protivou?

30. Mary Poppins (78 % podle ČSFD)

Mary Poppins je dokonalá dívka, která se vydává na výlet, kdy ji každý den čeká jiné dobrodružství.

Tohle jsou ty nejlepší pohádky pro děti, kterými je jistě zabavíte. Schválně nám dejte vědět, která pohádka je vaše oblíbená! Pokud vám vaše oblíbená pohádka v našem seznamu chybí, napište ji do komentářů.

Přečtěte si také: Nejoblíbenější filmy pro děti v jakémkoliv věku.

Inspirujte se: nejlepší knížky pro děti.