Hledáte filmy pro děti, kterými své ratolesti zabavíte? Pomůžeme vám! Máme pro vás tipy na nejoblíbenější filmy pro děti, které milují i dospělí!

Filmy pro děti jsou super, protože se u nich můžete odreagovat a na nic nemyslet! Tyhle filmy baví malé děti i větší a zabaví je na hodně dlouhou dobu. Udělejte jim k tomu nějaké občerstvení a budete od nich mít klid. Klidně jim navrhněte, že si mohou uspořádat pyžamový večírek s filmy a pozvat kamarády.

Přečtěte si také: Nejhezčí pohádky pro děti, které je budou bavit!


Nejoblíbenější filmy pro děti

filmy pro dětiFoto: pixabay

1. Ať žijí duchové (81 % podle ČSFD)

Český film, který bude bavit jak děti, tak dospělí. Skupina dětí najde starý hrad a chce ho za každou cenu opravit. Zjistí ale, že tam žije rytíř Brtník a jeho dcera Leontýna a začnou se kamarádit. Dcera Leontýnka se zakouká do jednoho z chlapců a chce být jako běžné děti – živá. Zradí tak ale tatínka, co si vybere?

2. Harry Potter (79 % podle ČSFD)

První díly se hodí pro menší děti, ty konečné spíše pro větší. I pro dospělé! Vydejte se za dobrodružstvím s trojicí kamarádů – Harrym, Ronem a Herminovou. Společně bojují proti pánu zlu, o kterém se nemluví. Harry nesmí v seznamu „filmy pro děti“ chybět.

3. Hledá se Nemo (86 % podle ČSFD)

Kdo by neznal Nema? Malá rybička, kterou chytí potapěč a umístí ji do svého akvária. Jeho táta ho v tom ale nenechá a začne ho hledat. Při hledání narazí na Dory, a tak hledají spolu.

Nejoblíbenější filmy pro děti

4. Sám doma (86 % podle ČSFD)

Známý příběh o klukovi, který zůstal sám doma a musí se s tím poprat, jak nejlépe umí a poradit si s hloupými zlodějíčky.

5. E.T. Mimozemšťan (83 % podle ČSFD)

Příběh o mimozemšťanovi, který se na naší planetě ztratil a nedaří se mu najít cestu domů. Objeví ho desetiletý kluk, který ho vezme k sobě domů. E.T. ale chce domů a dává to hodně najevo. Vypadá to, že umírá, ale není to tak. Nakonec se E.T. podaří zachránit.
6. Nekonečný příběh (85 % podle ČSFD)

Bastien, malý kluk, najde v knihovně kouzelnou knížku, a tak se stane součástí Nekonečného příběhu. Film o fantazii, porozumění a lidských citech.

7. Příběh hraček (76 % podle ČSFD)

Příběh o tom, co se stane, když dítě opustí svůj pokojíček. Všechny hračky rázem ožijí.

8. Madagaskar (76 % podle ČSFD)

Tady jsou vtipy, kterým se smějí nejen děti, ale i dospělí. Čtveřice zvířecích kamarádů se znají ze ZOO, která je jejich domovem. Co když ale chtějí zažít, jaké to je žít ve volné přírodě, na svobodě?

9. Coco (87 % podle ČSFD)

Miguel se touží stát slavným a uctívaným hudebníkem, tomu ale brání zákaz jeho rodiny. Shodou náhod se ocitne v Říši mrtvých a dá se na cestu, na které se snaží odhalit příběh jeho rodiny.

Nejoblíbenější filmy pro děti

10. Shrek (87 % podle ČSFD)

Zelený zlobr a jeho družka Fiona, říká vám to něco? Samozřejmě nechybí ani potrhlý oslík. Shrek má za úkol zachránit Fionu, princeznu, která je v zajetí draka. Povede se mu to a budou všechny pohádkové bytosti šťastny?

11. Pod jezevčí skálou (66 % podle ČSFD)

Jeden ze skvělých filmů s Tomášem Holým. Malý kluk Vašek musí nějaký čas trávit se svým Dědou, kterého skoro nezná, na chalupě na Šumavě. Děda z toho není nadšený, ale nedá se nic dělat. Nakonec se z nich stane nerozlučná dvojka. Filmy s hercem Holým patří mezi nejlepší české filmy pro děti.

12. Jak vytrhnout velrybě stoličku (85 % podle ČSFD)

Energický  kluk Vašek žije jen s maminkou a mrzí ho, že nemá tátu a žádný mužský vzor, a tak se snaží mamince někoho sehnat. Na rekreaci potká Luboše, se kterým se zkamarádí… Povede se mu je dát dohromady?

13. Na vlásku (84 % podle ČSFD)

Kreslená pohádka, která zaujme. Pohádka pojednává o princezně Locice, která má velmi dlouhé vlasy, je uvězněná ve věži a touží po dobrodružství.

14. Zootropolis (84 % podle ČSFD)

Vydejte se do města plné zvířat. Seznamte se s Judy Hopkavou a mazaným lišákem Nickem. Judy chce dokázat všem, že má na to být v policejním sboru, ale je to opravdu tak?

15. Doba ledová (84 % podle ČSFD)

Zvířátka najdou lidské mládě a rozhodnou se, že ho vrátí rodičům. Následujte je při jejich cestě.

16. Anděl Páně (76 % podle ČSFD)

Pohádka Jiřího Stracha, která se odehrává v nádherném prostředí! Dvojka anděla a čerta je nezapomenutelná! Anděl Páně je matla, kterému se nic nedaří a kde se ocitne, tam se stane katastrofa. Je proto s čertem vyslán na Zemi, aby napravil jednoho hříšníka. Pokud se mu to nepodaří, propadne se do pekla. Nakonec napraví sám sebe.

17. Lví král (86 % podle ČSFD)

Simba je malé lvíče, kterého zachránil jeho otec Mustafa před hyenami, které by ho jinak zabili. Otec ale bohužel po záchraně zemře. Simba si najde dva kamarády, roste a pokračuje v otcově lví stopě, který by na něj byl nesmírně pyšný.

18. Potkal jsem ho v ZOO (56 % podle ČSFD)

Příběh o klukovi, který si najde v ZOO kamaráda, který nevidí a také touží po někom, s kým se bude kamarádit. Zažívají spolu dobrodružství a malý slepoň, jak mu Ivoš říká, se octne v situaci, kdy zloději chtějí vykrást byt.

Nejoblíbenější filmy pro děti

19. Ledové království (76 % podle ČSFD)

Oblíbená pohádka zejména malých holčiček. Dvě sestry – Anna a Elsa zažívají dobrodružství. Elsa je totiž uvězněná v ledovém království a Anna ji jako správná sestra chce najít a zachránit.
20. Princezna ze mlejna (64 % podle ČSFD)

Pohádka pro děti, která uchvátí prostředím, ale i rolemi – můžete se těšit na vtipného čerta, vodníka, ale i mlynáře a jeho krásnou dceru. Kdo ji dostane za manželku? Ten, koho si sama vybere!

21. Anděl Páně 2 (77 % podle ČSFD)

Anděl a čert utrhnou jablko ze stromu poznání, a proto jsou vysláni na Zem, aby ho našli a přivedli zpátky. Tam se to ale dost zkomplikuje. Vše je doprovázeno vtipnými hláškami dvojice.

Nejoblíbenější filmy pro děti

22. Kráska a zvíře (72 % podle ČSFD)

Krásná dívka je uvězněná zvířetem, který vypadá zle a všichni se ho bojí. Ona ale zjistí, že se uvnitř skrývá milý a krásný princ. Povede se jim do sebe zamilovat i přes to, jak on vypadá?

23. Lady a Tramp (85 % podle ČSFD)

Lady je psi slečna, která žije v jedné domácnosti, ale začne se cítit sama, protože její páníčci čekají příchod nového potomka. Uteče s Trampem, se psem, který žije sám venku a živí se zbytky. Lady ale zmizí, to její psí kamarád nenechá jen tak.

24. Cesta do pravěku (87 % podle ČSFD)

Film pro starší děti, které se díky tomuto filmu mnohé naučí. Parta 4 kluků prožívá dobrodružství v obdobích vzniku Země.

25. Bambi (83 % podle ČSFD)

Malý srneček Bambi zažívá dobrodružství se svými přáteli a moudrý vůdce Výr jemu i jeho kamarádům předávají zkušenosti a cenné rady.

26. Slepičí úlet (79 % podle ČSFD)

Film o „výrobně vajec“, ve které Rocky, Ginger a další přátelé již nechtějí být. Naplánují tedy útěk, protože nechtějí skončit jako vařené nebo smažené vejce na pánvi.

27. Úžasňákovi (84 % podle ČSFD)

Úžasňák Bob Parr byl superhrdinou před patnácti lety, to už je dlouhá doba. Touží se vrátit zpátky a to se mu vyplní ve chvíli, kdy je vyslán na tajemný ostrov vyšetřovat.

Nejoblíbenější filmy pro děti

28. Auta (82 % podle ČSFD)

Auto Blesk McQueen touží po slávě a trofejích, ale zjišťuje, že to mu šťastný život nezaručí a jsou důležitější věci.

29. Jak vycvičit draka (86 % podle ČSFD)

Tohle bude něco hlavně pro kluky, protože pohádka je plná Vikingů a jejich drsných draků. Co myslíte, dá se drak vycvičit?

30. Marley a já (76 % podle ČSFD)

Filmy se zvířaty bývají často smutné, ale zaručeně se šťastným koncem. To platí i v tomto případě. Marley je pes, kterého si pořídí pár a film mapuje 13 života s tímto miláčkem.

Tohle jsou nejoblíbenější filmy pro děti! Schválně, který film má vaše dítě nejradši? Není tajemstvím, že i dospělí mají v oblibě filmy pro děti. Můj nejoblíbenější je Marley a já. Jaký je váš ten nej?

Nejlepší písničky pro děti najdete tady.