Dárky pro muže jsou vždycky oříškem. Hlavně my ženy tvrdíme, že nakupovat a vymýšlet originální dárky pro muže k Vánocům, k narozeninám nebo k svátku je velmi obtížné, protože často nevíme, co chtějí. A proto jsme si opět dali tu práci a sepsali pro vás seznam dohromady 51 dárků pro muže, kterými potěšíte a zároveň si každý vybere. Tápete, jaké dárky pro muže koupit? Pro syna, manžela, partnera, dědečka, tatínka, bratra nebo kamaráda? Konec vymýšlení. Inspiraci najdete tady! 🙂

Pokud hledáte dárky pro muže, neváhejte se podívat i do seznamu dárků pro ženy, protože tam taky najdete tipy, které jsou unisex. Inspirovat se také můžete v článcích o dárcích pro tatínky nebo přítele.

Pořiďte originální dárky pro ženy – najdete je tady. 

Originální dárky pro muže pro tento rok

1. Domácí pivovar

dárky pro muže
Foto: Manboxea

Existuje-li lepší dárek pro muže než pivo, pak je to vlastní pivovar. Pořiďte mu domácí pivovar, díky kterému si doma uvaří vlastní pivo, a bude vám líbat ruce.

Koupit domácí pivovar

 

2. Sada Jack Daniel’s

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Muži a kvalitní alkohol patří zkrátka k sobě a tahle sada udělá radost snad každému plnoletému muži.

Koupit dárkovou sadu

 

3. Powercube

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Tento dárek se objevil i mezi dárky pro ženy, protože je opravdu tak trochu unisex a hodí se pro obě pohlaví. Nic vás nenaštve víc, než když jste na cestách, vybije se vám počítač i telefon, k dispozici je pouze jedna zásuvka a vy potřebujete pracovat! Powercube obsahuje několik zásuvek a ještě k tomu i USB.

Koupit Powercube

 

4. Kuchařka pro muže

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Kdo je pro, aby muži uměli vařit? Alespoň občas a alespoň něco. Věnujte jim kuchařku a svěřte jim někdy nedělní oběd. Jen pozor, aby se kuchařka nedostala do šuplíku a neprášilo se na ní :-).Koupit kuchařku

 

5. Cestovní kávovar

dárek pro cestovateleFoto: Heureka

Hledáte dárek pro muže, který miluje kávu nebo cestování? Pořiďte mu cestovní kávovar. Ideální dárek pro všechny milovníky cestování a kávy zároveň!

Koupit cestovní kávovar

 

6. Degustační balení Tatratea

dárky pro muže tatratea

Foto: Heureka.cz

Hledáte originální dárek, který mu udělá radost? Pořiďte mu degustační balení tatranského čaje Tatratea.

Koupit dárkové balení Tatratea

 

7. Značkový parfém

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Tento parfém není novinkou, ale je nestárnoucí klasikou mezi dárky pro muže, která nikdy nevyjde z módy. Chanel je prostě klasika, se kterou nešlápnete vedle. Velká 100 ml lahvička mu vydrží opravdu dlouhou dobu, a váš muž tak bude krásně vonět celý den.

Koupit značkový parfém

8. Dárkový poukaz na ubytování v treehousu

dárek pro muže ubytovani v treehousu
Foto: Heureka.cz

Jestli hledáte opravdu originální dárek pro muže, který pro něj bude zároveň velkým zážitkem, máme pro vás tip. Kupte mu dárkový poukaz na ubytování v treehousu, neboli domě na stromě. Uvidíte, jak bude zářit radostí, že se na chvíli vrátí do klukovských let.

Koupit poukaz na ubytování v treehousu

 

9. Inspirativní kniha

elon musk kniha
Foto: Heureka.cz

Knihy jsou dárky pro muže, které jednu skupinu pánů potěší a druhou moc nenadchnou. Musíte tedy muže znát natolik, abyste věděli, zda rád čte nebo ne. Proč číst knihy? Protože díky nim rozvíjíte své myšlení a osobnost. A muži se přeci pořád rádi někam posouvají a snaží se být úspěšní a bořit limity. Pořiďte mu knihu o úspěšném člověku, který ho inspiruje.

Koupit inspirativní knihu

Další originální dárky pro muže

10. Luxusní trenky

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Trenek nikdy není dost. Měkké dárky pro muže nepatří mezi nejoblíbenější, ale hodí se, a navíc tyhle trenky od Calvin Klein jsou teď velkým trendem a muž se za ně rozhodně nebude stydět.

Koupit značkové trenky

11. Luxusní zapalovač

dárky pro muže

Foto: Heureka.cz

Krásná a přitom praktická věc pro kuřáky i nekuřáky. Co kdyby se ocitli na opuštěném ostrově a potřebovali si rozdělat oheň? :O

Koupit značkový zapalovač

12. Conversky

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Conversky jsou stejná klasika jako u žen. Jsou muži, kterým je jedno, co mají na nohách, ale pak jsou tady ti, kterým na tom dost záleží. Rozšiřte jim sbírku o další pár stylových bot.

Koupit tenisky Converse

13. Soudek piva

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Dárek pro pivaře, a že jich kolem vás je mnoho. Ideální dárek pro tatínka, přítele nebo dědečka.

Koupit pivní soudek

14. Doutníky

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Doutník je pro opravdové pány. Pořiďte mu pravý kubánský, který se dá koupit po kusech a nebo v dárkovém balení.

Koupit kubánské doutníky

15. Tričko

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Tričko je další ze série „klasické dárky pro muže“. Trička s logem značky jsou IN a rozhodně s nimi neuděláte chybu. Pořiďte mu třeba kultovní tričko Adidas. TIP pro přítelkyně! Společně se slaďte a kupte si podobné tričko i vy.

Koupit triko s logem

16. Sada na holení

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Dárky pro muže, které zaručeně potěší, se často týkají holení. Obdarujte je luxusní holící sadou.

Koupit holicí sadu

17. Ručně vyráběné mýdlo

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Máte doma nebo znáte muže, co má rád fotbal (který nemá?) a zároveň o sebe rád pečuje? Věnujte mu kvalitní, ručně vyráběné mýdlo, které vypadá jako fotbalový míč. S takovými dárky pro muže určitě zabodujete. Potěšíte ho a bude vidět, že moc dobře víte, co má rád a co ho zajímá. Jenom pozor, ať to nepochopí špatně a to tak, že by se měl víc mýt.

Koupit ručně vyráběné mýdlo

18. Rumový kalendář

dárky pro muže rumový kalendář

Foto: Heureka.cz 

Mezi dárky pro muže lze občas narazit na opravdové perly. Třeba tento rumový kalendář se 24 okénkami, ve kterých najdete nejlepší rumy světa, a se dvěmi skleničkami. Takže vám nic nebrání v tom udělat si domácí degustaci rumů.

Koupit rumový kalendář

19. Půllitr

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz 

Vtipný a praktický dárek pro pivaře. A možná i pro nepivaře. 😀

Koupit půllitr

20. Značkový batoh

dárky pro muže Foto: Heureka.cz

Hledáte dárek pro muže, který chodí do školy nebo stále někam cestuje? Tak ten bude rád za stylový a prostorný batoh, do kterého schová vše, co potřebuje. V posledních letech letí třeba značka Herschel.

Koupit značkový batoh

21. Bezdrátová sluchátka

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Sluchátka patří mezi dražší dárky pro muže, které ocení hlavně mladší generace, která bez sluchátek a poslouchání hudby nevyjde z domu. Zapomeňte na kabely, které všude překáží, a pořiďte mu bezdrátová sluchátka.

Koupit bezdrátová sluchátka

22. Sada na grilování

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

 

Co se týká grilování, většinou se této práce ujímají muži. Jestli ten váš rád griluje, pořiďte mu zbrusu nové nářadí, ať je na příští léto vybaven a připraven!
Koupit sadu na grilování.

23. Značková kšiltovka

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Baseballové čepice s logy klubů jsou opět v kurzu! Hledáte dárek pro syna, bratra nebo kamaráda? Tohle bude správná volba. Co třeba New York Yankees?

Koupit značkovou kšiltovku

24. Kvalitní whisky

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Žádný muž neodolá kvalitnímu alkoholu jako je například whisky. Klidně mu k tomu kupte i skleničky a vytvořte balíček.

Koupit kvalitní whisky

 

25. Hodinky

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Elegantní hodinky se hodí pro muže, kteří potřebují neustále vědět, kolik je hodin a nosí košile. Perfektně doplní jejich outfit. Pokud doma elegána nemáte, zkuste se podívat po sportovním kousku.

Koupit hodinky

 

26. Nový iPhone

dárky pro muže

Máte doma „jablíčkáře“? Pak určitě víte, že společnost Apple každý rok vydává nový iPhone. Pro muže, kteří mají rádi technologie, je to vrchol roku, a novým iPhonem jim uděláte obrovskou radost.

Koupit nový iPhone

 

27. Kapesní nůž

dárek pro muže

Foto: Heureka.cz

Mezi typické dárky pro muže rozhodně patří kapesní nože. Kudlička nebo nůž, který v sobě skrývá spoustu vychytávek – nůžky, vývrtku nebo otvírák na pivo? Z obojího budou mít muž radost.

Koupit skládací nůž

 

Hledáte nápady i na dárky pro ženy?

Koukněte se na našich 53 nápadů na originální dárky pro ženy.

dárky pro ženy

 

28. Degustační bedna pro gurmána

dárky pro muže bedna pro gurmana
Foto: Heureka.cz

Hledáte dárek pro muže gurmána? Pořiďte mu degustační bednu plnou dobrot pro muže. Ideální dárek pro manžela nebo tatínka.

Koupit bednu pro gurmána

 

29. Barevné ponožky

dárky pro muže
Foto: Heureka.cz

Ano, ponožky nejsou oblíbenými dárky pro muže, ale co barevné ponožky, které se v poslední době velmi nosí a hodí se i k elegantnějšímu outfitu? Podívejte se, proč jsou lidé, kteří nosí barevné ponožky, kreativnější a úspěšnější.

Koupit barevné ponožky

30. Voucher do restaurace

Který muž nerad jí? Vyberte restauraci, kde se společně dobře najíte a strávíte hezký čas. Uvidíte, že jídlo mu udělá pokaždé obrovskou radost.

Koupit dárkový poukaz do restaurace

31. Cestovní kosmetika pro muže

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

I muži používají kosmetiku a potřebují si ji brát na cesty, když někam jedou. Udělejte mu radost stylovou cestovní kosmetickou sadou, která dobře poslouží a krásně voní. 

Koupit cestovní kosmetiku

32. Chytré hodinky

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Chytré hodinky jsou v dnešní době skvělým doplňkem, který bude slušet každému muži a je to praktická věc, která umí dost zjednodušit život.

Koupit chytré hodinky

33. Dřevěný motýlek

dárky pro muže

Foto: Heureka.cz

Máte doma elegána? Jestli ano, tak máte vybráno. A jestli ne, stejně se mu tento dárek bude hodit, protože občas oblek musí vytáhnout každý muž. A dřevěný motýlek je hodně trendy.

Koupit dřevěný motýlek.

34. Herní konzole

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Každý muž je stále tak trochu dítě a jako takové dítě si rádo hraje. Udělejte mu radost herní konzolí, vyberte třeba Playstation. Ale pozor, připravte se, že u toho možná stráví pár dní.

Koupit herní konzoli

35. Luxusní náramek

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Máte v okolí muže, který má rád doplňky? Tak to je parádní příležitost mu věnovat krásný náramek, který doplní celý jeho outfit.

Koupit luxusní náramek

36. Přenosný reproduktor

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Všichni muži i kluci milují techniku! Nejvíc takový přenosný kvalitní reproduktor ocení mladší kluci, kteří jezdí s kamarády na výlety a poslouchají hudbu hodně nahlas. Ale využijete ho hodně i doma nebo na cestách.

Koupit přenosný reproduktor

37. Hlavolam

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Jak už bylo zmíněno, muži jsou tak trochu hračičky. Tak jim trochu zamotejte hlavu a věnujte jim hlavolam, uvidíte, že bude zábava.

Koupit hlavolam

38. Dárková čokoláda

dárky pro muže

Foto: Heureka.cz

Jestli si myslíte, že sladkosti mají rády jen ženy, tak to se pletete. Na čokoládě ujíždějí i muži! Pokud takového znáte, udělejte mu radost nějakou výbornou kvalitní čokoládou, ať si také osladí život!

Koupit dárkovou čokoládu.

39. Dárkový poukaz na nákup piva

poukaz na pivo
Foto: Heureka.cz

Někdy než materiální věci více potěší zážitky. Věřte, že poukaz na nákup piva opravdovým zážitkem bude. Pokud znáte muže, víte, že se pro ně tohle dokonale hodí a že budou mít opravdovou radost! Který chlap nemá rád pivo?

Koupit dárkový poukaz na piva

40. Sedací vak

dárky pro muže

Dopřejte mu pohodlí a k televizi nebo do svého pokojíčku pro mladší mu kupte pohodlný vak, do kterého se může posadit, lehnout si do něj nebo si ho zkrátka přizpůsobit dle svých představ.

Koupit sedací vak

41. Společenská hra

dárky pro muže

U společenských her se zasměje, může ji vzít na setkání s kamarády, zahraje si s rodinou a potrápí mozkové závity – ideální pro všechny věkové kategorie.

Koupit společenskou hru

42. Vinotéka

dárky pro muže

 

Foto: Heureka.cz

Možná přemýšlíte, čím potěšíte někoho, kdo má rád víno, ale právě obyčejné víno se vám nechce dávat. A co koupit vinotéku? Vypadá hezky, je praktická a radost určitě udělá.

Koupit vinotéku.

43. Stírací mapa


Foto: Heureka.cz

Stírací mapu ocení cestovatelé, kteří jsou celý rok po výletech nebo cestách a chtějí si své zážitky zaznamenat. Postupně stírají místa, na kterých byli, až mohou mít odhalený třeba celý svět. Tohle je navíc luxusní pánská edice, kterou můžete použít jako dekoraci v pokoji nebo pracovně. Ne nadarmo se říká, že cestování rozvíjí našeho ducha a mysl.

Koupit stírací mapu

44. Termohrnek

dárky pro muže termohrnek

Foto: Heureka.cz

Pro milovníky kávy, čaje nebo jiných teplých nápojů se hodí termohrnek, který si může vzít sebou a nápoj v něm dlouho zůstane teplý. Je to praktický dárek, který zároveň i dobře vypadá.

Koupit termohrnek

45. Gramofon

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Gramofon je nádherná retro věc, kterou ocení milovníci hudby a starých deskovek.

Koupit gramofon

46. Kvalitní rum

dárky pro muže

Takový dárek ocení gurmáni, kteří se vyznají v alkoholu, cítí na jazyku rádi kvalitní pití a dokážou si ho vychutnat. Rum se dá pít jak samotný, tak z něj umíchat zajímavé drinky.

Koupit kvalitní rum

47. Tablet

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Tento dárek budou nejčastěji kupovat nejspíše rodiče svým synům nebo třeba partnerky a manželky svým polovičkám. Muže a chlapce potěší stoprocentně.

Koupit tablet

48. Elektrokoloběžka

dárky pro mužeFoto: Heureka.cz

Elektrokoloběžka je skvělá praktická věc, která může třeba urychlit cestu do práce. Navíc je to super zábava.

Koupit elektrokoloběžku

49. Powerbanka

dárky pro muže

Kdo v dnešní době nemá neustále vybitý telefon? Asi všichni a to hlavně muži, kteří si na telefonech neustále hrají, no nemám pravdu? Pořiďte jim powerbanku, která jim pomůže telefon rychle dobýt i bez zásuvky.

Koupit powerbanku

50. Pyžamo

dárky pro muže

 

Foto: Heureka.cz

Kupte synovi, manželovi, kamarádovi nebo bratrovi hezké pyžamo na spaní. A k tomu třeba knížku, aby měl co číst v posteli. 🙂

Koupit pyžamo.

51. Činky

dárky pro muže

Foto: Heureka

Máte doma nebo znáte muže, který tráví čas hlavně v posilovně? Dejte mu pořádné činky, ať ty svaly rostou sami.

Koupit činky.

BONUS

Ručně vyráběné dárky pro muže jsou skvělá volba, která zahřeje u srdce. Rozhodně nešlápnete vedle, pokud mu vytvoříte balíček z jeho oblíbených potravin (který chlap nemá rád jídlo?) a nebo kosmetický balíček z jeho oblíbených sprchových gelů, vod po holení nebo deodorantů.

Máte doma cestovatele? Kupte mu dvě letenky na příští rok a oba se budete mít na co těšit už od Vánoc. Pokud máte větší rozpočet, můžete celý výlet naplánovat a přidat voucher na ubytování nebo vstupenky na zajímavou památku. Vše záleží na vaší kreativitě a samozřejmě na financích. Věřím, že darování letenek udělá velikou radost a na zbytku se můžete domluvit později.

Máme tip i pro spáče. Vytvořte takzvaný spací balíček, do kterého koupíte příjemnou deku, pyžamo a oblíbený čaj/kávu společně s hrníčkem. Můžete přidat i knihu a postelový balíček je na světě, je od srdce a ještě velmi praktický.

Hledáte romantické dárky pro muže? Pro partnera nebo manžela? Nechte vyvolat fotky z vaší společné dovolené nebo nezapomenutelných vzpomínek a udělejte album. Jednotlivé fotky nalepte, vtipně popište a přidejte i lístky z kina, památek, letenky nebo další věci, které vás spojují.

Pokud muž rád nakupuje, neváhejte zjistit jeho oblíbený obchod a koupit mu dárkovou poukázku, kterou nabijete určitou finanční částkou. Dárek si sám vybere a vy se nemusíte bát, že se netrefíte do vkusu.

Tohle je naše inspirace na originální dárky pro muže. Doufáme, že si vyberete a již víte, co mu koupit a tento rok na to vyzrajete 🙂

Přečtěte si také: 20 nápadů na ručně vyrobené dárky pro jakoukoliv příležitost

Náš tip!

Chcete překvapit manžela dárkem přímo u něj v kanceláři? Nebo nemůžete oslavit narozeniny s kamarádem, který je zrovna v zahraničí? Doručte dárek až do rukou oslavence díky kurýrním profesionálům z týmu Expresní pošty. Přeprava bude opravdu rychlá a navíc za cenu již od 99 Kč. Dárek zabalíte přesně podle svých představ, přidáte třeba originální přání a to celé vložíte do jakékoliv kartonové pevné krabice vhodné pro přepravu. Úspěch zaručen!

 

Hledáte tipy na dárky pro vaše blízké? Podívejte se na naše tipy!

Nevíte, co koupit za dárek ženě, mamince nebo přítelkyni? Podívejte se na tipy na dárky pro celou vaši rodinu a budete mít vystaráno. Takhle rychle jste dárky ještě nenakoupili.

dárky pro ženy
dárek pro tátu
dárek pro maminku
dárky pro děti
dárek pro přítele
dárek pro přítelkyni
dárek pro babičku
dárek pro cestovatele