Jak si představujete Vánoce? Jako klid, pohoda, dny strávené pod dekou s cukrovím u televize a s bramborovým salátem? No tak to si k tomu musíte pustit nejlepší vánoční filmy, které vás totálně vtáhnou do děje a budete obklopeni vánoční kouzelnou atmosférou. Najdete tu české i zahraniční filmy, u kterých se zasmějete i zasníte. Schválně, kolik filmů znáte a které vám ještě chybí.

Přečtěte si také: 30 nejlepších dobrodružných filmů, u kterých se nebudete nuditPusťte si nejlepší vánoční filmy, které ve vás vyvolají pohádkovou atmosféru

nejlepší vánoční filmy
Foto: pixabay

1. Harry Potter a kámen mudrců (79 % podle ČSFD)

Tohle je klasika všech fantasy filmů a možná se divíte, proč to řadíme mezi nejlepší vánoční filmy. Je to proto, že Harryho často o Vánocích dávají, jelikož ve vás vyvolá tu pravou pohádkovou atmosféru. Který díl máte nejradši?

2. Sám doma (86 % podle ČSFD)

Tenhle film nejspíš znáte ale máte to taky tak, že jej můžete vidět třeba desetkrát za sebou a stejně se vám neomrzí? Navíc se odehrává na Vánoce, takže vánoční pocit zaručen.

3. Grinch (60 % podle ČSFD)

Grinch je zelený kdovík, který nemá rád Vánoce. Malá holčička v něm ale vánoční pocit zvládne vyvolat. Vánoční film z prostředí roztomilých Kdovíků.

4. Život je krásný (88 % podle ČSFD)

Starší film z roku 1997, který ale stojí za to. Romantický zamilovaný příběh.

5. Vánoční koleda (75 % podle ČSFD)

Myslíte, že někdo dokáže přesvědčit zarytého lakomce a odpůrce Vánoce, aby je zase začal mít rád?

6. Anděl Páně (76 % podle ČSFD)

Vtipná dvojice čerta a anděla se snaží napravit alespoň jednoho hříšníka. Potká je jeden problém za druhým, ale snad se jim to nakonec podaří. Česká pohádka, která nemá obdoby a rozhodně se vyplatí se na ni podívat. A nenechte si ujít i Anděl Páně 2.

7. Mrazík (75 % podle ČSFD)

Tuhle ruskou pohádku buď milujete nebo nenávidíte. Za nás je to opět klasika, která neomrzí.

8. Křídla Vánoc (61 % podle ČSFD)

Český vánoční film, který není tak úplně nejveselejší. Odehrává se v nákupním centru, a tak se vám možná nektěré situace připomenou z reálného života.

9. Láska nebeská (86 % podle ČSFD)

Příběh o nekonečné lásce a několika příbězích, které se odehrávají o Vánocích. Připravte si kapesníčky. 🙂

10. Ledové království (76 % podle ČSFD)

Pohádka pro děti, ale i dospělé, ve které jde především o vztah sester, které se spolu nesmí bavit. Proč? To se dozvíte ve filmu.

11. Polární expres (66 % podle ČSFD)

Tady nebudete vědět, jestli je to kreslené nebo ne, až tak dobře je to udělané. Nádherný příběh o vánocích, dětské radosti a kouzlu.

Tohle jsou nejlepší vánoční filmy, které si musíte pustit před a o Vánocích.

Přečtěte si také: Nejoblíbenější filmy pro děti: 30 nápadů, které zabaví děti v každém věku