Na videu níže můžete vidět, jak Dr. George Land diskutuje o šokující zprávě, přesněji výsledku testu kreativity, který byl vyplňován dětmi ze školy. Tento test vyvinuli vědci z NASA. Má zjistit, zda jsou děti kreativní a změřit to, jestli se kreativita zvyšuje nebo naopak. Co myslíte, jak to dopadlo?Jak moc jsou děti kreativní a odkud kreativita pochází?

Foto: pexels

Hlavní otázky, na které vědci chtěli zjistit odpověď, byly: Odkud kreativita pochází? Rodí se děti již kreativní nebo se to musí naučit? A nebo to vychází z naší zkušenosti?

Vědci dali test 1600 dětem ve věku 5-6 let a sledovali výsledky.

Jaké jsou výsledky? 98 % dětí mají výbornou představivost a jejich kreativita je nadprůměrná!Je to ale ještě zajímavější!

Vědce výsledky překvapili natolik, že se rozhodli test zopakovat na stejných dětech za dalších 5 let. Výsledky jsou takové, že nyní jen 30 % dětí mají kreativitu na vysoké úrovni. Test zopakovali ve chvíli, kdy dětem bylo 15 – kreativních dětí je jen 12 %!

A co my dospělí? Pouze 2 % z nás jsou kreativní a tuto schopnost využívají. Smutné.

Co to vypovídá? Že se rodíme jako kreativní jedinci, ale školní systém je to, co nám kreativitu a představivost ničí.Škola po nás chce, abychom se nazpaměť učili texty, definice z učebnic a vše uměli do puntíku. Nechce, abychom byli kreativní, chce po nás nadrcené učivo a fakta. Tím, že kreativitu nevyužíváme, o ni přicházíme. Být kreativní je pro nás přirozené a škola nám říká opak.

Co teď? Můžeme si kreativitu obnovit?

Ano! Musíte začít být opět kreativní a to všude, kde to jen jde! Malujte, pište, skládejte texty, zpívejte, zkoušejte nové věci, učte se! Ale ne nazpaměť, využijte svoji kreativní stránku.

Kreativita se dělí na divergentní, ta kterou používáte pro generalizování nových možností a konvergentní – když děláte rozhodnutí, soudíte, kritizujete nebo hodnotíte.Zkuste si představit sami sebe v 5 letech a vzpomenout si na svoje myšlení. Pokuste se vrátit do těchto let a být zase tak kreativní. Zkoušejte si to na různých věcech.

Mrkněte se na video:

Co na to říkáte? Dejte nám vědět do komentářů!

Nosíte barevné ponožky? Takoví lidé jsou úspěšnější a kreativnější.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.