V příběhu italské značky UASHMAMA je všechno – rodina, tradice, ruční a udržitelná výroba, nadčasové a kvalitní výrobky. Všechny tyhle hodnoty spojovala značka od samého počátku, možná ještě předtím, než se pojmy jako pomalá a udržitelná móda vůbec dostaly do naší slovní zásoby.

Seznamte se s UASHMAMA: tašky a doplňky z pratelného papíru

Zakladatel Marco Marconi by to totiž ani jinak neuměl. Celý život se pohyboval v oblasti designu a výroby vyhlášené italské obuvi, takže přesně věděl, jaké zázraky dokáže spojení moderních technologií s poctivou ruční výrobou. Díky tomu prvnímu vytvořil unikátní materiál – pratelný papír, díky druhému z něj vznikly první stylové výrobky, které si zákazníci okamžitě zamilovali. Z pár kousků prodávaných v malém obchůdku Marcovy manželky tak postupně vznikla celá značka. Vede ji Marco společně s manželkou a čtyřmi dcerami a dnes má zastoupení v zemích po celém světě. I tam ale dbají na osobní vztahy.

uashmama

Do mezinárodní rodiny Uashmama patří i Mária Duffeková s Natálii Kurucovou, které značku představily nejprve na slovenském a od roku 2016 i na českém trhu. “Pro nás to byla láska na první pohled. Na dovolené v Toskánsku jsme narazily na obchůdek Uashmama a odcházely z něho po dvou hodinách s číslem na Marca Marconiho. Po návratu jsme opustily práci a pustily se do šíření lásky k pratelnému papíru,” vypráví Mária Duffeková.

A co je na pratelném papíru tak nadchlo? Je to skvělý a udržitelný materiál, který navíc krásně vypadá a má styl. Vyrábí se zásadně z celulózy z odpadového dřeva a nedochází tedy kvůli němu k dalšímu kácení. Navíc je recyklovatelný a celá výroba probíhá lokálně v Itálii a to od návrhů až po ušití konečných výrobků. Existuje sice daná kolekce designů, ale i přesto je každý kousek ručně ušitý originál vyrobený se zájmem a láskou.

Pratelný papír na pohled vypadá jako kůže, ale na dotek je měkký, poddajný a také velmi lehký. Mile také překvapí svou pevností, protože toho hodně unese i snese. Dokonce právě i opakované ruční praní. Materiál není nepromokavý, ale díky povrchové impregnaci voskem jsou výrobky spolehlivě voděodolné. No a v neposlední řadě, všechny kousky – ať už jde o kabelky nebo doplňky do interiéru – mají minimalistický a nadčasový design, ze kterého přímo dýchá italská elegance.

UAHSMAMA nás oslovila a jejich kousky vypadají vážně originálně! Hodí se i jako krásný dárek.