Podzim už je v plném proudu a co by to bylo za podzim bez dekorací? Pokud jste člověk, který miluje dekorace v těch nádherných teplých barvách a odstínech a neumíte si bez nich podzimní dny představit, jste tu správně! Co si vybavíte, když se řekne podzim a jeho nevyzpytatelné chladné, někdy i deštivé, počasí? Já rozhodně teplou deku, horký čaj, voňavé svíčky a útulný domov. A abychom si byt mohli útulně zařídit, přinášíme vám inspiraci na podzimní dekorace a celkově podzimní design bytu. Neváhejte se inspirovat a vrhněte se do zařizování, abyste se vy a vaše rodina doma cítili co nejlépe při těch chladných podzimních večerech! 🙂

Přečtěte si také: 15 nápadů na jarní dekorace domů i na zahraduNápady na podzimní dekorace, které vám rozveselí podzim

I když nemáte rádi podzim, zkuste si ho co nejvíce zpříjemnit a udělat i toto období hezké. Přece jenom nám podzim přitahuje blížící se svátky, Vánoce, tak se máme na co těšit! Podzim nemusí být jen šedý, nebarevný! Záleží na nás, jaký si ho uděláme.


Svíčky

podzimní dekoraceFoto: pixabay

Začíná to krásné období, které je plné svíček. Brzy se stmívá a začíná být zima. A svíčky nám udržují jak teplo, tak i světlo. Kupte si nějaký hezký svícen, k tomu dejte kaštany, spadané barevné listí, hezky vše naaranžujte a krásná dekorace je na světě.Dýně

podzimní dekoraceFoto: pixabay

Symbolem podzimu je dýně! Nejen, že si z nich můžete uvařit super jídla, jako je třeba dýňová polévka nebo pečenou dýni, ale také si můžete udělat dýňové nápoje, třeba dýňovou kávu. Dýně jako taková vypadá skvěle jako dekorace. Můžete ji jen tak někam položit nebo třeba vyřezat.

Přečtěte si také: 20 nápadů na vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace

Nápady na podzimní dekorace, které vám rozveselí podzim

Květiny

podzimní dekoraceFoto: pexels

Květiny, listy, ať sušené nebo čerstvé, to vše se hodí do podzimní výzdoby! V kombinaci s teplými a přírodními tóny změní nudnou polici v krásnou podzimní.

Věnec

Pokud jste kreativní, sežeňte si věci na dělání věnce. Ten potom můžete umístit na dvěře zvenku, zevnitř, na stůl nebo třeba někam pověsit. Na výrobu věnce použijte šišky, listy, květiny nebo třeba umělé malé dýně.

Nápady na podzimní dekorace, které vám rozveselí podzim

Sušené květiny a lahve

Všechno v podzimních barvách se počítá! Lahvičky, které slouží jako vázy, do nichž vložíte sušené květiny vypadá naprosto krásně. Můžete je dát kamkoliv na stůl, ke dveřím, do kuchyně, do obýváku, předsíně nebo ke schodům.

Obraz

Pokud nechcete nic vyrábět nebo nechcete utrácet moc pěněz nebo zkrátka nemáte čas na výzdobu, jednoduše si vytiskněte nebo nechte vytisknout nějaké hezké podzimní fotky a obrázky, zarámujte a pověste na zdi. Vždy jen vyměníte obsah rámu, když vás už fotka nebude bavit. Je to jednoduché a naladí vás to do té pravé podzimní atmosféry.

Nápady na podzimní dekorace, které vám rozveselí podzim

Přečtěte si také: 10 nápadů na zahradní dekorace, které si vyrobíte sami

Podzimní světýlka

Světýlka se na podzim skvěle hodí. Ať už je navěsíte na okno, na dveře nebo třeba právě na květinu nebo větvičky, bude to vypadat skvěle!

Přečtěte si také: 10 nápadů na dekorace do bytu, které vypadají skvěle a nestojí moc peněz

westwing slevový kód

Podzimní doplňky

K podzimu se hodí snad všechno v hnědých, oranžových a béžových barvách. Deky, polštáře, podzimní hrníčky, obrazy.. Tohle vás musí pohltit!

Nápady na podzimní dekorace, které vám rozveselí podzim

+ BONUS: Horká čokoláda se šlehačkou a marshmallow

K podzimu neodmyslitelně patří teplé nápoje, včetně sladké dobré horké čokolády. Jak na ni? Rozpusťte celou čokoládu v hrnci spolu se smetanou. Vařte, dokud se vše nerozpustí a nespojí. Přidejte špetku skořice a nalijte do hrnečku. Navrch dejte šlehačku, nejlépe domácí a na ni bonbóny. Můžete přidat cokoliv – vanilku, kokos atd. Dobrou chuť!

Přečtěte si také: 25 nápadů na dekorace ve venkovském stylu, které zvládnete vyrobit sami

Plněné sklenice

Kupte si veliké průhledné sklenice a naplňte je všemi možnými maličkostmi, které patří k podzimu. Mohou to být kaštany, listy, květiny, šišky, různé mašle, plody, šípky, jeřabiny atd. Vypadá to krásně. Sklenici můžete nechat otevřenou nebo ji přiklopte vrškem sklenice a přidejte mašličku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Darina (CZ 🇨🇿) (@darina.bendova),


Typické barvy podzimu jsou hnědá, šedá, béžová, zkrátka přírodní odstíny, ale nemusí to být pravidlem. Klidně si zvolte žlutou, oranžovou, zelenou nebo bílou a udělejte si děkorace tak, jak se líbí vám.

Doufáme, že jsme se trefili do vašeho stylu, podzimní dekorace se vám líbí a že se třeba necháte inspirovat. Pokud se do dekorací sami pustíte, neváhejte nám poslat forografie a pochlubit se. Čím budete kreativnější, tím lépe!

Podívejte se také na: 20 originálních vánočních dekorací, které vám všichni pochválí