Potřebují vaše děti zabavit v období Velikonoc? Skoro každé dítě baví vymalováváni, proto je to super volba. Hlavně pokud chcete, můžete vymalovávat s nimi, to je to bude bavit o to víc! Jestli ale žádné velikonoční omalovánky nemáte, nějaké vám poskytneme, abyste si je mohli vytisknout. Nechte děti pořádně se vyřádit. Fantazii se meze nekladou, tak dovolte pastelky, fixy, ale třeba i vodovky a tempery.

Velikonoční omalovánky se budou hodit, když budete potřebovat zabavit děti i sebe a navíc se u toho děti jednoduchou cestou hodně věcí naučí, můžete si o Velikonocích spolu u vymalovávání povídat a oni ani nepostřehnou, že se učí nové věci.

Přečtěte si také: Velikonoční mazanec: nejlepší recept, který se jinému nevyrovnáVelikonoční omalovánky pro menší i větší děti, které je jednoduše zabaví

velikonoční omalovánky
Foto: pixabay

Přečtěte si také: 15 krásných míst a způsobů, kde a jak strávit Velikonoce 2021

Velikonoční omalovánky jsou skvělé. Zabavíte děti a můžete jim vysvětlit podstatu Velikonoc a učit se. Vybrali jsme pro vás spíše jednodušší omalovánky, aby je zvládly i menší děti. Je libo velikonoční vajíčko, králíčka nebo slepičku? Vyberte si podle libosti a podle toho, co si vyberou vaše děti. Vybarvené obrázky pak můžete darovat třeba prarodičům, určitě je potěší! Jestli se nimi zrovna nemůžete vidět, pošlete jim obrázek poštou i s přáním, jako překvapení!

1. Králíček

velikonoční omalovánky

Foto: pixabay

2. Kuřátko s vajíčkem

Přečtěte si také: 6 zajímavých způsobů jak ozdobit kraslice

3. Koledování

4. Vajíčko

14x velikonoční omalovánky pro menší i větší děti, které je zabaví

5. Košíček

Přečtěte si také: Velikonoční svátky: jak si to doma zvelebit

6. Králíček 2

7. Kachnička

8. Zajíček s mrkvičkou

9. Slepička

10. Králíček koledníček

11. Věnec s kuřátkem

12. Ovečky

13. Kraslice

14. Beruška

Omalovánky jsou určeny pro děti, jejich rodiče, ale třeba i paní učitelky ve školách či vychovatelky ve školách a družinách. Jednoduše vytiskněte omalovánky, děti si vyberou a mohou použít pastelky, fixy, vodovky nebo třeba voskovky a určitě je to bude bavit. Nejhezčí výtvory vystavte na nástěnku.

Omalovánky jsou pro děti, to si možná myslíte, ale jste na omylu. Vědecké studie prokázaly, že vybarvování je dobrá antistresová pomůcka pro dospělé. Vytiskněte si i pro sebe a pusťte se do toho s dětmi. Uvidíte, že přijdete na nové myšlenky, nebudete myslet na nesmysly a zabavíte se. Třeba vás to chytne budete vymalovávat vždy, když se budete potřebovat uklidnit. V dnešní době je potřeba se odreagovávat a tohle je super způsob.

Velikonoční omalovánky budou děti bavit.

Přečtěte si také: Velikonoční beránek: recept, který si oblíbíte