Velikonoční svátky vyžadují i velikonoční atmosféru u vás doma. Letos o hodně víc než jindy, protože budeme doma zavření, nikam nebudete moct kvůli pandemické situaci, a tak se potřebujete dobře a pozitivně naladit alespoň doma, kde se zároveň chceme i zabavit. Pokud chcete, abyste velikonoční svátky prožili hezky a měli to doma vyzdobené, ukážeme vám letošní trendy a jak si jednoduše a levně můžete velikonočně vydekorovat domov.

Přečtěte si také: Pomlázka za pár minut! Jednoduchý návod, jak uplést pomlázkuVelikonoční svátky: jak si to doma zvelebit

velikonoční svátky
Foto: Unsplash

Jednoduchá velikonoční výzdoba

Zelená a bílá jsou typické přírodní barvy, které můžete na Velikonoce použít, pokud nechcete moc experimentovat s barvami. Dá se tak udělat i jarní výzdoba a přidat pár velikonočních prvků. Květiny, svíčka a zajíc. Vypadá to dobře, decentně a dáváte tím jasně najevo, že u vás doma Velikonoce určitě jsou!

Moderní výzdoba

Tohle se hodí i do hodně moderního interiéru. Do vázy dejte větvičky a navěste na ně vajíčka v té barvě, do které máte dekorace, stěny nebo naopak jděte do kontrastu, aby to bylo na první pohled vidět.

Přečtěte si také: 16 nápadů na vlastnoručně vyrobené velikonoční dekoraceVelikonoční věnec

Dveře nesmí zůstat prázdné! Kupte nebo ještě lépe vyrobte velikonoční věnec, který si můžete dát na dveře nebo třeba do okna. Pokud děláte věnec na Vánoce, ten na Velikonoce udělejte stejně, jen z jemných květinek, vajíček a nezapomeňte na velkou barevnou mašli, která tomu dodá šmrnc.

Velikonoční svátky: jak si to doma zvelebit

 

Velikonoční stůl

Snídejte, obědvejte i večeřte ve stylu Velikonoc a jara. Uvidíte, že vám bude jídlo chutnat o hodně lépe. Volte světlé barvy a nezapomeňte na nejdůležitější svícen! Umělá tráva, bílé tlusté svíčky, květiny a vajíčka. Jen pozor, až svíčky zapálíte, rozhodně od nich neodcházejte a kontrolujte, aby něco nezačalo hořet. Pokud se bojíte dejte trávu okolo svíček dál a pod svíčky umístěte skleněný talířek, na který bude kapat vosk.

Velikonoční obývací pokoj

I když budete o Velikonocích sedět na gauči a koukat na televizi, o to větší důvod si to hezky vyzdobit.

Velikonoční židle

Něco pro kreativce a pro ty, kterým nestačí jen umístit malého zajíčka na stůl. Udělejte si zaječí židle. Můžete šíp nebo lepit. První možnost bude složitější, ale pravděpodobně vydrží déle.Velikonoční košíček

Další jednoduchá dekorace, která oslní a přitom je tak. jednoduchá. Potřebujete jen košíček, do kterého dáte spoustu barevných vajíček (doporučujeme tam nedávat klasická vejce) a nahoru dejte trs Nevěstina závoje (tak se jmenuje ta květina). Hned budete mít jarní náladu!

Velikonoční svátky budou stát za to, pokud si to doma vyzdobíte. I maličkost znamená snahu a změnu.

Přečtěte si také: Velikonoční beránek: recept, který si oblíbíte