Kupujete dárky? A co říkáte na to, kdybyste zkusili vsadit na vlastnoručně vyrobené dárky? Mezi nesporné výhody patří to, že jsou levné, podpoříte svou kreativitu a v mnoha případech potěšíte druhé více, než kupovaným dárkem. Věřte mi, že babička, kamarádi nebo vaše drahá polovička bude nadšená, pokud je obdarujete osobním dárkem, na kterém si dáte záležet. Nezruinují vás, jsou originální a zahřejí u srdce. 

Až budete potřebovat dárek k svátku, narozeninám, Vánocům, k výročí nebo jen tak pro radost, vzpoměňte si na tento článek a naberte inspiraci. 🙂 Můžete tak dokonce i vyplnit svůj volný čas nebo chvilku nudy. Věřte mi, že se rozhodně zabavíte!

Vlastnoručně vyrobené dárky, které jsou originální a potěší

Ani teď jsme vás nepřesvědčili k vyrábění a dáte přednost kupovaným dárkům? Zkuste si vybrat v našem seznamu dárků pro ženy. A s dárky pro muže vám pomůžeme také.

1. Domácí likér

 

Domácí likér patří mezi typické vánoční vlastnoručně vyrobené dárky. Ale hodí se nejen na Vánoce. Potěšíte jím snad všechny, i děti, pokud jim do něj nedáte alkohol.

Mám pro vás absolutně jednoduchý recept na karamelový likér – chutná snad všem – potvrzeno. 🙂

Budete potřebovat 2 plechovky salka a vodku. Salko necháme v plechovce a 2 hodiny je vaříme ve vroucí vodě. Nebo si ušetřete práci a čas a kupte si rovnou karamelové. Uvařené salko mixujeme s vodkou a ochutnáváme. Někomu chutná více alkoholu, někomu méně. Hotový likér nalijte do zajímavé skleněné lahve a můžete na hrdlo přidělat provázek s cedulkou – napište na něj, co je obsahem lahve a pro koho je. Uvidíte, jakou udělá radost!


2. Čajové stromečky

 

Milovníkům čaje věnujte vlastnoručně vyrobené dárky plné čajových sáčků. Tyhle stromečky navíc i krásně vypadají. Až spotřebujete kuchyňské ubrousky, nechte si ruličku, která vám zbyde a na tu nalepte od shora dolů čajové pytlíčky. Nevypadá to kouzelně?

3. Bonboniéra

 

Bonboniéra sama o sobě je celkem nudný dárek, ale co vyrobit svojí včetně krabičky? Potřebujete košíčky a potom ingredience na bonbóny – různé druhy čokolády, polevy posypky. Čokolády rozehřejte a lejte do košíčků. Ozdobte je posypkami a dejte do mrazáku. Vyrobte jednoduchou krabičku – na návod se koukněte sem. Jednotlivé bonbóny dejte do krabičky a nádherný osobní dárek je na světě.4. Cukrový peeling

 

Vlastnoručně vyrobené dárky pro ženy i muže – cukrový peeling využijí obě pohlaví, ale je pravda, že větší radost udělá asi ženám. Potřebujete cukr, bílý nebo třtinový, kokosový olej, vanilku a klidně přidejte i esenciální oleje. Vše smíchejte a vytvořte peeling, který dejte do sklenice, krásné koupíte například v prodejně Pepco. Peeling nebo scrub může obdarovaný použít na celé tělo, na rty nebo ruce. A pozor – je jedlý (ale jen bez esenciálních olejů :D).


5. Sůl do koupele

 

Sůl do koupele ocení babička, kamarádka nebo třeba sestra s maminkou. Kupte různé sole a lahvičku. Smíchejte je tak, aby se vytvořily pruhy. Nalepte jmenovku, na kterou napište příchuť a vůni dané sole.

6. Mýdlo

Tato mýdla jsou nádherná a patří mezi náročnější vlastnoručně vyrobené dárky – proto se na jejich návod podívejte zde (návod je v angličtině). Inspiraci můžete najít i u českých výrobců, ale diamantovým mýdlům se to nevyrovná.7. Květináč

 

Originální způsob, jak darovat květinu v květináči. Květináč můžete natřít libovolnou barvou, cokoliv na něj nakreslit, napsat nebo nalepit. Potom už stačí jen zasadit květinu do hlíny. I takto se dá obzvláštnit jinak celkem nudný dárek.

8. Náramky

 

Náramky jsou skvělým dárkem, kde můžete vyjádřit svou kreativitu a vztah k danému člověku. Nakupte nejrůznější zajímavé korálky, přívěsky, šňůrky a provázky a hurá do tvoření. Udělejte si například stejně barevné náramky s kamarády nebo partnerem/partnerkou. Zařaďte i korálky s iniciály a krásný dárek, který je osobní a přitom levný, máte hotový.

9. Peníze

 

Originální způsob, jak věnovat peníze. Není co víc dodávat. 🙂10. Vlastnoručně vyrobené hrnečky

I hrnky mohou patřit mezi vlastnoručně vyrobené dárky. Pořiďte si obyčejné bílé hrníčky. Do horké vody nakapejte lak na nehty (můžete zkusit různé barevné kombinace). Lak se ve vodě rozpustí a pokud do barevné vody ponoříte hrnek, krásně se na něm vytvoří barevná mozaika. Klidně ho popište a nechte zapéct v troubě alespoň na 20 minut.

11. Fotky

 

Co udělá větší radost než vzpomínkové dárky? Hodí se především pro kamarády, se kterými jste zažili nezapomenutelné chvíle, ale partner, rodiče nebo sourozenec budou mít také jistě radost. Zapojte fantazii, vyberte ty nejlepší fotky a udělejte koláž nebo knížku. Můžete do ní vepsat oblíbené hlášky nebo vtipné poznámky. S takovým dárkem rozhodně zabodujete!


12. Falešné léky

 

Léky na nervy pro rodiče, podporující mozkovou aktivitu pro studenty nebo léky na bolest hlavy pro přítelkyně nebo na zahnání hladu pro mužské pohlaví. Vtipný, levný dárek, který je jednoduchý na výrobu.

13. Alkoholoví sobi

 

Lahve coly nebo piva jsou nuda ne? Udělejte z nich sobi, vypadá to skvěle a chlapům uděláte rozhodně radost!14. Šampaňské

 

Darujte lahvinku, ale ne jen tak obyčejně v tašce. Obalte lahev zlatými bonbóny, potom v celofánu, na to žlutou mašli a nahoru listy. Tamtadadá, lahev převlečená za ananas!

15. Sklenice plná radostí

 

Dárek, který se perfektně hodí k výročí nebo k narozeninám. Dejte kamarádovi/parnerovi/mamince atd. najevo, proč je máte rádi a proč si jich vážíte. Napište důležité momenty a důvody vaší lásky na papírky a naházejte je do sklenice. Napište na ně oblíbené citáty a vztahy. Až obdarovaného zastihne smutné období, přečte si vaše vzkazy a bude po smutku!


Nevybrali jste si? Tady najdete dalších 13 nápadů na ručně vyrobené dárky pro jakoukoliv příležitost

Hledáte nápady na dárky pro muže?

Inspirujte se naším seznamem 30 tipů na originální dárky pro muže v roce 2018 

Nenapadají vás žádné dárky pro ženy?

Prohlédněte si našich 50 nápadů na originální dárky pro ženy v roce 2019