Vánoce jsou skoro tady a vy ještě nemáte vymyšlené, jak bude vypadat letošní vánoční stromeček? Nechcete utrácet za drahé vánoční ozdoby a přitom chcete mít něco nového? Mám pro vás tipy na vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby. Jsou krásné a originální a lehce zapojíte i děti. Věřte, že se vám vánoční stromeček bude líbit o moc víc, než kdybyste pověsili kupované vánoční ozdoby. A navíc to zvládne opravdu každý 🙂 Vyráběním rozvíjíte a podporujete svojí kreativitu, zapojte i děti a stravte tak společně hezké odpoledne.15 tipů na vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby

1. Vánoční stromečky ze šišek a zátek

Tahle vlastnoručně vyrobená vánoční ozdoba je naprosto kouzelná a přitom tak jednoduchá. Budou vám stačit korkové zátky od vína a pár nasbíraných šišek z lesa. Pak už jen natřít šišky barvou a pomocí lepidla přilepit šišku k zátce. A pokud jste fajnšmekři, můžete stromeček ještě dozdobit hvězdičkou ze dřeva.

Pokud chcete stromečky ozdobit dřevěnými hvězdičkami, můžete je koupit zde.

vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby

Koupit dřevěné hvězdičky

2. Vánoční svícen na stůl

Omrzely vás vánoční dekorace v obchodech a chcete něco opravdu originálního? Vyrobte si vlastní vánoční svícen na stůl. Budete potřebovat jen velkou sklenici, pár šišek, hrubozrnnou sůl a bílou svíčku.3. Andělíčci z balicího papíru

Kupte si větší perličku s očkem (v korálkárně), provázek a jakýkoliv balicí papír se zajímavým motivem. Z papíru si vystřihněte velké kolečko a dvě malé. Přepulte a udělejte klasickou harmoniku. Přilepte k sobě tak, jak vidíte na obrázku  a společně s perličkou a očkem provlékněte provázek na pověšení.

Perlové korálky můžete koupit zde.

vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby

Koupit perlové korálky

4. Minimalistické vánoční ozdoby

Potřebujete menší větev, přírodní provázek a pár jehličnatých větviček a je to – minimalistická vánoční ozdoba je na světě.

vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby

Zdroj: Wordsareforwriters.com via Pinterest

5. Vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby z papíru

Velmi jednoduché a levné vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby, které vytvoříte pomocí papírů, lepidla a nůžek. Jak vidíte na obrázku, dají se vytvořit opravdu krásné ozdoby jen ze zajímavě barevných papírů. Můžete je použít třeba jako jmenovky na dárky nebo si vymyslet vlastní motiv na vánoční stromeček.

6. Mořské koule

Připomeňte si i o vánočních svátcích léto a moře. Máte schované mušličky a písek? Výborně, teď je můžete využít. Prodávají se průhledné koule, které můžete rozdělat, dát do nich, co se vám líbí a zase zavřít. Naplňte pískem a malými mušličkami. Bude to vypadat velmi dobře a vy si připomenete chvíle strávené u tyrkysového moře.

Podívejte se také na: 20 originálních vánočních dekorací, které vám všichni pochválí

7. Zlaté šišky

K výrobě těchto přírodních ozdob potřebujete šišky, zlatý sprej a třpytky. Ozdobte je podle své libosti a přidělejte pomocí kleští háček.westwing slevový kód

8. Vánoční hvězdičky z papíru

Vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby, do jejichž výroby můžete krásně zapojit děti. Potřebujete jen barevné čtvrtky, lepidlo a knoflíky. A jen stříhejte, lepte a kombinujte.

9. Látkové vánoční ozdoby

Něco trochu náročnějšího pro šikovné jedince, kterým není jehla a nit cizí. Šijte, vyšívejte a vyplňte vatou. Krásné tradiční vánoční ozdoby. Můžete věnovat jako dárek 🙂 Na stromečku budou vypadat opravdu krásně.

10. Papírové vločky

Tyto krásné vločky se dají využít i jako ozdoby, které můžeme zavěsit třeba na okno. Postupujte podle návodu na obrázku.

11. Přírodní šišky se stužkou

Opět šišky, ale v přírodní verzi. Pouze připevníme mašli, kterou buď můžeme koupit nebo vlastnoručně vyrobit. Přiděláme ještě přírodní provázek a máme hotovo. V jednoduchosti je krása!

https://www.pinterest.com/pin/AYT6BEgJRWE1vTeRvAdQU1ESQePehlhJ3bjCJpYqv570GyxaKwQ3oV8/

https://www.pinterest.com/pin/AYT6BEgJRWE1vTeRvAdQU1ESQePehlhJ3bjCJpYqv570GyxaKwQ3oV8/

12. Vánoční perníčky

Perníčky jsou klasika, kterou můžeme využít i jinak než jako cukroví – jako vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby. Do těsta nezapomeňte udělat dírku, kterou po upečení a nazdobení provléknete provázek. A zdobení se meze nekladou, určitě opět zapojte děti.

Formičky na perníčky můžete koupit zde.

vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby minimalistická

Koupit formičky na perníčky

13. Skandinávská stromečková girlanda

Jestli máte rádi vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby, máme pro vás super tip. Jednoduchá skandinávská girlanda se stromečky. Potřebovat budete jen provázek, zelený barevný papír a kovový háček.

14. Vlastnoručně malované vánoční koule

Nejsou obyčejné jednobarevné koule, které běžně koupíte v obchodě, trochu nuda? Kupte je, ale zkrášlete je podle svého vkusu. Pomalujte je fixami na sklo, polepte samolepkami a obrázky, posypejte třpytkami, je to jen na vás!15. Stromečky z klacíků

Vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby, které jsou jednoduché a také levné, vyrobíte je totiž z přírodních větviček a klacíků od nanuků. Stačí pak přidělat šňůrku a nějaké ty malé ozdobičky a je hotovo. Dětem se určitě budou líbit a mohou vám pomoct.

https://www.pinterest.com/pin/350647520980654843/

16. Vánoční ozdoby z víček

Jednoduché vánoční ozdoby z víček. Určitě máte doma muže, který si rád občas dá pivo. Řekněte mu, ať víčka nevyhazuje a schovává je. Až jich budete mít dostatek, můžete se pustit do vyrábění. Přilepte kvalitním lepidlem tři víčka k sobě a nakreslete oči, nos, pusu a knoflíky. Z oranžového papíru vystřihněte malou mrkvičku a tu také přilepte. Obmotejte kolem víček stužku s knoflíkem, která bude sloužit jako šála. Teď stačí už jen hrotem ostrého nože vytvořit dírku (děti pozor!) a provléknout provázek, za který ozdobu pověsíte na stromeček. Sněhulák je hotov! Jak se vám líbí?

17. Stromečky z korálků

K vyrobení této vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby potřebujete drátek, zajímavé korálky a malé hvězdičky, které se dají zavěsit. Jednoduše navlékneme korálky v libovolné barevné kombinaci na drátek a vytvarujeme ho do trojúhelníku. Konec drátku obmotáme kolem sebe a zabrousíme, aby konce nebyly ostré. Na závěr přilepíme hvězdičku a máme hotovo.

18. Zasněžené sklenice na zavařování

Geniální nápad na vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby. Stačí vám staré sklenice na zavařování, provázek, lepidlo, sůl do koupele, větvička a čajová svíčka.

Sůl do koupele můžete koupit zde.

vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby

Koupit sůl do koupele

19. Vlastnoručně vyrobený adventní věnec

Může se to zdát složité, ale udělat vlastnoručně vyrobený adventní věnec je opravdu jednoduché. Stačí si koupit základ věnce za pár korun a jít do lesa natrhat větvičky, které připevníte k věnci drátky nebo provázky. A pokud nebudete chtít kupovat ani základ věnce, můžete použít obyčejné kovové ramínko. Podívejte se na návod, jak vyrobit adventní věnec z ramínka tady.

Základ pro věnec můžete koupit zde.

vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby

Koupit základ pro věnec

20. Vlastnoručně vyrobený adventní kalendář z toaleťáku

A na závěr to nejlepší. Taky se vám doma hromadí roličky od toaleťáku? Nevyhazujte je, nasbírejte jich 24 a udělejte si vlastnoručně vyrobený adventní kalendář. Potřebovat budete jen roličky, hnědý recyklovatelný papír, karton od krabice na stříšku, lepidlo a fixu na číslice. A každý rok ho můžete polepit novými okénky a naplnit něčím novým.

Podívejte se také na: 20 originálních vánočních dekorací, které vám všichni pochválí

Hledáte tipy na dárky pro vaše blízké? Podívejte se na naše tipy!

Nevíte, co koupit za dárek ženě, mamince nebo přítelkyni? Podívejte se na tipy na dárky pro celou vaši rodinu.

dárky pro muže
dárky pro děti

dárek pro přítele

dárky pro ženy

dárek pro maminku

dárek pro tátu