Po nějakou dobu jsme byli zaneprázdněni tím, že jsme hledali super vychytávky, které by zjednodušily a zlepšily náš každodenní život.

A víte co? Našli jsme je! Zde je 15 skvělých vychytávek, které vám zjednoduší život a věřte, že je musíte všechny znát!1. Pěstování růží trochu jinak

Před vysázením zatlačte konce stonků do malých brambor. Živiny a vlhkost v bramborách umožní, aby stonky pustily kořeny.

2. Suché prádlo rychleji

Vychytávky pro všechny, kteří nemají sušičku a potřebují rychle usušit prádlo.

Položte oděv na suchý ručník a stočte do pevné ruličky. Zbavíte se tak nadbytečné vody, poté ho pověste na závěs tak, aby se vysušil do absolutního sucha.

3. Voňavé boty

Pokud máte problém s ne úplně voňavými botami, máme řešení. Do každé boty dejte pytlíček čaje a je po zápachu. Máte boty i vlhké? Vložte do bot mix rýže a kypřící prášek a nechte je tam pár dní.

4. Moc pevné boty

Koupili jste si boty a jsou vám těsné? Namočte noviny a těmito vlhkými novinami vyplňte boty. Nechte je vyschnout a mělo by to pomoct.

5. Oheň

 

Brambůrky nejsou jen dobrým občerstvením, ale i skvělým hořícím materiálem a to díky tukům a oleji v nich obsažených.

6. Nalezení drobných předmětů

Jak často se vám stává, že vám něco spadne do koberce a nemůžete to najít? Třeba náušnice, že holky? Stačí na konec vysavače připevnit kus punčochy a hledání titěrných předmětů může začít.

7. Hlídání pitného režimu

Vezměte pero a nakreslete si úrovně s časem, který vás upozorní, že musíte vypít určité množství vody do nějaké denní doby. Můžete si takto velice lehce hlídat správný pitný režim. Pokud se s lahvičkou nechcete kreslit nebo se vám to nelíbí, existují lahve, které si můžete koupit již s předepsanými úrovněmi.

8. Skvrny na toaletě

Jednoduše nalijte plechovku coca-coly do mísy a nechte působit přes noc. Ráno vezměte hadřík a setřete – skvrny jsou pryč!9. Uvolnění odpadu

Ucpaný odpad? Tak na ten máme také řešení. Pusťte horkou vodu a zároveň vsypte hrníček kypřícího prášku, pokračujte hrnkem octu a poté opět spláchněte horkou vodou. A je uvolněno 🙂

10. Čištění sprchové hlavice

Naplňte sáček bílým octem a zavěste na sprchovou hlavici nebo koupelnovou baterii, nechte přes noc a ráno odstraňte sáček.

11. Knoflíky

12. Zesilovač reproduktoru u telefonu

Umístěte telefon do sklenice na pití nebo do misky. Měla by se zvýšit hlasitost reproduktorů. Vychytávky na párty, když nemáte žádný jiný reproduktor 🙂

13. Svěží dech

Pokud jste si zapomněli vyčistit zuby, nebo zkrátka nemáte zrovna čerstvý dech, snězte jablko. Účinek je takový, že eliminuje zápach.14. Citrusová svíčka

Chcete, aby se aroma svíčky rozšířila po celém bytě? Vytvořte si svíčku z pomeranče, nebo z citrónu a nebudete se stačit divit intenzitě hoření i zajímavé vůně.

15. Vyjmutí SIM karty pomocí kancelářské sponka

Ohněte kancelářskou sponku a pomocí ní vyndejte SIM kartu.