Podzim je v plném proudu, a tak byste si doma měli nastolit podzimní atmosféru. Už jste přemýšleli nad kuchyní? Stolování je důležité a pokud vás baví bytové dekorace, rekonstrukce a zahalování domova do ročního období, jste tu správně. Dáme vám inspiraci na to, jak podzimně vyzdobit stolování. Uvidíte, že vám u večeře hned bude příjemněji a i celá rodina si ráda sedne ke stolu a vychutná si příjemný čas v rodinném kruhu. Už stačí jen uvařit něco dobrého a podzim už na nás nedýchá jen zvenku, ale i zevnitř.

Přečtěte si také: Jak zvýšit imunitu před nástupem podzimu: 10 babských radZahalte domov do podzimu: 5 tipů na stolování

stolováníFoto: pexels

Přečtěte si také: Úžasné podzimní dekorace, které inspirují a zútulní váš byt

1. Dýně na stůl

Dýně jsou typickým symbolem podzimu, a tak je zařaďte i do stolování. Klasické dýně, vyrobené dýně nebo třeba jen ty okrasné, můžete nakombinovat větší i menší velikosti a doplnit ubrusem v podzimních barvách. Můžete přidat i květinu v květináči, taktéž v podzimních barvách. Hitem letošního podzimu je oranžová, černá a bílá.2. Rákosí a přirozené barvy

Slaďte stůl minimalisticky, vyberte světlé barvy a doprostřed umístěte velkou vázu s rákosím, které vypadá skvěle i díky přirozené barvě. Kupte bílé malé dýně (můžete je i vyrobit tak, že nastříkáte ty oranžové) a umístíte je do talíře. Mohou fungovat také jako držáky na ubrousky.

3. Extravagance

Pokud máte rádi výrazné dekorace, tohle je přesně pro vás. Dvě velké vázy s větvičkami a barevnými listy, dýně živé, i skleněné jako ozdoby a přírodní prostírání. Perfektně se hodí i lustr, kde světla připomínají svíčky. Stůl s výraznými dekoracemi se hodí spíše na odpolední kávu s dezertem než na klasický oběd či večeři.4. Stůl sladěný do bíla

Co jako další neodmyslitelně patří k podzimu? No přece svíčky, které dodávají teplo a útulno. Vytvořte svícny se světlými svíčkami, zelenými listy a dýněmi, vše sladěno do bíla. Perfektně se hodí i zlaté příbory a talíře, které vypadají starodávně. K tomu skleněné skleničky a je připraveno. Dobrou chuť!

5. Stůl s teplými barvami

Nakonec jsme si nechali něco temného, teplého s dýněmi a oranžovými listy. Dekorace jsou na jednu stranu výrazné, na druhou stále decentní. Každý má u svého talíře jmenovku, a tak se nemůže stát, že si splete místo. I na jmenovkách se můžete vyřádit. Tato kombinace je hnědo-oranžovo-zlatá.

Tak co, inspirovali jsme vás a také sladíte stůl s podzimem? I stolování je důležité vymazlit. 🙂 Který stůl se vám líbí nejvíc?

Přečtěte si také: Pohodová atmosféra u vás doma: inspirace na zimní i podzimní výzdobu