Přemýšlíte, co budete v zimě dělat a rádi byste vyzkoušeli něco nového než jen běh a procházky? Co vystoupit ze své komfortní zóny a zkusit nové zimní sporty, které možná ještě ani neznáte nebo jste se k nim zatím neodvážili? Ukážeme vám jich celkem osm a vy si můžete vybrat ten, který se vám bude nejvíce líbit. Jen pozor na zranění, zkoušejte s mírou a opatrně!

Přečtěte si také: 15 tipů na nejlepší lyžování v Rakousku, kde si parádně zalyžujete

Zimní sporty, které musíte zkusit: 8 známých i neznámých

zimní sportyFoto: pixabay

1. Lyžování

Lyžování je asi nejrozšířenější zimní sport, ale pokud jste ho ještě nezkusili nebo se bojíte, hurá do toho. Lyže si můžete půjčit za pár korun, zvolit mírnější kopec a klidně si zaplaťte i instruktora, pokud se vážně bojíte, že to nezvládnete. Vše vás naučí, vysvětlí a nedovolí, aby se vám něco stalo.

2. Snowboarding

Snowboard začíná být stále rozšířenější. Umějí na něm už malé děti a dost si to na něm užijete. Pokud ho budete zkoušet, doporučujeme si zaplatit instruktora a nosit vybavení, které vás případně ochrání (např. páteřák).

3. Lední brusle

Pokud neumíte na ledních bruslích, je to velká škoda. Vyzkoušejte to třeba na rybníku, stadionu a učit se můžete pomalu. Až budete vše zvládat, můžete zkusit krasobruslení nebo třeba lední hokej.

4. Curling

Tohle jste možná viděli v televizi, ale připadalo vám to jako velmi zvláštní sport. Jde v podstatě o klouzání ledních kamenů, kdy se snažíte, aby se dostal co nejdál pomocí koštěte. Chce to strategii, ale určitě to není nuda, tak někoho sežeňte a běžte si to společně vyzkoušet.

5. Boby

Boby nebo saně mohou být velká zábava. Není to jen o tom, že si do nich sednete a jedete, ale potřebujete se sladit s týmem, je to sranda, tak do toho běžte.

zimní sportyFoto: Heureka

Koupit boby.

6. Biatlon

Biatlon určitě znáte z televize, ale většina lidí si ho nikdy nevyzkoušela. Je to totiž těžší sport, než se zdá. Vyzkoušejte si střílení a pak můžete i dohromady s běžkami. Pochopíte, proč to mají biatlonisté tak těžké.

7. Monoski

Slyšeli jste někdy o monoski? Je to v podstatě jedna lyže, na kterou si přivážete nohy stejně jako u dvou lyží, ale s rozdílem, že máte obě nohy u sebe a nemůžete je rozdělit.

8. Rychlobruslení

Pokud chcete být jako Martina Sáblíková, vyzkoušejte si rychlobruslení. Není to vůbec nic jednoduchého. Budete si zvykat i na jiné brusle, protože se liší od těch klasických ledních.

Co vy a zimní sporty? Milujete je nebo se jim raději vyhýbáte? Vyzkoušejte něco nového!

Přečtěte si také: 15 tipů na nejlepší lyžování v Itálii, kam letos vyrazit