Toužíte po krásných vlasech nebo už máte krásné dlouhé vlasy a chcete si je tak udržet zdravé po co nejdelší dobu? Ukážeme vám tipy, jak se o dlouhé vlasy starat a užívat si je zdravé, lesklé a bez třepení. Tyto rady využijete i vy, kteří nemáte až tak dlouhé vlasy a rádi byste jich dosáhli, ale nevíte, jak na to. Tohle vám rozhodně pomůže!

Přečtěte si také: Tohle musíte začít konzumovat, pokud máte slabé nehty i vlasy10 účinných rad jak si udržet dlouhé vlasy krásné a zdravé

dlouhé vlasy
Foto: pixabay

1. Zařaďte prospěšné potraviny

Měli byste se, co se týče stravy, zaměřit na potraviny, které obsahují vitamíny E, C, D, B, B5, B6, selen, zinek a draslík. To najdete v oříšcích, vejcích, avokádu, brokolici, batátech nebo v rajčatech. Důležitá je samozřejmě vyvážená pestrá strava a pitný režim. I vlasy potřebují hydrataci.

2. Zkuste doplňky stravy

V lékárnách či drogeriích můžete zakoupit volně dostupné doplňky stravy, díky kterým byste měli mít hezčí vlasy, pevnější nehty i hladší a zářivější pleť.

dlouhé vlasy
Foto: Heureka

Koupit doplňky na vlasy.

3. Nebarvěte si vlasy

Chemické barvy na vlasy je velmi ničí, proto se jim vyhněte. Pokud ale za každou cenu potřebujete mít nabarvené vlasy, přenechte to kadeřníkovi, který má kvalitní barvy.

4. Vsaďte na kvalitní kosmetiku

Investujte do kvalitní vlasové kosmetiky, kterou zakoupíte u svého kadeřníka nebo na e-shopech. Vždy berte v potaz to, jaký typ vlasů máte.

5. Rozhodující je hřeben

Kvalitní kartáč na vlasy hraje taky velkou roli. Pokud používáte malý hřebínek za dvacku, kterým si akorát trháte vlasy, rychle ho vyhoďte a pořiďte si pořádný.

Přečtěte si také: 20 jednoduchých účesů pro polodlouhé vlasy do 5 minut

6. Zvolte správnou metodu česání a mytí vlasů

Češte vlasy zespoda a jemně, zapomeňte na zběsilé tahání za vlasy. Myjte si vlasy maximálně 4x týdně a pokud chcete dosáhnout opravdu hebkých a lesklých vlasů, zvolte vlažnou až studenou vodu na oplachování.7. Vyhněte se tepelné úpravě

Občas to nevadí, ale když už použijete žehličku, kulmu nebo fén, použijte prostředky, které vlasy ochrání.

dlouhé vlasy

Kupte si sprej na ochranu vlasů.

8. Používejte masky a olejíčky

Je potřeba vlasy vyživovat, proto doporučujeme používat masky a oleje z řady, ze které si vyberete šampon a kondicionér.

9. Nespěte se svázanými vlasy

Víte, že pokud spíte v culíku nebo v drdolu, vaše vlasy se lámou? To potom zabraňuje jejich růstu, takže choďte spát s rozpuštěnými vlasy.
10. V létě se o vlasy mimořádně starejte

Sluníčko máme rádi, ale naše vlasy moc ne, ničí je. Věnujte jim v létě extra péči a zvlášť, pokud se koupete ve slaném moři nebo v chlorovaném bazénu.

Krásné dlouhé vlasy jsou snem mnoha žen! Jak jich dosáhnout a udržet si je?

Přečtěte si také: 15 skvělých a jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy, které zvládne každý