Hádky k životu zkrátka patří, bez nich by to byla nuda, ale je zbytečné se v nich dlouho vrtat a prodlužovat je. Konflikty mezi lidmi jsou normální bežná věc, mezi partnery, přáteli i mezi rodinou. Žádná hádka by ale neměla trvat dlouho a proto vám přinášíme tipy na to jak se rychle uklidnit a dát vše do pořádku. Věřte, že uklidnit se po hádce není nic tak těžkého. A dokonce ani pro cholerické typy. 🙂Uklidnit se po hádce není tak těžké

uklidnit se
Foto: Pixabay

1. Počítejte do 10.

Tohle vážně funguje! Když slyšíte něco, co se vám nelíbí nebo s čím nesouhlasíte, zhluboka se nadechněte a počítejte do deseti.

2. Stanovte si tajný stop signál.

Pokud se například s partnerem dostáváte do fází, kdy nemáte daleko k rozchodu, určete si stop signálm, který použijete vždy, když se nacházíte na hranici tenkého ledu a okamžitě přestaňte. Možná vám to připadá, že to nebude fungovat, ale opravdu je prokázáno, že tenhle způsob je účinný.

3. Nesnažte se vyhrát.

Nemusíte mít vždy pravdu. Když se hádáte s člověkem, kterého máte rádi, neexistuje nic správně ani špatně. Vyzkoušejte udělat kompromis a nesnažte se za každou cenu být ten, kdo má poslední slovo. Uvidíte ten rozdíl.

4. Někdy to za to prostě nestojí.

Je zcela normální mít rozdílné názory, ale existují problémy, za které nestojí bojovat, stejně druhého člověka nepřimějete změnit názor. Způsobuje to jen stres. Možná bude lepší, abyste si svůj názor nechali pro sebe a budete spokojenější.5. Obejměte se.

Někdy se hádáte tak, že to kazí váš vztah a stejně hádka k ničemu nevede. A věřte tomu, že fyzický kontakt pomůže konflikt ukončit a zároveň si dát najevo, že se máte rádi a že vám na osobě záleží. Prostě přeruště hádku a obejměte se. Je to mnohem lepší než se pohádat do krve a nemluvit spolu.

uklidnit se
Foto: Pixabay

6. Pokuste druhého pochopit.

Možná vám na druhém člověku vadí různé věci. Neumí vařit, řeší svoje rodiče, hádá se s kamarády, je výbušný nebo po sobě neuklízí. Možná má ke všemu pádný důvod, to vás nenapadlo? Dáme vám rádu, pomůže uklidnit se a zkusit ho pochopit.

7. Je v pořádku jít do postele naštvaný.

Říká se, že spát bychom měli jít usmíření a v dobré náladě. Vědci tvrdí, že to není pravda. Někd je ráno moudřejší večera, takže si klidně odpočiňte, vyspěte a v klidu vyřešte konflikty ráno.8. Zkuste zařadit humor.

Vtip je skvělý způsob, jak přerušit napětí. Nesnažte se být ironičtí nebo zlí ke svým kamarádům či partnerům, jen jedno nevinné vtipné gesto nebo legrační slovo dokáže pomoci.

9. Uvědomte si svou pozici.

Uklidnit se počítat do deseti, pamatujete? Mezi tím co počítáte, zkuste si uvědomit v jaké pozici jste oproti svému protějšku a jestli se ním vážně chcete hádat. Asi ne, viďte?10. Rozdávejte radost.

Atmosféra a prostředí má vliv na váš vztah. Negativní atmosféra může snadno přeměnit nesouhlas na velký boj. Pokuste se přemýšlet o potěšení a radosti, kterou byste mohli dotyčnému udělat. Může to být například uvaření dobrého jídla, nápoje nebo malý dárek. Tímto způsobem si oba uvědomíte, že není správné se hádat. Jděte na večeři nebo navštivtě saunu!

A jak se usmiřujete vy? Pokud máte svoje způsoby, dejte nám vědět komentáře.

Podívejte se na 5 varovných signálů, podle kterých poznáte psychopata!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.