Cítíte se neustále vyčerpáni a nechápete proč? Důvodem mohou být špatné návyky, které vám berou energii a možná nevíte, jak se jich zbavit nebo se jim vyhnout. Přinášíme vám špatné návyky, které vám kradou energii a řešení, jak se jim vyhnout!1. Dodržujte sliby

Neslibujte nic, co nemůžete dodržet. Pokud se tím nebudete řídit, můžete přijít o své dobré jméno. Takže pokud něco slíbíte, buďte si předtím jisti, že jste schopni slib opravdu dodržet.

2. Vyhýbejte se negativním lidem

Negativní lidé v našem životě patří mezi časté špatné návyky! Mnohdy chceme někomu pomoct, nakonec ale skončíme s kritikou a negativní energií od ostatních. Obklopte se pozitivními lidmi a vyhněte se těm, co vám náladu jen kazí.

špatné návyky
Foto: pexels3. Plaťte včas účty

Vaše motto by mělo znít „nikomu nic nedlužím“. Splácejte své dluhy včas a vyvarujte se hádkám a také stresu.

4. Naučte se odpouštět

Pokud se rozhodnete žít s tím, že nebudete odpouštět, budete trpět. Odpouštět je lidské. Stejně jako dělat chyby. Nebuďte otráveni nenávistí, odpouštějte lidem a udělejte to proto, abyste si přivodili mír. Bude se vám lépe žít. 🙂

5. Zaměřte se na to, co děláte

Někdy se nejde vyvarovat tomu, že musíme dělat i věci, které nás nebaví nebo se nám nelíbí. Těmto úkolům se ale snažte vyvarovat a zaměřte se hlavně na to, co vás baví a naplňuje.

6. Na vše si udělejte čas

Nezapomínejte na to, že odpočívat je potřeba. Jednat je také potřeba, obě věci jsou důležité.

špatné návyky
Foto: pexels7. Nedělejte nepořádek

Váš domov je odrazem vás. Mějte pořádek, nehromaďte věci, spíše je obnovujte. Říká se, že pokud si chcete udělat pořádek v duši, nejdříve ho udělejte ve svém bytě.

8. Neskrývejte se

Pokud se vám něco nelíbí, nebo máte jiný názor než ostatní, řekněte to! Nečekejte, až to někdo udělá za vás, ale vystupte z davu a řekněte, co si myslíte!

9. Sledujte své zdraví

Věnujte dostatek péče o své tělo a zdraví. Jak o fyzické, tak duševní. Není nikdo, kdo by byl absolutně zdravý bez jediné zdravotní obtíže. Ti, kteří se o sebe starají, jsou šťastnější!

špatné návyky
Foto: pexels

10. Nechte svůj život pomalu utíkat

Jste součástí všeho a vše je součástí vás. Zastavte boj s životem, přijměte to a nechte se unášet proudem. Jen nezapomeňte, že vy jste ten, který řídí loď, na které plujete.

Pociťujete některé špatné návyky?

Podívejte se na náš článek jak docílit toho, aby vás druzí lidé měli rádi.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.