Když máte v životě spokojený vztah plný lásky a důvěry, máte velké štěstí, dnes to totiž není samozřejmost. Najít člověka, se kterým si budete rozumět a čelit nástrahám dnešní doby není vůbec nic jednoduchého. Na jakémkoliv vztahu musíte pracovat a budovat ho, není to tedy jen tak z čista jasna. My vám ale poradíme takových 10 užitečných tipů na spokojený vztah, který dlouho vydrží a budete v něm šťastní. Samozřejmě nikdy to není věc jen jedné strany, takže pokud se budete snažit vy, ale druhá polovička ne, nemusí to vyjít. Možná jsou některé body samozřejmost, na kterou ale často zapomínáme.

Přečtěte si také: 7 důvodů, proč dát přednost pivu před vztahem10 tipů na spokojený vztah, který vydrží

spokojený vztahFoto: pexels

1. Buďte tolerantní

Tolerance je ve vztahu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. Každý z vás potřebuje svůj prostor a každý z vás má jiné zvyky, obliby a názory, proto k sobě buďte tolerantní a nesnažte se partnera změnit a přizpůsobit ho obrazu svému. Stejně se vám to nepovede a akorát se budete hádat.

2. Mějte respekt

Respektovat toho druhého souvisí právě s tolerancí. Respektujte koníčky svého partnera, způsob žití, jeho stravování nebo to, jak se obléká. Pokud to respektovat nedokážete, bude asi něco špatně.

3. Travte čas spolu

Znáte to, na začátku vztahu spolu trávíte každou volnou chvilku, ale ty se postupem času vytrácejí. Jakmile si uvědomíte, že spolu netrávíte vůbec žádný čas, půjde to z kopce. Cestujte, jezte spolu, poznávejte, odpočívejte, učte se, sportujte, úplně cokoliv. Ale je důležité, aby tam ten společný čas byl.

4. Dejte si volnost

Každý z nás potřebuje nějaký čas pro sebe, chce být se svými kamarády někdy sám, chce si občas sám zarelaxovat, proto si dopřejte čas sami pro sebe, kdy ho budete trávit po svém.

5. Dělejte si radost maličkostmi

Protože o maličkostech to je. Udělejte si snídani, přineste mu čokoládu, nechte si od partnera pomoc s domácími pracemi, udělejte mu dobrou svačinku, napište mu vzkaz na lísteček nebo hezkou smsku do práce. Udělá to radost a vykouzlí úsměv na tváři.

spokojený vztahFoto: pexels

Přečtěte si také: Vyberte si nejšťastnější pár a my vám prozradíme něco o vašem vztahu

6. Posouvejte adekvátně váš vztah

Není možné, abyste spolu 10 let chodili a stále bydleli u rodičů, to je jasné. Svůj vztah budujte a posouvejte na vyšší úroveň. Začněte spolu bydlet, pořiďte si mazlíčka, svatba, děti.. no však to znáte.7. Buďte všímaví

Chápu, že svého partnera vidíte každý den, ale to znamená, že si nevšimnete, že má nové tričko, že má nějakou dobrou náladu nebo nové vlasy. Toto platí hlavně pro mužské polovičky.

8. Podporujte se

Podporujte se ve všem, co děláte. V práci, ve škole, ve sportu, v dosahování cílů. Musíte mít pocit, že se vzájemně můžete na sebe spolehnout a opřít.

9. Držte žárlivost pod kontrolou

Zdravá žárlivost je v pořádku a dokáže být ve vztahu i prosperující. Pozor na to, aby nepřesáhla jistou hranici, kdy spíše škodí.10. Věřte si a dopřejte si soukromí

To, že spolu máte vztah neznamená, že o sobě musíte vědět absolutně všechno, včetně hesla na telefonu. Důvěřujte si a zároveň si dopřejte soukromí a to zvlášť i dohromady.

Pokud je pro vás spokojený vztah prioritou, dodržujte tyto body a vydržíte spolu věčnost! 🙂

Přečtěte si také: Žárlivost ve vztahu aneb 10 způsobů, jak se s ní poprat