Budete se možná divit, ale existují psychologické triky, díky kterým dosáhnete čehokoliv. Nevěříte? Těchto 10 triků vám pomůže rozpoznat situace, kdy se s vámi někdo snaží manipulovat. Když to poznáte, budete se tomu moci vyhnout. A kdo z nás nechce dosáhnout úspěchu? Asi všichni chceme. Tyto triky nám dokážou pomoci. Pojďte se je naučit a začít aplikovat, potom dosáhnete čehokoliv.Psychologické triky, díky kterým dosáhnete čehokoliv

dosáhnete čehokoliv
Foto: pexels

1. Naléhavost

Touha být součástí komunity je nezbytnou primitivní potřebou. Hotelové rezervační stránky velice často používají tento trik. Prohlížíte si daný hotelový pokoj a najednou vám na obrazovce naskočí: „Zbývá pouze jedna místnost“ nebo „10 lidí si právě prohlíží tuto stránku“. Jde o to, že vás tímto nutí pospíšit si a raději si pokoj okamžitě zarazervovat. Teď když víte tuto skutečnost, dosáhnete úspěchu, budete chytřejší a budete vedět, že je to jen léčka.

2. Míchání faktů a názorů

Hlavním úkolem manipulátorů je dostat vás do iluzí, abyste manipulaci nezaznamenali, ale vnímali ji jako soubor okolností. Například pokud chce šéf někoho vyhodit, potřebuje dokázat, že je špatný pracovník. Najde si jeden fakt a zbytek mohou být jen názory. Chyby ale dělají všichni. Nenechte se zastrašit a upozorněte na to.

3. Stereotypy

Když následujeme stereotypy, nevědomky je dostáváme do našeho života. To může být způsobeno primitivní potřebou být součástí jednoty s ostatními. Až příště budete chtít být jako ostatní, vzpomeňte si na toto. Například šťastná rodina je ta, která dělá něco jinak, vybočuje z řady a dělá to, co jí vyhovuje. Ne jako jiné rodiny, které dělají vše stejně.4. Nad věcmi přemýšlejte

Manipulátoři vás chtějí zbavit schopnosti vytvářet logické myšlenky a rozumně přemýšlet. Myslíte si pak, že děláte vlastní promyšlené rozhodnutí, ale je to jen iluze. Jak tomu zabránit? Zastavte se a přemýšlejte. Co by se mohlo stát, kdybych nedosáhl těchto cílů? Co by mohlo být jinak a co mi tento nápad přinese? Nenechte se zmanipulovat.

5. Nemusíte oplácet

Pokud pro vás někdo něco dělá, měl by to dělat proto, že vás má rád nebo mu na vás záleží a ne proto, že to jednou bude chtít vrátit. Bohužel to tak ale většinou je. Proto se ho raději zeptejte a ujistěte, že mu nebudete nic dlužni. Nemělo by to tak být. A pokud chce laskavost vrátit, není to dobrý kamarád.

6. Slovní zásoba

Když používáme odbornou terminologii, úmyslně snížíme intelektuální úroveň našeho „oponenta“. Může se totiž cítit nepohodlně kvůli vlastní neschopnosti.Pokud tedy chcete oddálit důvěru, citujte slavné lidi nebo mluvte o věcech, kterým ten druhý nerozumí. Takto se vám podaří dosáhnout čehokoliv, protože rozhovor a jeho směr povedete vy.

7. Výňatek z kontextu

Zvláštní negativní skutečnost, která je vyjmutá z kontextu, neodráží celou situaci. Například jste na nehtech v salóně a manikérka vám omylem ublíží, protože uděláte špatný pohyb. Necháte se unést špatným dojmem a všude budete o salóně i zaměstnancích vykládat špatné věci.8. Minulé sliby

Někdy zkrátka nemáme čas zvažovat klady a zápory a souhlasíme s něčím, co se nám později nelíbí. Pamatujte že v každé situaci máte právo říkat ne nebo najít kompromis. Manipulace znamenají věty typu: „Slíbil jsi , že mi pomůžeš!“ nebo „Myslel jsem, že se na tebe můžu spolehnout“! Klidně řekněte ne a nemusíte se cítit špatně.

9. Reklama

Nenechte se manipulovat reklamou a nekupujte si věci jen proto, že je mají ostatní nebo že se vám líbí obal. Buďte chytřejší a přemýšlejte o svých volbách.

10. NEproduktivní argumenty

Podle výzkumu souhlasíme s věcmi, u kterých bylo použito slovo protože a za ním vysvětlení. To je důvod, proč máme tendenci souhlasit s odpůrci. Například: Uděláš to, protože jsem tvoje máma.Pokud se vám povede ovládat tyto triky, dosáhnete čehokoliv. Co vás překvapilo a co jste věděli? Napište nám to do komentářů.

Přečtěte si o 20 psychologických tricích, které vám pomohou přečíst každého člověka.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.