Každý člověk žije život, ve kterém se odehrávají jak pozitivní, tak negativní věci. Dnes se podíváme na ty méně příjemné, které vám dokážou živoz pěkně otrávit. Říká se, že lidé s vámi zacházejí tak, jak jim to dovolíte. Některé věci byste jim neměli umožnit. Váš život bude pak mnohem lepší. Určitě jste něco z následujících věcí už zažili.Tohle vám dokáže otrávit život!

 

život

1. Jste zesměšňováni za to, jak vypadáte.

Smějí se vám lidi za váš vzhled? Za to, že máte o pár kilo navíc, máte rovnátka, brýle nebo něco jiného? Uvědomte si, že to, jak vypadáte nebo jak se oblékáte je pouze vaše věc. Za nic se nemusíte omlouvat a nikomu nic nedlužíte. Ten, kdo se vám směje, je většinou ten, kdo má se sebou problém a trpí komplexy. Vy jste lepší a tak vás to nerozhodí.

2. Jste nuceni vybrat si mezi osobním a pracovním životem.

Jste neustále upozorňováni na to, že nemáte pracovat o víkendech a naopk v práci vám šéf říká, že byste měli více pracovat ve svém volnu a neustále vám dává přesčasy? To se stává poměrně často. Rozhodně nepodléhejte ani jednomu, nemusíte si vybírat mezi prací a rodinou. Jde o to, umět si čas zorganizovat tak, abyste se věnovali dostatečně jak rodině tak práci. Mluvte s oběma stranami a udělejte kompromis tak, aby byli všichni spokojení.

život
Foto: pixabay

3. Lidé se rozhodují za vás.

To se často stává zejména u rodičů. Nenechají výběr školy na vás a nezajímá je, co vás baví, ale vidí vás jako lékaře, tak to prostě budete studovat. Samozřejmě, že na takové rozhodování nemají právo. Mohou vám poradit, sdělit jejich přání, ale konečné rozhodnutí by mělo zůstat na vás. Nakonec je lepší být šťastný kominík, než bohatý právník, ale nešťastný a v depresích.

4. Váš vztah vás dělá nešťastným.

Nechci říct, abyste okamžitě opustili svého partnera, pokud se s ním necítíte šťastně. Ale pokud bude váš život jednodušší bez něj, měli byste přemýšlet nad tím, proč jste stále spolu. Zkuste mu říct, co vás trápí a možná se společně dohodnete a podaří se váš život s ním zlepšit.

5. Nucení do sexu.

Vaše tělo patří jen vám a je jen na vás, co budete a nebudete chtít dělat. Někteří muži si spletli dobu a myslí si, že ženy by se jim měli neustále podřizovat a to ve všech ohledech. Správný manžel nebo přítel bude respektovat vaše rozhodnutí. V případě opaku, přehodnoťte váš vztah!6. Podvádí vás.

Pokud víte o tom, že vás někdo v rodině podvádí, někdo vám lže, nenechávejte si to pro sebe, jděte za tím člověkem a řekněte mu, že víte vše. Pokud vás má rád, uvědomí si, co udělal, vysvětlí vám situaci, omluví se a bude se snažit nějakým způsobe váš vztah spravit.

7. V práci vás nerespektují.

Bohužel mnoho lidí je nuceno přihlížet nebo zažívat šikanu na pracovišti, takzvaný mobbing nebo bossing (šikana ze strany šéfa). Pokud něco podobného zažijete, zeptejte se sami sebe, jestli tuto práci potřebujete a jestli byste se jinde necítili lépe. Bojujte za svá práva a hlavně se nenechte zastrašit.

8. Někdo vás psychicky a emocionálně týrá.

Neexistuje žádná omluva pro ty, kteří vás ponižují nebo nějakým způsobem omezují. Neměli byste kolem sebe mít takové lidi a v žádném případě si to nesmíte nechat líbit. Někomu blízkému se svěřte a začněte to řešit, může to ohrozit váš život. Přeruště s dotyčním kontakty a nahlaste ho.

život
Foto: pixabay9. Jste pod neustálou kontrolou.

Pokud vás někdo neustále nepřiměřeně kontroluje, ať už se jedná o rodiče, kamarády nebo partnera, neznamená to, že se jen hodně starají a záleží jim na vás. Chtějí vás mít pod absolutní kontrolou a to není možné. Každý člověk potřebuje svůj osobní prostor a vztahy bez vzájemné důvěry nejsou možné. Pokud tohle nezačnete řešit, může se to později změnit v tyranii.

10. Vyčítá se vám nedokonalost.

Dokonalost je mýtus. Nikdo není dokonalý a ani ji po vás nikdo nemůže chtít. Je pravda, že každý má ve své hlavě obraz „ideální holky“ nebo „ideálního dítěte“, ale to vás neopravňuje k tomu, abyste svým blízkým vyčítali, co jim chybí. Pokud je někdo znepokojen vaším zdravím, poslechněte jeho rady. Pokud vám ale někdo říká, že byste měli shodit 20 kilo, obarvit si vlasy na zeleno nebo nosit jiné oblečení, neposlouchejte ho, pokud to tak sami necítíte.

Tyhle věci nám dokážou pořádit znepříjemnit život, mám pravdu?

Naučte se, jak zaručeně poznat lháře!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.