Pokud máte zkušenost s prací z domova, tak asi víte, že to není tak jednoduché, jak si ostatní představují. Samozřejmě to má své výhody, ale i nevýhody. Pokud chcete vědět, jak si udržet zdraví při práci z domova a cítit se fit a v pohodě fyzicky i psychicky, následujte našich 12 tipů. Do komentářů klidně napište svoje, rádi si je přečteme a podělíme se s ostatními.Jak si udržet zdraví při práci z domova?

jak si udržet zdraví
Foto: pixabay

1. Vyhraďte si místo na práci

Rozhodně si vytvořte pracovnu nebo pokud máte k dispozici malý prostor, určitě si pořiďte alespoň malý stůl nebo cokoliv, kde budete pracovat. V žádném případě nevyužívejte k práci postel, která je určená je spánku a jiným aktivitám, nebo stůl v kuchyni, kde jíte. Mohlo by to narušit vaše relaxační chvíle.

2. Vyberte si dobrou židli

Do židle se opravdu vyplatí investovat, pokud tedy při práci hodně sedíte a to předpokládám, že ano. Vyberte si židli, ve které se vám bude pohodlně sedět, nebudou vás bolet záda a tím předejdete různým skoliózám, křivým páteřím a následným problémům.

3. Uzpůsobte si své pracovní místo

Udržujte si tam pořádek, vylepšete si místo pěknou květinou, vždy tam mějte karafu s vodou, abyste nezapomněli na pitný režim a pokud máte hodně materiálu, se kterým pracujete, pořiďte si opravdu velký stůl se šuplíky, na který se vám vše vejde. Pořádek je ale důležitý, ten udržujte pořád.4. Dělejte si pravidelné pauzy

I když si myslíte, že to nepotřebujete nebo jste velmi zabraní do práce, která vás baví, stejně byste si měli dělat pauzy, áš mozek a celkově i tělo to potřebují. Jděte se projít ven, vyvenčete psa, udělejte si svačinku, poslouchejte hudbu nebo se protáhněte. Pomůže vám to lépe se koncentrovat a nebudete tak unavení.

5. Nastavte si plán a dodržujte ho

Vytvořte si každý večer to-do-list na další den a snažte se ho dodržet stejně, jako kdybyste chodili do kanceláře. Pokud tak neuděláte, může se stát, že budete spát do desíti, pak se budete dívat na filmy a pak bude večer a vy jste nic neudělali. Pokud si napíšete seznam, budete mít na očích, co musíte udělat a bude vás motivovat do práce. Večer budete spokojení s tím, že jste zvládli vše, co jste chtěli.

6. Nenechávejte si na práci celý den

Pokud to uděláte, budete se v tom plácat celý den. Pokud si ale například na odpoledne domluvíte schůzku, tu samou práci budete mít do té doby hotovou a ještě budete mít čas na něco navíc.

7. Choďte pracovat ven

Být dome také není vždy dobré, seberte počítač a běžte do kavárny nebo někam jinam, ať vyměníte prostředí.

8. Práci si zpříjemněte

Jakkoliv – vonnými tyčinkami, svíčkami, květinami, jídlem, dobrou limonádou nebo kafíčkem. Jak si udržet zdraví? Rozhodně tak, že se budete obklopovat hezkými věcmi.9. Udržujte rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Pokud pracujete z domova, je těžké říct dost a jít ven se bavit. Vy jste totiž pánem svého času a vše je jen na vás. Udržujte tedy zdravou rovnováhu a měňte prostředí.

10. Mějte kuchyň plnou zdravých a kvalitním potravin

A až dostanete na něco chuť (což bývá doma docela často), běžte si zobnout něčeho dobrého. Snažte se, abyste doma neměli sladké a průmyslově zpracované potraviny, slané pochutiny a adalší nezdravé věci.

11. Oblékněte se, jako byste šli do kanceláře

Tohle je trochu divná věc, ale některé studie ukazují, že pokud se obléknete, jako yste šli ven, do práce, zvýší se tím vaše pozornost. Zamezí to také tomu, abyste si šli lehnout do postele atd. Vyzkoušejte to a třeba to na vás bude fungovat.12. Zůstaňte ve spojení

Ve spojení se spolupracovníky nebo s lidmi, kteří vykonávají stejnou neb podobnou práci jako vy. Abyste se necítili úplně sami. Komunikace je dobrá.

Tohle jsou kroky k tomu, jak si udržet zdraví a být fit, pokud pracujete z domova.

Udělejte si test a zjistěte, jaká práce je pro vás ta pravá.