Víme, že je kolem nás hodně nešťastných lidí. Hlavně v České republice. Ale najdou se jedinci, kteří žijí svůj vysněný život a jsou šťastní i přes problémy a překážky, které jim život staví do cesty. Tohle je článek pro ty, co se necítí být spokojení, ale chtějí to změnit! 🙂 Takových lidí je mnoho, jen nevědí, jak na to. Štěstí není náhoda, je to volba. Pro to, abyste byli spokojení musíte něco udělat. Utvořte si takový život, jaký chcete a neříkejte, že to nemůžete ovlivnit! Jaké si to uděláte, takové to máte. Co tedy dělají šťastní lidé?

Jaké věci dělají šťastní lidé?

šťastní lidé
Foto: pexels

1. Zaměřte se na to, co máte!

Šťastní lidé jsou rádi za to, co mají a neřeší, co nemají. Naopak nešťastní lidé jsou často nevděční, pořád chtějí víc a víc a jsou rozmrzelí z toho, že nemají to či ono. Myslete na to, co máte, jak s tím můžete naložit a buďte vděční!

TIP! Pokud je to pro vás těžké, vezměte si papír a napište na něj, co máte a budete mít černé na bílém, že toho jistě není málo. Napište nejdříve nejdůleitější věci jako je zdraví, rodina, kamarádi, domov a láska.. nepište, že jste nebyli v té zemi a že nemáte kabelku a kabát. To jsou pomíjivé věci.


2. Zeptejte se zdroje vašeho očekávání

Jak už bylo řečeno, nešťastní lidé chtějí věci, které nemají. Neseďte v koutě a nečekejte, že přijdou sami. Nežijte ve snu, ale v realitě. Zkuste najít cestu k dosáhnutí toho, čeho chcete. Ptejte se, zkoušejte různé možnosti a hlavně se nevzdávejte!

3. Buďte štědří

Nešťastní lidé jsou lakomí a nikomu nic nedávají zadarmo, tvrdí studie. Buďte štědří a ono se vám to vrátí 🙂 Dávejte lidem a oni budou dávat vám.

4. Uvědomte si, že štěstí není cíl

Pokud se budete snažit o to, být šťastní a budete pro to dělat vše, nikdy se vám to nepodaří. Nechte vše přirozeně plynout a řiďte se těmito zásadami. Nejšťastnější lidé si sice svoje štěstí uvědomují, jsou za něj vděční, ale v podstatě ho nevnímají.5. Nelíbí se vám váš život? Změňte ho!

Převezměte kontrolu nad svým životem. Chcete se naučit hrát na klavír? Začněte chodit na lekce. Litujete toho, že nemáte vysokoškolské vzdělání? Začněte zase chodit do školy. Chcete zapracovat na vašem duchovním životě? Začněte chodit do kostela. Nevzdávejte se a žádné výmluvy, že není čas nebo peníze. Když se chce, tak to jde.

„Že nedostanete v životě vždy to, co chcete, je někdy obrovské štěstí.“

6. Zpomalte

Nic nejde v rychlém tempu. Naučte se zpomalit, v klidu si užívat své koníčky, rodinu a přátele. Šťastní lidé vědí, jak se na chvíli zastavit a užívat si života.

7. Pečujte o sebe

Šťastní lidé se starají o sebe a o svoji životosprávu. Jedí zdravě, pijí hodně vody, sportují a rozvíjí jejich duševní já.

8. Nedělejte si nároky

Nikdo vám nic nedluží, tak si nedělejte nároky. Předpokládej, že ti nikdo nepodá pomocnou roku, nedostaneš dědictví ani že ti někdo něco daruje. A pokud to přijde, buďte za to vděční a berte to jako bonus, jako něco navíc.

9. Přemýšlejte o významu života

Lidé, kteří našli pravý význam jejich života, proč tu jsou a co tu mají dělat, jsou šťastnější.

10. Odpouštějte

Odpusťte těm, kteří vám ublížili a nevymýšlejte žádné pomsty. Odpusťte i sami sobě vaše selhání, to vás osvobodí od obav při budoucím úspěchu. Požádejte lidi, kterým jste ublížili, aby vám odpustili.

11. Dobrý postoj je volba, nikoliv dispozice

Můžeme řídit naše pocity a ovládat je. Šťastní lidé si postoje vybírají a netvrdí, že je nemohou změnit, tak jako lidé nešťastní.12. Mluvte o životě

Když mluvíte, vybírejte slova, která jsou pozitivní a vnášejí kladné pocity do každé situace. Pokud máte na jazyku něo ošklivého nebo něco, co může ublížit, raději to neříkejte a nechte si to pro sebe. „Lidé, kteří mluví o životě, jsou jako lidské osvěžovače vzduchu“.

 

Vidíte svoje chování v některé z našich zásad? Výborně! Snažte se a pokud půjdete správným směrem, budete šťastní!

 

Podívejte na 7 návyků, které mají úspěšní lidé.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.