Práce z domova je pro hodně lidí velkým snem a vytouženou prací, představují si práci v pyžamu, u jídla, v leže atd. To patří mezi výhody, ale má to i svoje nevýhody, například vás může přepadnout velká prokrastinace a do práce se musíte nutit! Práce z domova není pro každého, ale skoro všichni najdou něco, co by mohli dělat. Nevěříte? Podívejte se s námi na 30 tipů na práci z domova! Pokud to tedy chcete vyzkoušet, najděte si to pravé pro vás. Většina prací je online, ale najdou se i ty, které můžete dělat offline, to znamená bez připojení k internetu, vybere si tedy opravdu každý.Tipy na práce z domova

práce z domovaFoto: pixabay

1. Psaní textů

Rádi píšete? Bez překlepů a se správným pravopisem? Pusťte se do psaní, nabídněte své služby a firmy vám utrhnou ruce! Ještě lépe, pokud dokážete psát jak vážně, tak i vtipně.

2. Vytváření log

Pokud jste mach přes grafiku, můžete z domova firmám vytvářet loga, která budou mít na svých vizitkách a webech.

3. Formátování textů

Pro někoho nudná práce, ale můžete si dost slušně vydělat. Upravujete a formátujete texty a to pořád dokola. Bavilo by vás to? Můžete to zkusit.

4. Překládání

Jestli dobře ovládáte nějaký jazyk, výhoda pro vás, můžete překládat. Záleží na vás na jakou úroveň si troufnete.

5. Vyplňování dotazníků

Můžete také online vyplňovat dotazníky a získávat za to peníze. Třeba posloucháte hudbu, kterou hrají na rádiích a hodnotíte jí dle vlastního vkusu. Nevyděláte si tolik, ale něco přecejenom ano.

6. Tvoření webu

Jsou lidé, kteří si webové stránky vytvořit neumí a rádi zaplatí za kvalitní práci. Pokud jste v tom dobří, neváhejte se do toho pustit.

7. Zjišťování spokojenosti zákazníků

Představte si to tak, že neustále telefonujete a oslovujete zákazníky určité firmy a ptáte se jich na jejich ne/spokojenost. Pokud jste dobří v mluvení a máte příjemný hlas, běžte do toho!

8. Zkoušení nových produktů

Tato práce z domova spočívá v tom, že vám budou poslány/přivezeny produkty až domů a vy je budete zkoušet a následně hodnotit. Můžete si tak vyzkoušet věci, které byste si jinak nekoupili.

9. Nabízení kosmetiky

To asi znáte, máte doma katalog a sháníte klientelu. Pokud si vaši klienti něco koupí, vy z toho máte provizi. Jak jednoduché. Není z toho tolik peněz, ale přecejen malý přivýdělek to je.

10. Spravování sociálních sítí

Orinetujete se v prostředí facebooku, instagramu a dalších sítí? Spravujte je! Tvořte příspěvky, soutěže a budujte komunitu lidí.práce z domovaFoto: pixabay

11. Spravování e-shopu

Spravovat eshop není nic jednoduchého, ale pokud se to naučíte nebo to dokonce umíte, můžete to dělat z pohodlí domova.

12. Plnění obálek

Pro ty, kterým online svět nic neříká, tu máme i offline práce. Například plnení obálek, nic víc neděláte. Naplněné obálky potom odešlete.

13. Kompletace kancelářských potřeb

Manuální práce, u které je potřeba trocha zručnosti.

14. Telefonování

Call centrum doma, co k tomu dodat, vyzkoušet to můžete.

15. Doučování po Skypu

Jste špička v oboru nebo jste nejlepší v matematice? Možná umíte perfektně rusky. Vše tohle se vám bude hodit při online doučování.

16. Poradenství

Poradenství v cestování, financích, osobní koučink, fitness? Raďte lidem online.

17. Stříhání videí

Stříhání videí je docela oříšek a málokdo to opravdu umí. Ti, kteří chtějí mít dobrá promo videa si za vaší práci dobře zaplatí.18. Psaní propagačních článků

Spousta odborníků, kteří neumí psát pořádné lákavé články, si je nechávají psát a poté umisťují na různé weby, aby se zviditelnili. Pokud vás láká něco takového, do toho.

19. Programování

Jste programátor, umíte to, ale už vás nebaví být někde zaměstnán? Zkuste to na sebe, z domova.

20. Zkoušení aplikací

Tato práce z domova spočívá v tom, že zkoušíte nové aplikace a dáváte vývojářům zpětnou vazbu, co je potřeba zlepšit, co se vám líbí, nelíbí, co funguje apod.

práce z domovaFoto: pixabay

21. Blogování

Pokud si myslíte, že máte co předat lidem a jste inspirativní, založte si blog a začněte psát a propagovat svoje články. Třeba se to chytí, budete dělat reklamy, mít spolupráce a to stojí za to.

22. Účetnictví

Umíte účtovat? Tak to dělejte z domova, pokud chcete nebo musíte (třeba kvůli miminku).

23. Vystavování inzerátů

Firmy si platí lidi na to, aby vystavovali inzeráty na stránky, není to asi kreativní a zábavná práce, ale vyděláte si.

24. Šití

Opět vhodné pro maminky (i tatínky 🙂 na mateřské nebo pro starší lidi. Šijte na zakázku.

25. Malování

Krásně malujete, jste kreativní a vytvoříte cokoliv na přání? Hodně lidí, kteří nejsou umělecky nadaní a neumí kreslit a mají nápad jen ve své hlavě, si nechávají kreslit.

26. Líčení

Láká vás vizážistika a myslíte, že jste v tom fakt dobří? Pokud jdete s trendy a znáte je, můžete si k sobě domů zvát ženy/slečny a líčit je. Od věci také není kosmetické poradenství, které se týká péče o pleť.

27. Manikúra

Umíte dělat nehty? Buď máte kurz nebo si ho musíte udělat. A pokud budete dobří, vaše práce se chytne a bude objevovat na sociálních sítích, věřte mi, že klienti se jen pohrnou.

28. Předvičování

Víte, že můžete natočit videa, jak cvičíte, namluvit to a pokud to bude zajímavé a přínosné, lidé si vaše videa budou platit a cvičit podle vás?29. Ochutnávání potravin

Tohle vypadá na práci snů, ale je těžší ji sehnat. Zkrátka ochutnáváte potraviny a různé výrobky (včetně vína :D) a hodnotíte!30. Pečení

Jestli vážně dobře pečete, můžete péct na zakázku. O Vánocích vánoční cukroví, o Velikonocích mazance a beránky a po zbytek roku všechno, o co bude zájem, buchty, koláče, dorty atd.

Tohle všechno jsou práce z domova, které můžete dělat. Vybere si opravdu každý, maminka na rodičovské, student nebo důchodce. Taková práce z domova se hodí každému.

Podívejte se, jak si udržet zdraví, když pracujete z domova.