Sebeláska je v našem životě velmi důležitá. Je mnohem více významná než láska k někomu dalšímu. Pokud nemáte rádi sami sebe, nepečujete o sebe a soustředíte se jen na druhé nebo na nikoho, je to špatně. Chvíli to může fungovat, ale nejde to tak dlouhodobě. Pokud máte problém s tím, že se sami sobě nelíbíte, nemáte se rádi, nepečujete o sebe a neděláte si radost, měli byste si přečíst naše tipy. Sebeláska je důležitá a vy ji v sobě můžete objevit!

Přečtěte si také: Žárlivost ve vztahu aneb 10 způsobů, jak se s ní popratSebeláska – jak ji v sobě objevit?

sebeláskaFoto: pexels

Přečtěte si také: 7 příznaků, že máte syndrom vyhoření1. Najděte si vhodného partnera

Pokud jste měli nebo vedle sebe máte někoho, kdo vás akorát ponižuje, dělá si z vás služku/sluhu, říká vám, že nejste dost dobří, máte špatnou výchovu, neumíte se oblékl, chovat a stále vás kritizuje, to se pak nemůžete divit, že máte nízké sebevědomí a nevěříte si a dokonce se ani nemáte rádi. Od takového ruce pryč najděte si někoho, kdo bude znát vaší hodnotu, bude vás chválit a podpoří tu vaší sebelásku v sobě.

2. Dělejte to, co vás baví

Často se lidé nemají rádi, protože si připadají neschopní v tom, co dělají. Většinou je to tak, že pokud vás něco nebaví, ani vám to příliš nejde, i když jsou samozřejmě výjimky. Dělejte to, co vás naplňuje, v čem budete mít nějaké úspěchy a co vás bude opravdu bavit. Pak budete pyšní sami na sebe a budete se mít rádi.3. Snažte se o seberozvoj

Pokud se staráte o druhé a na sebe kašlete, je to špatně. Pečujte nejen o svůj zevnějšek, ale také o vnitřního ducha. Pracujte na sobě, vzdělávejte se a můžete si třeba založit deníček vděčnosti. Každý večer si napíšete, za co jste vděční, co se vám ten den povedlo a proč se máte rádi.4. Mluvte o sobě a svých problémech/radostech

Je důležité, abyste neřešili pouze svoje okolí, ale i sami sebe. Mluvte o sobě, o tom, jak se máte, co vás trápí, co vás zrovna potěšilo nebo udělalo radost. Podělte se o tyto informace s rodinou, kamarády a uvidíte, že se o vás budou chtít bavit a zajímat se o vás.

Sebeláska by měla být ve vašem životě na prvním místě. Není tomu tak? Vyzkoušejte naše tipy a zkuste ji v sobě objevit. Uvidíte, že se vám bude žít mnohem lépe! Můžete pak inspirovat i své okolí.

Přečtěte si také: 10 tipů na spokojený vztah, který vydrží