Máte vztah na dálku nebo to vypadá, že ho budete mít? Ukážeme vám 4 tipy, jak si ho udržet a jak být ve vztahu spokojený. Samozřejmě to nefunguje u vztahů, které budou na dálku deset let, to vydrží málo kdo. Ale na nějakou dobu to lze udržet.

Přečtěte si také: 10 tipů na spokojený vztah, který vydrží
4 účinné tipy jak si udržet vztah na dálku

Foto: pexels

1. Důvěřujte si

Bez důvěry to daleko nedotáhnete v žádném vztahu, ale vztah na dálku vyžaduje dvojnásobnou dávku důvěry, to mi věřte. Samozřejmě si můžete představovat mnohé, ale většinou to není tak horké. Nic si nedomýšlejte a pokud máte přece jen pochybnosti, zeptejte se a hlavně komunikujte. 

2. Udržujte pravidelnou komunikaci

V dnešní době existuje spoustu možností – volání, smsky, hovory přes Skype, sociální sítě a další. Pokud budete často v kontaktu, udržíte si jiskru a dodá vám to jistotu. Samozřejmě ale nechtějte komunikaci až přehnanou, to nikoho nebude bavit. Je čaj si občas dát několikadenní pauzu, polovička vám bude chybět a budete se na sebe těšit.

3. Nepodezřívejte

Jakmile začnete podezřívat, vztah půjde do kopru. Pokud přece jenom necítíte jistotu, prostě se seberete udělejte vaší polovičce překvapení a hned uvidíte, jak na tom jste. Podezřívání nemají rádi hlavně mužské polovičky, kteří z takového vztahu budou chtít co nejrychleji utéct a hlavně, čím více budete podezřívat, tím je pravděpodobnější, že si najde náhradu, která taková nebude.
4. Vše si vyjasněte na začátku

Na takový vztah se připravte hned na začátku kterými musíte počítat. Chce to toleranci a také kompromisy, s. Jakmile začnete dělat scény, nebude to bavit ani vás ani vašeho partnera. 

Samozřejmě je fajn se také někdy vidět osobně, bez toho by to také nešlo.

Máte vztah na dálku nebo minulou zkušenost? 

Přečtěte si také:7 otázek, které si položte, zda přemýšlíte, jestli ukončit vztah