Pracujete z domova a trápí vás ne/produktivita? Nebo se učíte na státnice? Stává se vám, že se vám nic nechce nebo že raději děláte jiné věci, než práci a školu? Možná že nám lidi závidí pracovat z domova, mít takzvaný home office, ale tohle je jedna z nevýhod, které sebou nese. Pokud docházíte někam do kanceláře, většinou se vám nestane, že jste neproduktivní, protože jste k práci zkrátka přinuceni a nic jiného vám nezbývá. Doma je to ale něco jiného, je tam spoustu lákadel – můžete déle spát, uklízet, vařit, koukat na televizi, projížděť sociální sítě a další věci.

Pokud chcete vědět jak být produktivní, měli byste následovat tyto kroky a věřte, že vaše produktivita vzroste, minimálně ji rozhodně podpoříte!Jak být produktivní?

jak být produktivní
Foto: pexels

1. Přizpůsobte místo k práci

Nikdy nepracujte v posteli ani v místnosti, kde spíte! Vyhraďte si místnost nebo stůl, u kterého budete pracovat a udělejte si pořádek, aby vás nic nerozptylovalo. Nejlépe si připravte vše, co budete k práci potřebovat, abyste nemuseli od práce odcházet. Uvařte si dobrý čaj či kávu, vypněte si telefon, aby vás nic nerušilo (pokud ho potřebujete, zapněte si režim Letadlo) a udělejte si pohodlí. Na židli dejte polštářek, nasaďte tepláky a tlusté ponožky. Někdy se stává, že pokud jste neustále doma, máte toho plné zuby a práce ani učení vám nejde. Čas změnit místo! Vydejte se ven, do přírody, do kavárny, do knihovny, zkuste různá místa a až budete mít zase krizi, už budete vědět, jaké místo zvolit.2. Vyhraďte si na práci určitý čas

Tohle je jeden z nejlepších tipů, jak být produktivní. Pokud máte v daný den napsat například dva články nebo se naučit tři otázky, nevyčleňujte si na to celý den. Stane se to, že budete vědět, že máte spoustu času a tak se v tom budete plácat celý den. Nejlepší je, určit si například tři hodiny práce a pak si domluvit jiný program. Stane se to, že budete vědět, že máte opravdu jen tři hodiny a stihnete práci za tu danou dobu. To je super ne?

3. Dávejte si reálné cíle

Není nic horšího, než když si večer napíšete to do list na další den s plno úkoly a večer zjistíte, že jste jich pět neudělali. To není pro vaší psychku vůbec dobré. Rozhodně si pište úkoly a cíle, ale reálné a takový počet, který jste schopni zvládnout. Není lepší pocit, než si moct odškrtnout další splněný úkol, nemám pravdu? Večer ze sebe budete mít radost, že jste zvládli, co jste chtěli a byli opravdu produktivní.4. Odměňujte se

Máte napsané úkoly? Výborně a co motivace? Rozhodně se odměňujte. Nemyslím tím jít si za každý napsaný článek koupit pizzu nebo kabelku, ale uvařit si dobrou večeři, dát sladký větrník nebo vanu s bombou do koupele.

5. Dělejte si povinné pauzy

Pauzy jsou nutné, ale nesmí být moc dlouhé. Doporučuje se po hodině až hodině a půl udlat pauzu deset až patnáct minut. V té době si dejte něco dobrého, pokliďte, jděte se ven projít. Věřte nebo ne, mozek se na chvíli odreaguje a odpočine a naučíte se nebo odpracujete mnohem víc!

Máte další tipy jak být produktivní?

30 užitečných tipů jak být šťastný a produktivní.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.