Podle nedávného průzkumu je jen jeden ze tří lidí tak šťastný, jak by si přál být. Z čehož plyne, že na světě je 5 miliard smutných a nespokojených lidí, kteří nejsou spokojení. Všichni věříme, že budeme šťastní, jakmile se stane to či ono. Ale skutečně to tak bude? Šťastní lidé nevěří, že štěstí přijde teprve, až se něco změní. Zde je pět myšlenek, které mají ti nejšťastnější lidé a které nás ostatní téměř nikdy nenapadnou. Zkuste to taky:
1. Být šťastný neznamená, že se pořád cítíte šťastně.

Cítit se šťastný je něco jako sex v týdnu pro manželský pár, který je spolu už dlouho. Je to super bonus, ke kterému dojde, když je ta správná nálada. Pak zmizí a vy zas musíte pokračovat ve svém běžném životě. Být šťastný je spíš jako dozvuk tohoto pocitu. Znamená to, že víte, že dokážete cokoliv a že si zasloužíte to nejlepší. Šťastní lidé jsou přesvědčeni, že to, že jsou spokojení s tím, kým jsou, je pocit, který vydrží déle, než to, co se děje kolem nich.

 

šťastní lidéFoto: bigstockphoto.com

2. Jste tím, s kým trávíte nejvíce času.

Šťastní lidé vyzařují štěstí. A depresivní lidé vyzařují depresi. S kým byste raději trávili čas? Spokojení lidé vyhledávají jiné lidi, kteří podporují jejich vlastní pocit spokojenosti. Spokojení lidé s vámi budou slavit dobré věci, kterých v životě dosáhnete. Šťastní lidé věří, že jsou šťastní i díky lidem ve svém okolí a pečlivě váží, s kým budou svůj čas trávit.

 

3. Nemusíte mít rádi svou práci, abyste mohli dělat to, co vás učiní šťastnými.

Ať je to práce na plný nebo částečný úvazek, vždy následujte svou vášeň. Nemusíte tím zbohatnout, zaplatit své účty, ani se to nemusí objevit na vaší výplatní pásce. Buďte kreativní a projevte své já. Šťastní lidé si vždy dokážou najít čas na to, co je baví a uspokojuje. Zkuste to taky.

 

šťastní lidéFoto: bigstockphoto.com4. Nenechte se zastrašit strachem.

Strach je jednou z největších překážek na cestě za štěstím. Jakmile začnete sami se sebou mluvit negativně, omezujete svoje šance na štěstí. Nikdy ale nebudete šťastní, pokud budete čekat, až se přestanete bát. Místo toho, aby vás strach paralyzoval, začněte dělat něco, abyste strach překonali. Šťastní lidé věří, že se strachu nikdy úplně nezbavíme. Ale můžeme se zlepšovat v tom, jak strachu čelíme.

 

5. Nepotřebujete povolení být šťastný.

Čekat na schválení ostatních je receptem na nespokojenost. Zaseknete se na vedlejší koleji, zatímco kolem vás ubíhá život. Šťastní lidé věří, že si sami dokážou vytvořit své vlastní štěstí s každou příležitostí, kterou uchopí. Nečekají, až jim ostatní povolí, aby byli šťastní.

Jediná věc, která je horší, než to, že nejste šťastný, je věřit, že nikdy šťastný nebudete. Přestaňte čekat na povolení dělat to, co chcete. Dělejte to, co vás baví. Začněte trávit čas s lidmi, kteří věří, že si zasloužíte to nejlepší.Takové myšlenky mají šťastní lidé

 

Převzato z Mindbodygreen.