Tenhle článek je pro všechny, kteří jsou ve vztahu a jsou na vážkách, zda ho ukončit nebo ne. Někdy jsme ve vztahu velmi dlouho nespokojení a třeba se bojíme, že si nikoho už nenajdeme nebo nechceme řešit náhlé změny. Můžete ale časem dojít k tomu, že vám bude lépe, pokud budete sami než když zůstanete v nešťastném vztahu. Pokud si nejste jisti a potřebujete trochu pomoci, položte si otázky, které jsou vypsané níže. Pomohou vám odpovědět si a uvědomit si, jestli jste v tom správném vztahu, za který stojí bojovat nebo naopak, měli byste odejít. Už to, že jste si otevřeli tento článek a zajímá vás něco vypovídá o tom, že asi nebudete úplně šťastní. Tak jak je na tom váš vztah?

Přečtěte si také: 7 důvodů, proč dát přednost pivu před vztahem7 otázek, které si položte, zda přemýšlíte, jestli ukončit vztah

vztahFoto: pixabay

Přečtěte si také: 10 tipů na spokojený vztah, který vydrží

1. Vracím se rád domů?

Pokud se těšíte stále domů, až mu/jí povíte, co je nového, je to dobře a je to známkou zdravého vztahu. Pokud je to naopak, něco je špatně.

2. Kdy jsme se spolu naposledy smáli?

Ve vztahu by neměl chybět smích dobrá nálada. Jestli se jen hádáte, přemýšlejte, zda to za to stojí.

3. Kdy jsme si řekli naposledy něco hezkého a romantického?

Samozřejmě pokud jste spolu deset, dvacet nebo třeba třicet let, je normální, že už to není taková romantika jako na začátku. Ale aby mezi vámi byla stále jiskra, občas to něco romantického chce. Pokud to tam není, neznamená to hned, že musí ukončit vztah. Zkuste něco vymyslet. Udělejte něco, co už jste dlouho neudělal/a. Uvařte mu oblíbenou večeři, kupte si erotické prádlo nebo ho potěšte masáží (pozvěte na večeři).4. Jsem raději sám nebo s ní/m?

Pokud raději čas trávíte o samotě nebo s přáteli než se svojí drahou polovičkou, může to být špatné období nebo také bohužel ne.

Přečtěte si také: Žárlivost ve vztahu aneb 10 způsobů, jak se s ní poprat

5. Lezeme si na nervy?

Ponorka je normální po určité době probíhajícího vztahu. Ale jestli trvá několik let, normální to není.

6. Když něco kupuji, myslím první na něj/ní?

Většinou když jsme zamilovaní a máme někoho rádi, myslíme nejdříve na tu danou osobu a až pak na sebe.7. Máme si stále co říct?

Fungující vztah se projevuje tím, že si stále máte co povídat, co řešit a dokážete se spolu bavit takřka o všech tématech.

Jak je na tom váš vztah? 

Přečtěte si také: Udržte si šťastný vztah: 6 věcí, které nedělat