Většina lidí je přesvědčena, že štěstí spočívá v manželství a rodině. Ale ve skutečnosti jde o další věci, které zajišťují vnitřní štěstí a dodávají životu nový význam. Spousta lidí má rodinu a skvělého partnera a přesto nejdou šťastní. Jde totiž i o další věci. Sdílíme s vámi 8 věcí, díky kterým budete mít šťastnější život. Dejte nám vědět do komentářů svůj návod na šťastnější život.Jak na šťastnější život?

šťastnější život
Foto: pexels

1. Zdraví a pohoda

Zdravé tělo znamená zdravý duch. Pokud budete mít dobrý zdravotní stav, žádné problémy nejsou tak vážné a vždy se dají vyřešit. Proto o své zdraví pečujte: otužujte se, sportujte a kvalitně se stravujte. Žádné bolesti hlavy, žádné nachlazení ani chřipky.

2. Vysněná práce

Najděte si práci, kterou budete milovat nejen kvůli penězům, ale i kvůli činnostem, které děláte, baví vás a dokážete se v ní seberealizovat. Přináší vám radost a zkrátka se do ní těšíte. Pokud jste celý život pracovali v bance, ale vždy jste snili o cukrařině, jděte do toho – bude to stát za to!

šťastnější život
Foto: pexels3. Opravdoví přátelé

Přátelé jsou vzácní stejně jako láska. Pravým přítelem je člověk, kterému důvěřujete více než sobě. Je to někdo, kdo vás skutečně chápe, sdílí vaše hodnoty i zájmy, můžete se společně zasmát i plakat, můžete se spolehnout sami na sebe. Pokud takové přátele najdete, držte si je a nepusťte!

4. Zájmy

Záliby a zájmy jsou ozhodující pro úspěšnou seberealizaci. Trávit čas na něčem, co vás baví, dělá vás šťastnějším a je to zábavné. Nebojte se začít něco nového, co vás už dlouho lákalo. Příkladem může být stará paní, která začala malovat ve 76 letech a jen o několik let později se její díla začala prodávat az miliony.

5. Úspory a finanční nezávislost

Připravte se na horší časy a našetřete si peníze. Bez ohledu na to, co se stane zítra, vaše spoření můžete využít buď pro sebe nebo pro děti.

šťastnější život
Foto: pexels

6. Sebeúcta

Hodnoťte svoje schopnosti, možnosti i potřeby a nenechte se, aby to někdo zpochybnil. Poslouchejte své srdce a uvolněte ze sebe vše, co vás rozčiluje nebo trápí. Změňte prostředí, dopřejte si dovolenou. Najděte si práci, kde budou vaše schopnosti oceněny.

7. Mějte rádi sami sebe

Milujte sami sebe. Pečujte sebe. Dopřejte si koupel, večer pro sebe, věnujte sami době čas od času nějakou odměnu, zdravé jídlo. Buďte sami k sobě laskaví a starejte se o sebe. Zasloužíte si to. Pokud chcete mít šťastnější život, nezapomínejte na sebe.8. Milujte

Milujte nejdříve sami sebe a pak věnujte lásku ostatním. Sdílejte lásku se svým okolím a dávejte ji najevo. Lidé, kteří milují a nestydí se za to, jsou krásnější a mají šťastnější život. Teprve pak budete na správném místě, kde se setkáte s lidmi, kteří vás mají opravdu rádi.

12 věcí, které dělají šťastní lidé.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.