Nikdo nemá dokonalý život a vždy je co zlepšovat. Myslíte si, že váš život se mění k lepšímu jen v případě, že se stane zázrak, vyhrajete v loterii, vezmete si miiliardáře nebo se znovu narodíte? Ne, stačí maličkost, protože život není o velkých změnách, ale o těch menších, které postupně vedou k velkým. Ukážeme vám 8 způsobů, jak si zlepšit život a není to rozvod ani přestěhování na na Mars.Jak si zlepšit život?

jak si zlepšit život
Foto: pixabay

1. Přestaňte se srovnávat s ostatními.

Tohle je to nejhorší, co můžete dělat. Vždycky se najdou lidé, kteří budou v něčem lepší než vy. Pokud se přestanete srovnávat, budete spokojenější a nebudete závidět. Závist totiž nikdy nevěstí nic dobrého. Pokud je někdo úspěšný nebo má na něco talent, jen mu to přejte. Vy zase budete lepší v něčem jiném. Až si budete prohlížet fotky na instagramu a uvidíte ty dokonalé fotky holek se skvělými postavami a koupou peněz, nezáviďte. A pokud po něčem takovém toužíte, raději se snažte dosáhnout něčeho podobného.

2. Dělejte to, co vás baví.

Každého baví něco jiného – knihy, sport, historie, umění, tanec.. dělejte to, co vás naplňuje a cítíte se při tom dobře. Jedině tak dosáhnete spokojeného života a budete šťastní. U oblíbených věcí zapomenete na všední starosti a vaše duše bude jásat, že je ve svém živlu a baví se. Pokud děláte něco, co vás nebaví, věřte, že to nemá cenu, nikdy v tom nemůžete nic dokázat (až na výjimky), protože u toho nebudete šťastní a ani úspěch z dané věci vás tolik nepotěší.

jak si zlepšit život
Foto: pixabay3. Pokud můžete, odcestujte.

Tento bod se týká hlavně mladých lidí a lidí bez závazků (děti, manželství atd.). Pokud chcete získat zkušenosti nebo máte naopak života dost, nebaví vás a všichni vás štvou. Našetřete si a odjeďte. Cestování rozšiřuje obzory, poznáte nové lidi, získáte nový pohled na svět a život a až se vrátíte, budete vědět co chcete a kdo jste. Říká se, že by každý měl strávit v zahraničí minimálně rok. S tím souhlasím.

4. Dělejte kompromisy.

Jakmile se naučíte dělat kompromisy, budete šťastnější. Život totiž je o kompromisech a také o toleranci vůči druhým lidem. Pokud budete netolerantní, nepřizpůsobiví a nekompromisní, budete mít problémy s lidmi a budete se s nimi hádat. A to rozhodně není cesta ke spokojenému životu.

jak si zlepšit život
Foto: pixabay

5. Neřešte, co si o vás myslí druzí.

Jedna z hodně důležitých věcí v životě a taky nejtěžších. Jakmile přestanete zjišťovat, co si o vás myslí druzí, nebudete sami sebou. Neustále se budete bát cizích názorů a to je přece hodně omezující. Chovejte se tak, jak si myslíte, že je to správné a nezajímejte se o to, co o vás lidé říkají. Zbytečně to bude zatěžovat vaší mysl.

6. Začněte dělat něco nového.

V životě jsou chvíle, kdy nejste úplně šťastní, máte problémy, starosti a nevíte, kam dál. Je čas na to, najít si novou aktivitu, nové zabavení a začít dělat něco, co jste ještě nikdy nezkusili. Hlavně neseďte doma a snažte se.

7. Naučte se říkat NE.

Opět častá překážka, která se objevuje u hodně lidí. Jste ochotní, obětaví a děláte vše proto, aby bylo vaše okolí spokojené, ale nekoukáte sami na sebe? Přestaňte. Zejména v určitém věku, kdy už byste měli nějaký ten čas věnovat sami sobě, začněte odmítat věci, které už nezvládnete. Ze začátku to bude těžší, ale zvyknete si.8. Pomáhejte lidem.

Pomáhejte. O tom život je a abychom mohli na světě fungovat, měli bychom si pomáhat navzájem, věřte, že se vám to jednou vrátí. Pomůžete vy, později někdo pomůže vám.

jak si zlepšit život
Foto: pixabay

Tohle jsou jednoduché způsoby, jak si zlepšit život a opravdu fungují! Zkusíte je?

Přečtěte si také: 8 zaručených rad pro šťastnější život!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.