Mít sex je zdravé! Měli byste ho mít a často. A pokud ho přestanete mít, začnou se dít věci. Cestujete, pracujete, cvičíte, nemáte čas.. ale udělat byste si ho měli. Podívejte se, jakých 9 věcí se stane, jakmile přestanete mít sex. Po přečtení článku se jen utvrdíte v tom, že sex je propěšný. Po všech stránkách.

Co se stane, když přestanete mít sex?

mít sexFoto: pexels

1. Budete se cítit úzkostlivěji, pokud nebudete žít intimně.

Sex pomáhá uvolňovat a zbavovat se stresu. Na spoustu věcí při něm totiž zapomenete. Bylo dokázáno, že lidé, kteří neměli sex, mnohem častěji bojovali se stresovými situacemi než ti, kteří měli pohlavní styk alespoň 2krát týdně. Během sexu se v mozku uvolňují látky (endorfiny), které nám pomáhají cítit se v pohodě.

2. Sexem proti rakovině prostaty.

Muži, kteří přestanou mít sex, mají větší pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty. Muži, mající pravdelný sex, si snižují riziko rakoviny až o 20 %. Častá ejakulace může odstranit škodlivé látky z prostaty.

3. Budete odolnější vůči nachlazení.

Sexem se můžete zbavit bakterií a virů a podpořit imunitní systém. Pokud budete kombinovat častý sex, zdravou vyváženou stravu a pohyb, měli byste se úspěšně vyhnout nemocem. Funguje to trochu jako sauna, kdy ze sebe vypotíte škodlivé látky.

Přečtěte si také: Jak otěhotnět? 15 rad, kterými byste se měla řídit, pokud chcete počít

4. Budete se chránit před záněty močového měchýře.

Téměř 80 % infekcí močových cest vzniká během pohlavního styku přenosem bakterií či nedostatečné hygieny. Během něj se totiž bakterie množí, vy na to ale můžete vyzrát a bezprostředně po styku si dojděte na toaletu. Všechny špatné viry a bakterie, které by mohly způsobit infekci, z těla odchází. westwing slevový kód

5. Sex působí pozitivně na váš vztah.

Sex sbližuje, vytváří mezi lidmi šťastné pocity, lásku i bezpečí. Hlavně sex nevyužívejte jako nástroj pro usmiřování, tudy cesta nevede. Ale v období případné krize, tento intimní akt může pomoci. Hlavně si tyto chvíle spolu užívejte, prožívejte a musíte se cítit pohodlně a příjemně.

6. Riskujete poruchu erekce.

Tento bod také patří pánům. Je to jako se svaly a cvičením. Pokud je budete udržovat v kondici, budou i nadále správně fungovat. Stejně to funguje i tam dole.

7. Budete častěji bez nálady.

Ženy, které nemají sex, mají častější deprese. Podle studií je to proto, že ve spermatu se vyskytují látky jako melatonin, serotonin a oxytocin, které mohou zlepšovat náladu.

8. Nehrozí vám žádné pohlavní nemoci

Ano, bez sexu se pravděpodobně nenakazíte žádnou pohlavní nemocí. Ale můžete to vyřešit jednoduše a to používáním ochranných pomůcek, kterým je prezervativ. Nezapomeňte, že antikoncepce vás před nemocemi neochrání, to si spousta lidí stále myslí.

9. Předcházíte inkontinenci.

Při pohlavním styku ženy zapojují svaly pánevního dna a tím provádějí prevenci proti inkontinenci a ochablým svalům. Také se vám bude lépe rodit, pokud to máte ještě před sebou.

Tyhle věci se stanou, pokud přestanete mít sex. Rada zní – nepřestávejte s ním, je totiž zdravý. 🙂

Přečtěte si také: 15 tipů pro dlouhověkost, které fungují.