Když se dostaneme do manželství, ze všech stran posloucháme rady a pravidla, která bychom měli dodržovat. Jsou to taková rodinná pravidla o tom, jak vést šťastný a spokojený rodinný život a co bychom měli dělat. Bezmezně bychom se jich měli řídit, abychom dosáhli toho „štěstí“. Někdy jsou ale tyto rady spíše na škodu. Možná je lepší vše ignorovat a poslouchat vlastní srdce a rozum.

Tohle jsou rodinná pravidla, která vám mají přinést štěstí, ale vážně nefungují.Šťastná rodinná pravidla, která nefungují!

rodinná pravidla
Foto: pexels

9. Nikdy nelžete svému partnerovi.

Lidé, kteří vám radí, abyste svému partnerovi nikdy nelhali, to sami pravděpodobně nedodržují. Všichni lžou a někdy to je ku prospěchu. Představte si, kolika výčitkám a podráždění se vyhnete, pokud použijete malou neškodnou lež. Ženy, až si koupíte ty drahé šaty, klidně pár korun z ceny uberte nebo řekněte, že byly ve slevě a koupě byla výhodná!8. Buďte slabou ženou pro svého silného muže.

Chování a role slabé ženy se může změnit v dětské chování. Pamatujte, že jste se vzali jako rovní. Neměňte se v dítě, ale buďte sami sebou. Až budete mít těžkou tašku, neříkejte si o pomoc a ukažte, že jste silná a klidně si ji můžete nést sama.

7. Nepoužívejte sex jako nástroj usmiřování.

Ať si každý říká a dělá co chce, ale intimní hrátky vás někdy dokážou neuvěřitelně sblížit. Samozřejmě to nesmí být pokaždé, ale takové usmiřování je příjemné a někdy opravdu pomůže vyřešit tu „ošklivou“ hádku.

6. Travte co nejvíce času spolu.

Pokud si chcete odpočinout, udělejte to. Je v pořádku, že máme vlastní zájmy a vlastní kamarády. Nemusíte být pořád spolu, naopak, budete se pak na sebe více těšit. Trávení společného času je důležité, ale s mírou.

5. Najděte si společnou aktivitu.

Proč? Třeba není žádná společná aktivita, která by vás oba maximálně bavila. Klidně ať si muž zajde zahrát fotbal a vy si dojděte na jógu. Potom se sejdete a budete spolu koukat na film, který baví oba. Nemusíte mít ale nutně stejné zájmy.4. Nehádejte se o zbytečnostech.

Neměli byste mlčet, když se vám něco nelíbí, jen proto, aby byl klid. Jakmile vám bude něco proti srsti a neřeknete to, bude se to ve vás vařit a jednou opravdu vybuchněte. Mnohem lepší je začít to řešit hned. Buďte upřímní, slušní a milí. Uvidíte, že uděláte společný kompromis a vyřešíte to bez hádek.

3. Děti mají přednost.

Rodiče by se samozřejmě měli o své děti starat, být tu pro ně, když je potřebují a chránit je. Neměli byste ale zapomínat na sebe svého partnera a někdy mu dát přednost. Dejte jeden den v týdnu děti pohlídat babičce a vyrazte na večeři, do kina nebo si udělejte příjemný večer ve dvou.

2. Váš život by měl být jedna velká párty.

Vy ale nemáte rádi párty, ani dobrodružství a nejraději jste v klidu doma, u televize a dobrého vína? Proč ne? Měli byste dělat to, co je vám nejpohodlnější. Někdy miluje párty, ale někdo ne. Takové pravidlo zkrátka není platné pro všechny. Jak to máte vy?1. Pracujte na vašem vztahu.

Některé páry neustále řeší své problémy, co se děje, proč a z jakého důvodu. Dokonce povinně navštěvují manželskou poradnu a řeší sami sebe. Někdy je ale lepší si hlavně odpočinout, změnit prostředí a pokud se objeví nějaká krize, tak ona zase odejde (to je přirozená věc).

Tohle jsou rodinná pravidla, která nefungují. Souhlasíte nebo ne?

Napište nám do komentářů váš názor na rodinná pravidla a co funguje vám. Soouhlasíte s námi?

Díky těmto trikům dosáhnete čehokoliv!