V dnešní moderní době plné moderních technologií a vysokorychlostního internetu najdeme informace prakticky o čemkoli. Během pouhých pár minut se nám povede nalézt recept na nejlepší koláč nebo zjistit vše o fotosyntéze. Často hledání netrvá pár minut, ale hodin a to v případě, že hledáme opravdu rozsáhlé, složité a kvalitní informace o odborných tématech. Sestavili jsme pro vás seznam účinných způsobů, jak najít na Google informace nebo jiný drahocenný materiál. Tyto způsoby moc lidí nezná a opravdu vám ušetří spoustu času i nervů. Nyní najdete hledané informace za pár minut.Jak rychle najít na Google informace, které potřebujeme?

google informace
Foto: pexels1. Buď to nebo to

Taky se vám stává, že potřebujete něco najít, ale přesně si nepamatujete informace nebo jméno, abyste mohli začít hledat? To nemusí být žádný problém! Jednoduše vložte do vyhledavače několik potencionálních variant toho, co hledáte a oddělte je symbolem „I“ nebo místo symbolu použijte slovo „nebo“. Poté je jednoduché zvolit výsledek, který dává největší smysl a který jste hledali.

2. Vyhledávání pomocí synonym

Náš jazyk je bohatý na synonyma. A ty teď využijeme. Pokud potřebujete najít stránky, které se týkají určitého tématu, než konkrétní stránky, přidejte do vyhledávacího dotazu symbol „~“. Zadejte například zdravé ~jídlo a ukážou se vám výsledky, které se týkají zdravé stravy, reeptů, zásad, možnosti zdravého stravování atd.

3. Vyhledávání v rámci konkrétní webové stránky

Někdy si na nějaké webové stránce přečtete zajímavý článek a potom zapomenete, kde jste ho našli. Chcete ho ukázat přátelům, ale nemůžete ho najít. Nejlepší je najít informaci požadovanou informaci vyhledáváním v rámci webu. Uděláte to jednoduše. Zadejte adresu webu, potom klíčové slovo nebo celou větu a informace by se měla objevit.

4. Síla hvězdičky

Stává se vám, že si nepamatujete slovo, frázi nebo číslo, které potřebujete k tomu, abyste našli požadovanou informaci? Místo slova, které si nepamatujete, použijte symbol *.5. Když chybí spousta slov

Pokud si nepamatujete hodně slov, zkuste vložit mezi první a poslední slovo „AROUND“ + přibližný počet slov.

6. Použití časového rámce

Někdy potřebujeme najít události, ke kterým došlo během určitého časového období. Můžete do vyhledávače přidat časový rámec pomocí tří teček mezi daty. Pokud se chceme dozvědět něco o věděckých objevech během 20. století, můžeme napsat: vědecké objevy 1900…2000

7. Hledání titulku nebo url adresy

Chcete-li hledat klíčová slova a název článku, zadejte před hledaný výraz „intitle:“ a bez mezery. Chcete.li vyhledat slova z adresy URL, použijte „inurl“.8. Hledání podobných webových stránek

Pokud se vám líbí nějaká stránka a rádi byste našli podobné, zadejte „related:“ a pak adresu stránky, kterou máte rádi. Vše bez mezer.

9. Celé fráze

Nejlepší je zadat přesnou frázi toho, co hledáte. Zadejte konkrétní frázi v přesném pořadí. Tímto způsobem můžete perfektně najít písničky, jejichž název neznáte, ale pouze kus textu.

Teď už víte jak jednoduše najít na Google informace! Přiznejte se, že jste o nich neměli ani páru!

Podívejte se na zajímavosti na Youtube, o kterých určitě nevíte!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.