Nakupování bez obalu je trendy a šetří životní prostředí. Nepoužíváte igelitové sáčky, tašky a další jednorázové plasty a netvoří se zbytečný odpad. Naštěstí již existují bezobalové prodejny, do kterých si přinesete vlastní nádoby a ty naplníte. Platíte potom podle váhy a množství daného zboží. Bez obalu můžete nakupovat v kamenných prodejnách i z domova na internetu. Kde?

Jak nakupovat bez obalu?

bez obalu
Foto: pixabay

Rohlik.cz

První tip je pro ty, kteří neradi chodí do obchodu a preferují pohodlné nakupování z domova. Věděli jste, že na Rohlíku si můžete nakoupit ekologicky? Podívejte se, jak to funguje tady. Jednoduše při dalším nákupu vrátíte obaly, ve kterých jste nakoupili a ty budou vráceny zpět do oběhu a opět použity.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený rohlik.cz (@rohlik.cz),

Pro nadšence nakupování máme tip na 3 bezobalové kamenné prodejny, ve kterých pohodlně nakoupíte. Budete mít dobrý pocit a ještě si to užijete, zejména pak první nákup bývá zážitkem.

Bezobalu

Navštivte tuhle prodejnu na Praze 2, 3, 6 a v ulicích Pod Kaštany 5 a Radhoštská 1. Přinesete si vlastní nádoby a sami si je naplníte vším, čím chcete. Pokud nevíte, jak na to a jak celý obchod funguje, v obchodě vám rádi poradí a vše vysvětlí. Můžete si přinést vlastní sklenice, pytlíky nebo jiné nádoby.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @bezobalu,

Nebaleno

Zajděte si do Jarolímova 15 navětivte dva specializované obchody – jeden, kde nakoupíte drogerii a přírodní kosmetiku a druhý, kde si nakoupíte potraviny. Vše si můžete prohlédnout, očichat a v klidu vybrat a nakoupit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nebaleno (@nebaleno),

Neobaleno

Další obchod, kde si můžete koupit bezobalově. Těšte se na kvalitní lokální potraviny. Ořechy, semínka, luštěniny a další.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Neobaleno (@neobaleno),

Nakupování bez obalu je velmi jednoduché a opravdu šetrné k životnímu prostředí a naší planetě.

Máme radoat, že se bezobalové prodejny rozšiřují a je jich stále víc a víc. Chodíte nakupovat bez obalu? Vyzkoušejte to a třeba se vám to zalíbí.

Co uvařit z cukety? Dáme vám tipy na super recepty.