Jak poznám, že se mu líbím? Znáte tu situaci, kdy se vám někdo líbí, ale vy nevíte, jestli stejné pocity cítí i on k vám a kladete si neustále tuto otázku. Jsou určitá znamení, podle kterých to poznáte. Nemusíte nad tím moc přemýšlet ani se ho ptát, je to celkem jednoduché. Každý člověk používá gesta, ze kterých se dá odvodit mnohé. Dali jsme jich několik dohromady a vy se na ně můžete podívat. Příště už je budete znát a poznáte ta pravá znamení, že se mu líbíte nebo naopak.

Není v tom žádná věda, stačí si umět všímat a zaměřit se na ty správné věci. Ale na jaké? To přesně vám teď povíme.

Přečtěte si také: Proč se moderní vztahy tak snadno rozpadají

 

Jak poznám, že se mu líbím?

znamení, že se mu líbíteFoto: pexels

1. Sahá si na hlavu a hraje si s vlasy.

Líbíte se mu? Sahá si na hlavu a hraje si s vlasy. Tímto způsobem se muži často snaží dát najevo své sebevědomí. Když vidí atraktivní osobu, instinktivně se pokoušejí skrýt to, že se jim někdo líbí. To stejné pravidlo platí i pro ženy. Možná, že se tak snaží zakrýt skutečnost, že vás tajně pozorují nebo jsou zkrátka v rozpacích.

Jen si vzpomeňte na sebe, co děláte, když jste nervózní, nejste sami sebou a nevíte co dělat, protože se v místnosti nebo ve vašem okolí objevil někdo, kdo se vám líbí. Ženy si většinou dlouhé vlasy kroutí, muži si je prohrabují. Pokud muž vlasy nemá, i tak má často tendenci si hlavu podpírat nebo schovávat svůj pohled za ruce.

2. Dává si ruce v bok.

Buď si je dává v bok nebo do kapes – je to jasný signál, že se mu líbíte a že se snaží dát najevo svou sílu. Druhá možnost, proč si muži dávají ruce v bok nebo právě do kapes je ta, že ukazují svojí nedostupnost a brání se. Někteří muži nechtějí dát hned najevo, že se jim někdo líbí, možná jsou z toho sami v rozpacích a proto se to snaží za každou cenu zakrýt. Buď je to tedy postoj „je mi to jedno a mám vše na háku“ nebo zaujímají svůj silný mužský postoj, čímž se snaží dát najevo, jak jsou velcí a silní.

 

3. Snaží se vypadat co největší.

Je to jako u zvířecích samců. Pokud v boji vítězí nad samicí, používají techniku vytáhnutí se co nejvýše, pomocí svého peří nebo srsti. Dělají to proto, aby vypadali co největší. Když muž dělá něco podobného v přítomnosti ženy, je to znamení, že se mu líbíte. Protože muži si moc dobře uvědomují, že ženy mají rády muže statné, udělané, se svaly a ne ty vyhublé, u kterých máte pocit, že vás ani ochrání. Proto muži zaujímají takové pozice, ve kterých vypadají jako velikáni. Jednou ve svém životě posilují a dřou v posilovnách na svých tělech, tak ať je to vidět ne? Dělají to pro sebe, ale samozřejmě i proto, aby se zalíbili svému okolí, především ženám.

Jak poznám, že se mu líbím?

4. Zaujme otevřenou pozici.

Podvědomě se více otvíráme před lidmi, kteří se nám líbí, které považujeme za atraktivní. Věnují hodně pozornosti nohám. Většina lidí si toho ale nevšimne. Buďte pozornější k postojům, které dotyčný zaujímá. Pokud se k vám otáčí zády, dává ruce za záda nebo dokonce křížem, asi na vás spadeno nemá. Na druhou stranu může být stydlivější a na začátek se tak snaží bránit, počkejte tedy chvíli a možná se vám otevře. Jestli ale stojí přímo naproti vám, je například nakročený, rozevírá ruce do stran, máte jeho náklonnost.

jak poznám, že se mu líbímFoto: pixabay

5. Je upovídanější než obvykle.

Zpozorněte v ten moment, kdy se s vámi chce bavit, vyjadřovat vám názory a mluví více, než obvykle. Je to další jasné znamení, že se mu v něčem líbíte. Muži většinou nemluví tolik jako ženy, to je jasné, ale pokud se vás začne vyptávat, zajímat se o to, jaká jste, co děláte, co máte ráda a zkrátka si chce povídat, bude v tom asi něco víc. Samozřejmě mu můžete být jen sympatická a můžete se stát „jen“ jeho kamarádka. Tak na to pozor. To, že se s vámi chce bavit hned neznamená, že se mu líbíte a chce s vámi mít něco víc. Dejte tomu čas a pokud si chce povídat častěji a častěji, je to celkem jasné.

 

6. Zaujímá stejný postoj jako vy.

Jak poznám, že se mu líbím? Dělá to, co já. Říká se tomu zrcadlení póz. Znamená to, že se vám snaží porozumět a najít s vámi něco společného. To se podvědomě odráží v jeho řeči těla. Hledá záliby, co byste mohli mít společné, jídlo, které máte ráda, hudbu, kterou posloucháte, sport, který děláte nebo vás baví na něj koukat v televizi a další. To se týká stejného nasměrování, ale zajímavé jsou právě ty pózy. Zkuste si všimnout, jestli náhodou nestojí podobně, jako vy. Můžete si to zkusit ověřit tak, že vědomě pózu změníte a pokud ji změní na stejnou do 10 minut, něco na tom bude.

7. Je často nadšený.

Jak poznám, že se mu líbím? Pokud vás má rád, jeho výraz ve tváři bude přátelský a otevřený. Jeho pohled bude laskavý a nadšený. A pokud je nervózní, může zčervenat. Určitě nebude naštvaný, rozzlobený a nebude se mračit. I když má trable a něco ho trápí, s vámi se směje a rozhodně si na vás nevylívá zlost, pokud v sobě zrovna nějakou má.  Evidentně mu zlepšujete náladu.

8. Je všímavý.

Který chlap je všímavý? Asi žádný. Nebo málo který. Ale pokud se mu někdo líbí, začne si všímat dost. Chválí vám nové vlasy, šaty nebo ví, jaký druh kávy máte ráda? Tak je to jasné. Rozhodně se mu líbíte. My ženy víme, že najít pozorného chlapa je vážně nadlidský úkol. Některý je všímavý alespoň na začátku, když se snaží, ale některý tedy vůbec. Pokud si ale všimne toho, že jste byla na nehtech a pochválí vám barvu nebo od něj dostanete dárkem něco, co už dlouho chcete, je to dost jasný znak toho, že k vám možná něco cítí. Kolikrát si my ženy říkáme, že nás ti muži ale vůbec neposlouchají a nevnímají, ale nakonec zjistíme, že to vůbec není pravda, jen to tak vypadá.

jak poznám, že se mu líbímFoto: pixabay

Jak poznám, že se mu líbím?

9. Dává vám dárky.

Ví, co máte ráda a nosí vám vaše oblíbené bonbóny, přinese kafe ze Starbucks pro lepší den nebo vám dá květinu pro zlepšení dne? Tady si můžete být rozhodně jistá. Samozřejmě ale záleží, jaké dárky to jsou. Jestli vám přinese bonbóny, může to být kamaráský dar, protože jste mu třeba s něčím pomohla a on se chce odvděčit. Jestli je to ale květina, zejména pak růže nebo třeba pralinky nebo šperk, tak to už je vážnější.10. Zvláštně se na vás dívá.

Všechny ženy poznáme, jak se na nás muži dívají, když jsou zamilovaní. Přitrouble se usmívají a nevnímají okolí. Jedno z jednoznačných znamení. Většinou se na vás muž dívá dlouhým, pronikavým pohledem, kouká se přímo do očí a u toho se usmívá, tak to je přesně ten zamilovaný výraz.

11. Nenápadně se vás dotýká.

Ramena, vlasy, boky, jen tak nenápadně. Skoro vůbec, ale přece. Chce vám být na blízku a cítit vaše doteky. Tohle znamení nepřehlédněte! Mnoho žen si těchto malých nenápadných znamení vůbec nevšimne, přitom jsou tak důležitá. A nevěřte mu, že máte ve vlasech mouchu a že vám ji musí sundat, to je jen záminka!

jak poznám, že se mu líbímFoto: pixabay

Přečtěte si také: 30 nejkrásnějších citátů o lásce, které zahřejí u srdce

12. Zaměřte se na komunikaci.

Udržuje s vámi oční kontakt a občas uhne? Věnuje vám veškerou pozornost nebo kouká, kde co lítá? Tohle vám pomůže odpovědět na otázku, jak poznám, že se mu líbím? Jestli si prohlíží váš obličej nebo nohy, výstřih, to, co máte na sobě, vaše ruce, když něco děláte na telefonu, líbíte se mu! Jen tak si muž ženu neprohlíží.

13. Mluví před vámi o jiných ženách.

To je jasné, chce, abyste žárlila a pokud mluví o vašich kamarádkách, chce, abyste viděla, že je bere a že je s nimi v pohodě. Samozřejmě to opět musíte odlišit. Jestli vám ukazuje jiné ženy a chce znát váš názor na to, jak ji sbalit nebo jak ji dostat do postele, na vás zálusk asi nemá. Jestli ale o jiných ženách vtipkuje a když vidí, že žárlíte nebo to vypadá, že se naštvete a všechno vezme zpět s tím, že si dělá legraci, máte vyhráno.14. Jak poznat, že se mu líbíte? Stará se o vás.

Zajímá se, jak se máte a pokud vám není do smíchu, snaží se vám pomoci a nabídne čokoládu na nervy. Nebo jste nemocná a on vám nakoupí zásobu ovoce a uvaří čaj s medem. Ale pozor, tohle by měl dělat i dobrý kamarád. Jestli vám ale píše na dobré ráno, přeje sladké sny, ptá se, co jste měla k obědu nebo jak to jde v práci, nepůjde asi jen o kamarádství.

15. S jinými ženami se baví jinak.

Neusmívá se na ně tak, jako na vás, nemá zájem o trávení času s někým jiným, než jste vy a nikomu tolik nenaslouchá. Každý muž se podívá na ženu a to i na tu, se kterou nemá vztah, ale baví se s ní tak nějak jinak. Uzavřený postoj, jen pár vět a úsměv jen z čisté slušnosti. Zkuste srovnat, jak se baví s vámi a jak s ostatními ženami.

16. Představil vás kamarádům

Kamarádi jsou pro muže hned na druhém místě za rodinou, jsou pro ně vážně důležití a pokud vás představuje svým důležitým lidem, na kterých mu záleží, je to vážná věc. Tohle už něco znamená.

Udělejte si test:

„Jak poznám, že se mu líbím?“ – to je častá otázka, kterou si klade spoustu žen i dívek. Teď už budete vědět, na co se zaměřit a jak to zjistit.

Chcete ho dostat? Podívejte se na 12 kroků, jak sbalit kluka, které fungují.