Znáte tu situaci, kdy máte v peněžence poslední peníze a musíte s nimi vydržet do další výplaty? To je blízké asi téměř všem studentům. Co to je ale za život, když skoro na nic nemáte a počítáte každou korunu? Podívejte se na jednoduché tipy, jak zbohatnout. Jde o to, být chytrý a zařídit to tak, aby se vám peníze jen množily. Někdy to chce větší úsilí a štěstí, ale nečekejte na to, že se něco stane nebo vyhrajete v loterii. Chyťte se příležitostí, které máte a využijte jich. Zkuste některý z nápadů, jak zbohatnout.Jak zbohatnout?

jak zbohatnoutFoto: pexels

1. Staňte se digitálním nomádem

Pokud jste dobří ve tvoření webu, v grafice, nebo vám jde od ruky psaní, klidně dejte výpověď v práci a zkuste se ponořit do online světa, kde se v dnešní době dá vydělat balík peněz. Chce to ale samostatnost, zodpovědnost a silnou vůli. Kupte si letenku do některé z levných zemí (doporučuji jihovýchodní Asii, například Thajsko nebo Vietnam), sbalte to nejnutnější včetně vašeho počítače a vyražte. Nejen že změníte práci, budete cestovat, ale zkusíte si i naprosto odlišný způsob žití. Navíc v Asii jsou náklady na život rozhodně nižší než v České republice, tak se vám podaří možná i něco ušetřit. Tohle rozhodnutí stojí dost odvahy, ale věřte, že nebudete litovat.

jak zbohatnoutFoto: pexels2. Poctivě pracujte

Tohle je asi to poslední, co chcete slyšet, když vám někdo má radit, jak zbohatnout. Je to ale tak, nejdál dojdeš poctivou prací, základ je to, aby vás to bavilo. Pak jde o to vytrvat, stále se učit něco nového a být lepší než ostatní. Jednou přijde ta trocha štěstí a vaše pozice a konto na účtě se bude zvyšovat. Snažte se, buďte milí, spolupracujte s ostatními, nesnažte se k penězům dojít nepoctivou cestou. Důležité je si ale uvědomit, co vás baví, v čem jste dobří a tím směrem jít.

3. Investujte do kryptoměň

Tohle je cesta, jak zbohatnout, ale je velmi riskantní a riziková. I málo peněz můžete investovat do kryptoměň a vše se vám může desetinásobně vrátit. Nebo můžete na druhou stranu o vše přijít. Rozhodně se do tohoto způsobu nepouštějte bez znalostí, je potřeba si o tom něco zjistit a poté můžete začít zkoušet. Někdo kryptoměnám bezmezně věří, někdo by neinvestoval ani korunu. Vám to zrovna může vyjít, ale samozřejmě nemusí. Bude vás to stát hodně stresu a neustálé zjišťování nových a aktuálnch informací.

Pokud vás kryptoměny zajímají, přečtěte si článek, kde se jim podrobně věnujeme.

4. Malé podnikání

Pokud chcete začít podnikat ve velkém, bude vás to do začátku stát hodně peněz, které vy nemáte a ještě k tomu je můžete všechny za pár let ztratit a nebudete mít nic. Tady jde ale o něco jiného, jste zruční, kreativní, něco vyrábíte, malujete nebo máte v hlavě nápad na zajímavé a nové produkty, které ještě nejsou na trhu a lidem by se mohly líbit? Neváhejte a zkuste něco prodat. Ať už jsou to náramky, ručně malované hrníčky, oblečení, šperky, sešity. Využijte sílu sociálních sítí a zkuste pár kousků udat. Daří se prodej? Můžete se pustit do většího podnikání, na to už trochu peněz mít budete. Založte si eshop a prodávejte. Pokud nic nevyrábíte, ale máte nápad, můžete oslovit firmy o vyrobení vašich vysněných produktů, to ale bude stát více peněz a na začátku si nebudete jisti, zda lidí budou ochotni vaše výrobky koupit.5. Založte si blog

Baví vás psaní článků, focení nebo vaříte? Chcete vaše postřehy nebo znalosti předat dál? Není nic jednoduššího než si za pár korun založit blog, vytvářet poutavý obsah a proagovat ho na sociálních sítích. Pokud budete pro čtenáře zajímaví a budete přinášet něco užitečného, brzy si získáte jejich přízeň a můžete vydělávat například na reklamách nebo se zapojovat do spoluprací se známým firmami. Garantuji vám, že tohle bude i zábava 🙂 A je to celkem jednoduchá cesta, jak zbohatnout, pokud máte i trochu štěstí.

6. Brigádujte

Víte, že brigádníci mají často více peněz než ti, kteří pracují na hlavní pracovní poměr? Navíc je to skvělý způsob, jak si zkusti několik druhů práce a zjistit, co vás opravdu baví. Tohle je tip hlavně pro studenty, protože brigády se vám nepočítají do důchodu a tak se to ne každému vyplatí.Tohle jsou tipy, jak zbohatnout, když nemáte moc peněz.

Podívejte se, jak můžete jednoduchou formou ušetřit peníze.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.