Máte vztah a necítíte se v něm dobře nebo se chcete přesvědčit, že jste v pohodě? Ukážeme vám 5 znamení, které ukazují, že máte toxický vztah. Pokud vidíte alespoň 3 signály, měli byste se zamyslet nad tím, zda takový vztah má vůbec smysl a jestli za to stojí v něm dál pokračovat. Možná vám pomůžeme zjistit, že jste nešťastní nebo se naopak ujistíte v tom, že žijete v naprosto zdravém vztahu.

Přečtěte si také: Udržte si šťastný vztah: 6 věcí, které nedělat

Nemáte toxický vztah? 5 znamení jak to poznat 

Foto: pexels

Přečtěte si také: Seznamka: 7 míst, kde se seznámit a najít vztah

1. Koukáte si navzájem do telefonu

Tohle není úplně normální, pokud se na tom společně nedomluvíte. Jestli svému partnerovi za kdy koukáte do telefonu nebo on vám a vy to víte, je něco špatně a evidentně si nevěříte.

2. Podezříváte se

Někam jdete a partner se okamžitě ptá kam a s kým a je nepříjemný? Důvěra je základ vztahu a ani jednoho vás nebude bavit se neustále z něčeho podezřívat. Zkuste to nedělat a společně si o tom promluvit.

3. Nemluvíte o sobě hezky před lidmi

Pomlouváte se před svými kamarády? Tak to vůbec nesvědčí nic dobrého a když se nad tím zamyslíte, určitě vám dojde, že tak to být nemá.

Přečtěte si také: 10 tipů na spokojený vztah, který vydrží

4. Dáváte přednost kamarádům

Raději jdete s kámošem na pivo nebo s nimi dokonce jedete na dovolenou radši než se svojí polovičkou? Proč spolu teda jste?

5. Hádáte se

Občas se pohádat je normální je lidské, ale pokud ses tím potýkáte dnes a denně, možná je něco špatně a moc si nerozumíte.

Tak co, kolik znamení se vám objevuje ve vztahu? Máte toxický vztah nebo ne?

Přečtěte si také: 7 otázek, které si položte, zda přemýšlíte, jestli ukončit vztah