Teoreticky řečeno, všechny naše zkušenosti z nás činí silnější a lepší lidi. Být optimistický, převzít kontrolu nad svým vlastním životem a necítit se vinen sám za sebe, jsou jen některé z charakteristik, na kterých bychom měli pracovat. Myslíte, že máte něco z toho? Přinášíme vám 21 charakteristik, které dokazují, že jste psychicky silný člověk. Určitě něco z toho na vás sedí. Čím je toho více, tím lépe.Umíš udržet emoce a rozum v rovnováze

psychicky silnýFoto: pexels

Není to o tom, zda lépe ovládáte vaše emoce nebo rozum. Ale o tom, udržet mezi nimi rovnováhu. Když se o něčem rozhoduješ, měly by být tyto dvě hodnoty vyvážené a ani jedna nepřevažovat. Pokud jsi psychicky silný člověk, máš v harmonii jak emoce, tak rozum (logiku).

Jsi produktivní

Člověk může mít tisíce výmluv, proč se mu něco nepovedlo, nebo proč nedostal tu práci. Ale jen psychicky silný člověk se soustředí na to, proč selhal a jak se z toho poučit. Nemá výmluvy, ale chce být lepší.Zkrátka nemrhají časem a stále se chtějí učit něco nového.


Dobře se adaptuješ na změny

Život se mění a s tím přichází i adaptování se na změny. Spoustu lidí si nemůže na změnu zvyknout a chce zpátky to, co měl dříve. Silný člověk ale dělá vše pro to, aby si rychle zvykl.

Čelíš svému strachu

psychicky silnýFoto: Pixabay  

Každý máme nějaký strach. Většina lidí se mu ale snaží vyhnout a schovává se před ním. To je ale špatně, takhle se strachu nikdy nezbavíte. Důležité je, se strachu postavit a bojovat s ním. Psychicky silný člověk se neschovává a naopak, svůj strach vyhledává, aby se ho zbavil co nejrychleji.

Učíš se ze svých chyb

Silní lidé se za svoje chyby nestydí, ba naopak. Berou si z nich ponaučení a chtějí být lepšími. Chybovat je totiž lidské, není za co se stydět.

Našel jsi rovnováhu mezi tím, kdo jsi a mezi tím, kým chceš být

Pokud jsi psychicky silný člověk, přijmeš skutečnost, jaký teď jsi. Ale nikdy na sobě nepřestaneš pracovat a neustále se snažíš se zlepšovat.Slavíš úspěch druhých lidí

psychicky silnýFoto: Unsplash 

Být duševně silný znamená, že víš, jak spolupracovat s lidmi. K tomu patří i fakt, že nežárlíš na úspěchy lidí v okolí, ale přeješ jim je. Slavíš je s nimi a užíváte si úspěch společně.

To, jak žiješ a rozhoduješ se, odpovídá hodnotám, které uznáváš

Jestli žiješ podle svých hodnot a máš srovnané priority, mnohem lépe se ti v životě bude rozhodovat. Tato schopnost patří těm psychicky silným.


Staráš se o to, jak zlepšit svoje dovednosti spíš, než je ukazovat

Existuje hodně lidí, kteří se něco naučí jen proto, aby to poté mohli ukazovat a chlubit se. Psychicky silný člověk se něco naučí pro sebe, ne proto, aby mohl danou dovednost ukazovat ostatním.

Žiješ skutečný život

psychicky silnýFoto:  Pixabay  

Silní lidé jsou k sobě upřímní a jejich činy odpovídají tomu, co říkají.

Oceňuješ to, kdo jsi, ne to, co jsi dokázal

Mentálně silní lidé dávají skutečnou hodnotu tomu, kdo jsou a ne tomu, co mají. Nezáleží jim na výhře či prohře.

Jsi zodpovědný za své činy

Pokud uděláš chybu, přiznáš to. Hlavní je, se z chyb poučit a být lepším člověkem.

Rozdíly vidíš jako výhodu

psychicky silnýFoto:Pixabay 

Každá překážka a každý problém, kterým čelíš, je jen další příležitostí k růstu. Odlišnost je výhoda!Buď vděčný

Psychicky silný člověk nechce víc. Naopak ví, že má hodně a je za to vděčný. Ví, že by to vše mít nemusel a tak za to děkuje každý den.

Jsi realistický optimista

Jsi optimista. Doufáš v to nejlepší, když se potýkáš s překážkami, ale zároveň stojíš nohama na zemi.

Pracuješ na svých slabých stránkách

Lidé se za své slabé stránky stydí a snaží se je skrývat. Silní lidé je dávají klidně najevo, pracují na nich a zlepšují je.

Jsi připraven řešit problémy

Můžeš si neustále stěžovat na věci nebo můžeš začít problémy řešit, jako to dělají silní lidé.


Jsi stále připraven učit se nové věci

psychicky silnýFoto: Pixabay  

Nový den, nová osoba nebo nová zkušenost je jen další příležitostí, jak se něco naučit. Psychicky silný člověk je neustále připraven se učit.

Jste psychicky silný člověk?

Podívejte jak udělat to, aby vás druzí lidé měli rádi.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.