Řeč těla neboli neverbální komunikace – někdy dokáže říct víc, než ta verbální (řeč). Nedávné studie ukázaly, že lidé, kteří vědí, jak účinně komunikovat pomocí neverbálních signálů, mají vyšší úroveň emoční inteligence. Víte, jak správně komunikovat beze slov tak, abyste vypadali seriózně, inteligentně a měli u lidí úspěch? Pojďme si prozradit základy řeči těla.

1. Seďte rovně

řeč těla

Foto: pexels

Pohyby po židli, opírání loktů nebo zakrývání tváří rukou – to všechno jsou známky neúcty a vyjádření toho, že nemáte zájem o to, co slyšíte. Naopak pokud sedíte vzpřímeně s rameny zpátky, budete vypadat sebevědomě. NIKDY se neopírejte, pokud chcete vzbudit zájem.


2. Správně gestikulujte

řeč těla

Foto: pexels

Pokud hodně gestikulujete, lidé se mohou myslet, že něco skrýváte nebo že lžete. Naopak otevřená gesta ukazují, že nemáte co schovávat. Držte se pravidla: všeho s mírou.

3. Otevřete ruce

řeč těla

Foto: pexels

Nikdy nekřižte ruce. Dáváte tím najevo, že se bojíte a nesouhlasíte s tím, co říkají druzí. Dokonce nepomůže ani to, když se budete usmívat. Raději držte ruce podél těla.


4. Nesahejte si do vlasů

řeč těla

Foto: pexels

Patříte mezi ty, kteří si neustále sahají do vlasů a hrají si s nimi? Zbavte se tohoto špatného zvyku! Ukazuje to vaši nejistotu a nedostatečnou pozornost. Raději se soustřeďte na přirozenou komunikaci. Ze začátku to pro vás bude těžké, ale později si zvyknete.

5. Úsměv

řeč těla

Foto: pexels

Řeč těla a její nejdůležitější část? Úsměv. Tím, že se usmíváte, dáváte najevo, že jste v klidu a máte situaci pod kontrolou. Úsmívejte si i přesto, že jste ve stresu. Pomůže vám to!

6. Oční kontakt

řeč těla

Foto: pexels

Oční kontakt může zastrašit vašeho partnera, stačí se na něj jen upřeně dívat. Pokud se očnímu kontaktu vyhýbáte, vysíláte zprávu, že něco skrýváte. Měli byste se snažit udržet oční kontakt přirozeně. Oční kontakt udržujte, ale dělejte pauzy.


7. Pevný stisk

řeč těla

Foto: pexels

Nikdy nepodávejte ruku se slabým stiskem. Pevné uchopení ruky okamžitě projeví sebevědomí a bezpečnost.

 

Tak a teď plně ovládáte řeč těla.

Nenechte is take ujít článek 12 znamení, že jste daleko inteligentnější, než si myslíte.

 

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.