Asi jste na tento článek klikli, protože buď nejste v práci šťastní nebo nejste produktivní. Mnoho lidí vám řekne, že produktivita závisí na správném systému, skvělých to-do-listech, musí vás to bavit a musíte mít perfektně zvládnutý pracovní kalendář. Tak to ale vždy není. Jediná věc, která opravdu velmi pozitivně ovlivňuje vaší produktivitu, je pracovní štěstí a spokojenost v práci. Žádný nástroj, systém ani aplikace vám nepomůže. Samozřejmě toto vám taky pomůže, ale nebude to mít takový účinek a efekt.pracovní štěstí

Pokud chcete být opravdu produktivní, musíte mít svou práci rádi. Takže pokud svojí práci nesnášíte, asi moc produktivní nebudete.Tohle je 10 důvodů, proč je pracovní štěstí tím největším činitelem, který účinně zvyšuje produktivitu.

Proč pracovní štěstí nejpozitivněji ovlivňuje produktivitu?

1. Šťastní lidé lépe vycházejí s ostatními

Lidé, kteří jsou šťastní, mají lepší vztahy a jsou zábavnější.

To znamená:

  • Lepší týmová práce
  • Lepší vztahy se zaměstnanci, pokud jste manažer
  • Více spokojených zákazníků
  • Zlepšení prodeje

2. Šťastní lidé jsou kreativnější

Vaše produktivita je ovlivněná tím, že budete přicházet s novými nápady. Pokud jsou lidé v dobré náladě a rozpoložení, je tu větší pravděpodobnost, že budou kreativnější a budou sršit nápady. Dobrá nálada a pracovní štěstí zvyšují flexibilní, plynulé a originální myšlení.

3. Šťastní lidé řeší problémy, nestěžují si

Když se vám něco nelíbí, změňte to. Nemluvte o tom, co a proč je špatně. Rovnou to změňte nebo se o to alespoň snažte.

4. Šťastní lidé mají více energie

Energie na nové nápady, náročnou a dlouhou práci.5. Lidé, kteří jsou šťastní, jsou optimističtější

Mají pozitivní pohled na svět, optimisti jsou podle výzkumů mnohem úspěšnější a produktivnější.

pracovní štěstí
Foto: pexels6. Šťastní lidé jsou motivovanější

Nízká motivace znamená i nízkou produktivitu, to je jasné. A pokud vás něco baví, máte motivaci dosahovat lepších výsledků, budete i dost produktivní. Bohužel ani motivace jídlem nespěje ke vyšší produktivitě.

7. Šťastní lidé jsou méně nemocní

Nevolnost je zabiják produktivity. Pokud se necítíte ve vaší práci dobře, jste více náchylní ke stresu a tím pádem i k onemocnění a syndromu vyhoření.

8. Spokojení lidé se rychleji učí

Když jste spokojení a uvolnění, jste mnohem více otevření k učení se nových věcí a tím pádem i k vyšší produktivitě.

pracovní štěstí
Foto: pexels9. Šťastní lidé dlají méně chyb

Pokud jste v práci šťastní, občasná chyba vás netrápí. Zvednete se a poučíte. Klidně chybu přiznáte, jste za ni zodpovědní a omluvíte se. Šťastní lidé dělají méně chyb a když už je dělají, poučí se z nich.

10. Šťastní lidé dělají lepší rozhodnutí

Nešťastní lidé pracují v krizovém režimu a neumí se rozhodovat. Šťastní lidé dělají lepší rozhodnutí, umí zvážit výhody a nevýhody, umí si tedy lépe práci vybrat a zorganizovat.

Tohle jsou důvody, proč pracovní štěstí pozitivně působí na produktivitu.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.