Každý touží po tom mít šťastný a spokojený vztah, ale nic nejde samo a na takovém vztahu se musí pracovat a budovat ho. Většina lidí po nějakém čase začne brát vztah jako samozřejmost, jistotu a přestane se snažit. Pokud si ho chcete udržet, musíte se držet těchto pravidel. Dnes vám povíme, co ve vztahu nedělat a čemu se rozhodně vyvarovat.

Přečtěte si také: 10 tipů na spokojený vztah, který vydržíUdržte si vztah: 6 věcí, které nedělat

vztahFoto: pexels

Přečtěte si také: Žárlivost ve vztahu aneb 10 způsobů, jak se s ní poprat

1. Buďte tolerantní

Tolerance je ve vztazích na prvním místě ještě s komunikací. Uvědomte si, že každý člověk je jiný, má jiné zvyky a také výchovu. Měli byste k sobě být vzájemně tolerantní a pokud se vám něco nelíbí, můžete se o tom v klidu pobavit, ale spíše počítejte s tím, že se s danou věcí budete muset smířit. Vadí vám, že váš partner nechce snídat a vy víte, že je to ale zdravé? Nenuťte ho do toho, pokud on sám nechce. Můžete mu vysvětlit důvody, proč by snídat měl, ale je jen na něm, pokud opravdu začne nebo mu to takhle bude vyhovovat. Tolerance je důležitá!2. Nesnažte se nikoho změnit

Nikdy nenajdete žádného člověka, který vám bude vyhovovat úplně vším. Vždycky se vám nebude něco zdát, ale povahu člověka nezměníte a pokud se o to budete snažit, bude to ještě horší. Věřte mi, že změnit člověka nemůžete a ani byste přece nechtěli. Vždyť je krásné, že jsme každý jiný a jedinečný.

3. Nekritizujte jeho/její rodinu

Možná se vám nepoznává jeho maminka, ale on ji má rád a nebude chtít slyšet, že je taková a maková a že dělá něco, co se vám nelíbí. Respektujte jeho rodinu a to samé platí i o kamarádech. On kvůli vám ani rodinu ani kamarády neopustí a chovat se k nim jinak také nebude. Budete je muset brát takoví, jací jsou.

4. Nebuďte jako jeho/její rodiče

Nebuďte až moc mateřští. Neříkejte, v kolik by měl nebo měla přijít domů, jestli si to jídlo má ohřát nebo ho může jíst studené a podobné věci, které dělávají právě především maminky. Váš protějšek je už dospělý a může si to udělat tak, jak uzná za vhodné a nebudete ho bavit, pokud ho budete jen buzerovat.

5. Nesnažte se upozorňovat stále jen na to špatné

Nikdo není dokonalý a na každém vám bude něco vadit. Pokud stále budete mluvit o tom, co je na něm negativního, brzo ho to přestane bavit. Naopak vyzdvihujte pozitivní věci a to co se vám líbí a nezapomeňte ho/ji také pochválit a říct, co máte na té osobě rádi.6. Neutíkejte od problémů

Už jste spolu dlouho a jakmile vznikne problém, máte tendenci odcházet, jít čas trávit s někým jiným? To je ale velká chyba. Jak už bylo řečeno na začátku, komunikace je velmi důležitá a problémy se musí řešit. Mluvte spolu, dělejte kompromisy a domluvte se. Pokud toto nezvládnete, nevypadá to na fungující vztah.

Chcete mít šťastný a spokojený vztah? Tak se tomuhle rozhodně vyhněte! 

Přečtěte si také: Vyberte si nejšťastnější pár a my vám prozradíme něco o vašem vztahu