Svátek svatého Valentýna je za rohem. Že vás oslavy v drahé restauraci s předraženou kyticí, která stejně za chvilku uschne a občas ne tak úplně upřímným vyznáním lásky neláká? Hoďte konvence a romantické filmy za hlavu a vychutnejte si tento svátek s partnerem, o samotě nebo třeba i s dětmi přesně po svém. 

Základ spokojenosti? Skvělé jídlo!

Ať už jde o dokonalou večeři při svíčkách (nebo při sledování oblíbeného seriálu) nebo výborný slaďoučký dezert, skvělé jídlo je prostě základ úspěšného dne. Jen se nad tím zamyslete. Jakmile má člověk hlad, všechno se zdá mnohem pochurnější a každá maličkost, nad kterou by jindy mávl rukou, se stává příčinou ke vzteku. 

Nenechte se hladem znechutit. Uvařte (nebo si objednejte) skvělou večeři a k tomu si upečte váš nejmilovanější dezert. Chcete si to o kousek zpříjemnit? Použijte na pečení nebo přípravu salátu designovou a přitom praktickou mísu Mason Cash (která je, mimochodem, také skvělým dárkem pro každého milovníka vaření a pečení). 

K tomu se můžete naučit párovat víno s dezerty a o příjemný večer máte během pár chvilek postaráno.

valentýn večeře

Útulná chvilka u filmu nebo s oblíbenou knihou

Ať už je Valentýn nebo jakýkoliv jiný den – co může být lepší než se večer po náročném pracovním dni rozvalit na gauči se skvělou horkou čokoládou či čajem? K tomu si zapálit voňavou svíčku a ukradnout si pár chvilek skutečně jen pro sebe. 

Celý zážitek si můžete ještě mnohem zpříjemnit tím, že se zachumláte pod deku z mikroplyše a ulehnete do postele, která vás přivítá hřejivým mikroplyšovým povlečením, které má jen jednu malinkou nevýhodu – ráno se vám z něj ale ani trošku nebude chtít ven. Tahle celá útulná atmosféra domova má dokonce svůj název. Říká se tomu po skandinávsku Hygge a není divu, že se zvlášť v zimních měsících jedná o velmi vyhledávaný trend. Skandinávci zkrátka vědí, jak si život užít, přestože venkovní počasí k tomu příliš neláká. 

valentýn doma

Připravte se na jaro už dnes

Únor je pro mnohé jedním z nejhorších měsíců v celém roce. Zima je v únoru už velmi dlouhá a k tomu většinou celkem krutá. Ale právě svátek svatého Valentýna je první připomínkou blížícího se jara. Únor je ve své polovině a za rohem už na nás čeká sice stále mrazivý, ale přece jen březen a s ním i první jarní dny. 

Připravte sebe i své blízké už dnes. Třeba stylovýma teniskama, které vám dodají o důvod víc, proč se těšit na to, až sluníčko začne konečně trochu hřát a budeme moc strčit nepohodlné a neskladné zimní boty zpátky do skříně. 

valentýn dárek

Foto: Pixabay.com