Zamilovat se v životě člověka není nic těžkého, to už asi víte. Zamilováváme se do různých materiálních i nematerálních věcí a vytváříme vztahy plné lásky s lidmi i zvířaty. Ale co se týče lidí, za svůj život se prý zamilujeme třikrát, do třech osob. Zajímá vás do kterých?Je možné zamilovat se v životě jen třikrát a pokaždé do jiné osoby?

zamilovat se
Foto: pexels

„Láska je jen slovo. Dokud někdo nepřijde a nedá mu pořádný smysl“.

Každou ze tří lásek potřebujeme a každou z jiného důvodu. První láska je ta, kterou poznáváme jako mladí. Idealistická, téměř dokonalá a nezkažená láska. Vypadá jako z pohádky a myslíme si, že to funguje jako v pohádce – žili šťastně až do smrti.

To je ta láska, která apeluje na to, co bychom měli dělat pro společnost a pro naší rodinu. Myslíme si, že to bude naše jediná láska, bezmezně jí věříme a nepředstavujeme si jiné možnosti.

Druhá láska je naší tvrdou láskou, ta, která nás učí o tom, kdo jsme a jak často chceme nebo potřebujeme být milovaní. To je druh lásky, která sbližuje, ať už skrze lži, bolest nebo manipulaci. Učíme se z chyb a snažíme se je neudělat znovu. U naší druhé lásky se nažíme zvolit jinou možnost než u první, ale často končí ještě hůř. Někdy je nezdravá, nevyvážená nebo narcistická. Pravděpodobně tam bude vysoká úroveň dramatu.A třetí láska, kterou nikdy neuvidíme přijít. Ta, která zničí všechny naše ideály. Lásku jsme si představovali mnohem idealističtější. Tohle je láska, kde neexistují žádná ideální očekávání, jak by měl člověk jednat ani tlak na to, abychom se stali někým jiným, než jsme my. Není to to, co jsme si představovali, že by měla naše láska vypadat. Rozbíjí naše předsudky.

Možná člověk v životě nezažije všechny tři lásky, možná ano. Můžeme zažít všechny tři lásky během celého života nebo během pár let. To záleží na připravenosti člověka. Pak ale existují lidé, kteří se zamilují jednou a v té jedné vášnivé lásce vydrží do posledního dechu.

Říká se že ti, kteří se dostali ke třetí lásce, jsou opravdu šťastní.Je to na nás – můžeme se rozhodnout zůstat s naší první láskou, která vypadá dobře a všichni okolo nás budou šťastní. Můžeme se ale rozhodnout pro druhou lásku v přesvědčení, že budeme bojovat a nebude to za to stát. Nebo můžeme věřit v třetí, poslední lásku. Zamilovat se potřetí a být šťastný.

A jak to s láskami v životě máte vy?

Takhle poznáte, že se mu líbíte!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.