Mírná žárlivost je zdravá a dokáže být prospěšná vztahu, ale co když žárlíte víc, než je zdrávo? Máte sklon ke kontrolování partnera, neustálému vyptávání a snažíte se ho zbavit svobody? Tento přístup může vést ke krachu a k rychlému ukončení vztahu z parnerovi strany. Nikdo nechce žít pod dohledem a tlakem. Pokud máte se žárlivostí problémy, tento článek je přímo pro vás. Dozvíte se v něm, jak na žárlivost, jak být tolerantnější a ve vztahu spokojenější.Jak na žárlivost?

jak na žárlivost
Foto: pexels

1. Domluvte si pravidla

Hlavní a nejlépe fungují trik, jak na žárlivost. Věřte si navzájem a o všem se informujte. Jasně, každý má nějaké tajemství, ale pokud jdete na kafe se svým kamarádem, měla byste to svému partnerovi říct. Stejně je to i v opačném případě. Pokud si budete vše říkat an rovinu, není nutné žárlit. Tohle si ujasněte už na začátku vztahu.

2. Věřte si

Důvěra mezi dvěma lidmi je základ. A pokud máte nějaké podezření, že je něco jinak, v žádném případě se svému protějšku nekoukejte do telefonu ani nevyzvídejte jeho kamarádů. Raději se zeptejte přímo jeho a nevymýšlejte žádné scénáře.

3. Vybudujte si sebevědomí

Žárlí většinou ti, kteří mají výrazné slabiny a nízké sebevědomí a uvědomují si to. Bojí se totiž, že o svůj protějšek přijdou. Zbavte se pocitů méněcennosti a naopak pracujte na tom, abyste se tromu druhému líbili. Cvičte, mějte zajímavé a společné hobby, starejte se o sebe.4. Komunikujte

Jak na žárlivost? Komunikací! Žádný vztah bez ní nefunguje. Proto se bavte o tom, co se vám líbí, nelíbí nebo co vám vadí. A mluvte spolu i o nepříjemných věcech, jedině tak se to vyřeší.

5. Nesrovnávejte se s ostatními

V něčem jste lepší než ostatní, v něčem zase horší. A tak to bude vždycky, proto se s ostatním neporovnávejte. Vždy najdete něco, v čem jsou lepší a to vám na sebevědomí nepřidá. Raději se soustřeďte na sebe a pracujte na sobě.6. Nastavte si hranice

Váš partner se baví s někým jiným a dokonce se při rozhovoru smějí? Nemusíte nic znamenat, hlavně nedělejte scény. Pokud vás miluje, nemusíte za tím vidět nic nekalého. Nejlépe uděláte, když se k nim s úsměvem přidáte a až budete sami, jen se zeptejte a dejte najevo, že vás to trochu mrzí. Můžete se o tom pobavit a nakonec zjistit, že je někdo, s kým se dobře a dlouho zná. Neptejte se ale moc často, dopřejte druhému svobodu.

7. Uvědomte si situaci

Jak na žárlivost? Uvědomte si, jak na tom jste. Tráví s vámi partner většinu svého času? Pak se nedivte, že chce být i s někým jiným a od vás si odpočinout. Nechcete si lézt na nervy ne? Pokud s vámi partner moc času netráví a přesto stojí spíše o ostatní, bude asi něco špatně. Začněte u sebe, neděláte něco špatně?

8. Naučte se brát flirtování s někým jiným

Já vím, nekouká se na to hezky. Ale někdy si zkrátka muži chtějí zvýšit sebevědomí tím, že flirtují s jinou dívkou. Nesmí vám to být úplně jedno, ale berte to pozitivně a vystřelte si z něj s úsměvem. Něco jako: „tohle už nechci vidět, fešáku“ :D, on bude rád, že ve vás nemá stíhačku a bude si vás o to víc vážit.9. Nemyslete na minulost

Máte negativní vzpomínky na žárlivost? Zkuste na ně zapomenout. Může se stát, že v novém vztahu budete reagovat až příliš horlivě, agresivně a nepříjemně. To vás může stát vztah.. Než si tedy někoho najdete, zkuste se s tím vyrovnat.

10. V žádném případě neprohlížejte cizí mobil

To je to nejhorší, co můžete udělat. Důvěřujte a i když vám něco nehraje, nikdy se nesnižte k tomu, že budete číst cizí zprávy a e-maily. Raději se zeptejte na rovinu, co se děje. V nejhorším případě, se může stát, že budete načapaní při činu a to už se špatně vysvětluje. Nenechte se zlákat a počkejte si na osobní vysvětlení.

Tohle je 10 tipů, jak na žárlivost. Máte vlastní? Napište je do komentářů.

Jednoduché triky, jak sbalit kluka, najdete tady.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.