Mírná žárlivost je zdravá a dokáže být prospěšná vztahu, ale co když žárlíte víc, než je zdrávo? Máte sklon ke kontrolování partnera, neustálému vyptávání a snažíte se ho zbavit svobody? Tento přístup může vést ke krachu a k rychlému ukončení vztahu z parnerovi strany. Nikdo nechce žít pod dohledem a tlakem. Pokud máte se žárlivostí problémy, tento článek je přímo pro vás. Dozvíte se v něm, jak na žárlivost, jak být tolerantnější a ve vztahu spokojenější.Jak na žárlivost?

jak na žárlivost
Foto: pexels

1. Domluvte si pravidla

Hlavní a nejlépe fungují trik, jak na žárlivost. Věřte si navzájem a o všem se informujte. Jasně, každý má nějaké tajemství, ale pokud jdete na kafe se svým kamarádem, měla byste to svému partnerovi říct. Stejně je to i v opačném případě. Pokud si budete vše říkat an rovinu, není nutné žárlit. Tohle si ujasněte už na začátku vztahu.

2. Věřte si

Důvěra mezi dvěma lidmi je základ. A pokud máte nějaké podezření, že je něco jinak, v žádném případě se svému protějšku nekoukejte do telefonu ani nevyzvídejte jeho kamarádů. Raději se zeptejte přímo jeho a nevymýšlejte žádné scénáře.

3. Vybudujte si sebevědomí

Žárlí většinou ti, kteří mají výrazné slabiny a nízké sebevědomí a uvědomují si to. Bojí se totiž, že o svůj protějšek přijdou. Zbavte se pocitů méněcennosti a naopak pracujte na tom, abyste se tromu druhému líbili. Cvičte, mějte zajímavé a společné hobby, starejte se o sebe.4. Komunikujte

Jak na žárlivost? Komunikací! Žádný vztah bez ní nefunguje. Proto se bavte o tom, co se vám líbí, nelíbí nebo co vám vadí. A mluvte spolu i o nepříjemných věcech, jedině tak se to vyřeší.

5. Nesrovnávejte se s ostatními

V něčem jste lepší než ostatní, v něčem zase horší. A tak to bude vždycky, proto se s ostatním neporovnávejte. Vždy najdete něco, v čem jsou lepší a to vám na sebevědomí nepřidá. Raději se soustřeďte na sebe a pracujte na sobě.6. Nastavte si hranice

Váš partner se baví s někým jiným a dokonce se při rozhovoru smějí? Nemusíte nic znamenat, hlavně nedělejte scény. Pokud vás miluje, nemusíte za tím vidět nic nekalého. Nejlépe uděláte, když se k nim s úsměvem přidáte a až budete sami, jen se zeptejte a dejte najevo, že vás to trochu mrzí. Můžete se o tom pobavit a nakonec zjistit, že je někdo, s kým se dobře a dlouho zná. Neptejte se ale moc často, dopřejte druhému svobodu.

7. Uvědomte si situaci

Jak na žárlivost? Uvědomte si, jak na tom jste. Tráví s vámi partner většinu svého času? Pak se nedivte, že chce být i s někým jiným a od vás si odpočinout. Nechcete si lézt na nervy ne? Pokud s vámi partner moc času netráví a přesto stojí spíše o ostatní, bude asi něco špatně. Začněte u sebe, neděláte něco špatně?

8. Naučte se brát flirtování s někým jiným

Já vím, nekouká se na to hezky. Ale někdy si zkrátka muži chtějí zvýšit sebevědomí tím, že flirtují s jinou dívkou. Nesmí vám to být úplně jedno, ale berte to pozitivně a vystřelte si z něj s úsměvem. Něco jako: „tohle už nechci vidět, fešáku“ :D, on bude rád, že ve vás nemá stíhačku a bude si vás o to víc vážit.9. Nemyslete na minulost

Máte negativní vzpomínky na žárlivost? Zkuste na ně zapomenout. Může se stát, že v novém vztahu budete reagovat až příliš horlivě, agresivně a nepříjemně. To vás může stát vztah.. Než si tedy někoho najdete, zkuste se s tím vyrovnat.

10. V žádném případě neprohlížejte cizí mobil

To je to nejhorší, co můžete udělat. Důvěřujte a i když vám něco nehraje, nikdy se nesnižte k tomu, že budete číst cizí zprávy a e-maily. Raději se zeptejte na rovinu, co se děje. V nejhorším případě, se může stát, že budete načapaní při činu a to už se špatně vysvětluje. Nenechte se zlákat a počkejte si na osobní vysvětlení.

Tohle je 10 tipů, jak na žárlivost. Máte vlastní? Napište je do komentářů. Jste žárliví?

Jednoduché triky, jak sbalit kluka, najdete tady.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.