Krásná květina udělá radost každé ženě: mamince, kamarádce, mrzuté šéfové nebo sousedce, které se jdete omluvit za to, že jste to včera s kamarády na bytě trochu přepískli s narozeninovou oslavou. Bude se vám hodit vědět, jaký význam mají různé druhy květin.Víte, co znamenají jednotlivé druhy květin?

druhy květin
Foto: pexels

Růže – tady je nám to asi všem jasné. Jde o královnu mezi květinami, evokují vášeň, lásku a touhu. Růže je dokonalost sama a taková je pro vás i žena, které ji chcete darovat. Maminka, přítelkyně nebo nejlepší kamarádka, to jsou jasné adeptky na puget krásných růží. Pokud někoho milujete, darujte růže.

Tulipány – vyjadřují spolehlivost a věrnost, prostě to, že si někoho vážíte. Tulipány můžete donést třeba ochotné kolegyni, která vám včera pomohla se zapeklitým pracovním úkolem.

Slunečnice – zářivá slunečnice je jako slunce, rozjasní všechno kolem a rozdává dobrou náladu a radost. Ať už chcete darovat energii, pozitivní náladu nebo prostě jen udělat radost jen tak. Klidně i sami sobě!

Orchidej – tahle květina je pompézní a výjimečná. Dejte si pořádný pozor, komu ji darujete, protože v sobě schovává i špetku závazku. Pánové by si měli dát pozor, aby s ní například nevzbudili příliš vysoké naděje. S orchidejí opatrně! 

druhy květin
Foto: pexels

Lilie – další velkolepá květina s překrásnými květy za vás řekne to, k čemu byste se sami neodvážili. Lilie je ideální volbou pro velká a upřímná gesta. 🙂

Karafiát – tahle květina byla ještě před pár lety kvůli minulému režimu (kdy byla naopak hojně všude) opomíjená, dnes se ale pomalu opět vrací. Drobné kvítky malých poupátek jsou dobrou volbou, pokud jdete například za babičkou o víkendu na oběd.Chryzantémy – jde o květiny přátelství. Těmi nemůžete nikdy nic zkazit. Pokud chcete kamarádce udělat radost, vsaďte na tyto květiny!

Frézie – symbolizují nevinnost. Kytice barevných frézií může být vhodná třeba pro mladší sestřičku.

Tento seznam vám doufejme pomůže s výběrem té vhodné květiny. Můžete vybírat také podle příležitosti (například narozeniny, výročí, svatba), ke které chcete květinu darovat. Například na stránkách online květinářství LaFlora si pohodlně vyberete v dané kategorii a pokud potřebujete, můžete si u nich objednat i dodání až přímo ke dveřím. Díky tomu ušetříte i čas čekáním ve frontě. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet!

Teď už víte, co znamenají jednotlivé druhy květin a jakou zvolit pro konkrétní situaci. Které druhy květin máte nejradši vy?

Inspirujte se a vyberte dárek pro přítelkyni, který se jí bude líbit!