Léto je v plném proudu a jaké by to bylo léto bez drinků a osvěžujícího ledového pití? Letní drinky zkrátka nesmí chybět na žádné oslavě, letní párty, ale ani u grilovaček, obědů a dalších letních radovánek. Při parném počasí se opravdu hodí a proto pro vás máme recepty na letní drinky, které si zamilujete a už si bez nich nedovedete představit léto a letní dny.10 nápadů na letní drinky

letní drinkyFoto: pixabay

1. Gin tonic

Chcete něco jednoduchého bez zbytečných sladidel? Vsaďte na klasiku. Do sklenice dejte 2 panáky Ginu a dolijte tonikem. Přidejte limetkovou šťávu, led a jako ozdobu zvolte také plátky limetky. Pokud se bojíte, že přiberete, pijte tento drink!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Weekend Mixologist | Barlow (@theweekendmixologist),


Vyzkoušejte další recepty na Gin tonic.2. Aperol Spritz

Základem je velké množství ledu, protože Aperol spritz nejlépe chutná ledový. Vezměte sklenici a naplňte ji po okraj ledem. Do sklenice nalijte trochu sodovky, poté Prosecco a zamíchejte. Nakonec dolijte Aperolem a krouživými pohyby zamíchejte. Poměry si můžete přizpůsobit své chuti. Pokud chcete drink ozdobit, vhoďte do něj jeden nebo dva plátky pomeranče. Pokud chcete originální drinky, pomeranč nahraďte grepem. Aperol je nesmrtelný a bude chutnat opravdu všem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aperol Spritz France 🇫🇷 (@aperolspritzfr),

3. Klasické mojito

Do sklenice dejte pár kostek ledu, přidejte bílý rum, sodovku, limetkovou šťávu, třtinový cukr, lístky máty a plátky limetky. Mňam!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 𝐙 𝐢 𝐨 𝐧 𝐠 𝐨 𝐝 𝐬 𝐨 𝐧 (@zion_godson),


Zkuste další recepty na mojito.4. Sangría

Vezmeme kastrol a nalijeme do něj trochu vody s cukrem. Svaříme a necháme vychladit. Do velké sklenice nalijeme červené víno, přidáme šťávu z pomeranče a citronu a nalijeme svařený cukr s vodou. Zamícháme a přidáme kousky ovoce – broskev, meloun nebo třeba jahody. Pokud chcete, můžete přidat i celou skořici nebo mátu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sangria_Rita (@sangria_rita),

5. Jahodové mojito

Nakrájejte jahůdky na plátky a dejte je do sklenice. Posypte třtinovým cukrem, dejte tam lístky máty a společně rozmačkejte. Přidejte rum, sodovku a jestli je to na vás málo sladké, dejte dovnitř ještě pár kapek jahodového sirupu. Završte hodně ledem a můžete přidat i pár malin na ozdobu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mimosa (@mimosapizzeria),

6. Nealkoholický malinový drink

Něco i pro ty, kteří nemohou alkohol nebo ho nechtějí pít. Svařte cukr s vodou a přidejte maliny, které rozmačkejte. Propasírujte a vzniklý sirup nalijte na dno sklenice. Přidejte kostky ledu, kusy ovoce a zalijte perlivou vodou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dita Brezinova (@ditule_b),

7. Gin s jahodami

Jednoduše smíchejte Gin s perlivou vodou, přidejte limetkovou šťávu, plátky limetky a jahody. Zamíchejte a můžete podávat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený DIY BLOG ❤️ IVA BALTARETU (@diyblog_ivabaltaretu),

8. Dětský letní drink

Aby to děti nemrzelo, také jim připravte skvělý barevný letní koktejl. Do sklenice dejte kostky ledu, zalijte sirupem a dolijte vodou – perlivou nebo neperlivou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Espresso Warehouse Czech (@espressowarehouse_cz),

9. Kokosovo-limetková soda

Naplňte sklenici ledem a do 2/3 sklenice zalijte sodovkou. Sklenici dolijte smoothie DaVinci kokos a zastříkněte limetkou. Před podávání ozdobte mátou.

Autora receptu naleznete u příspěvku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Espresso Warehouse Czech (@espressowarehouse_cz),

10. Ovocná tříšť

Nalijte džus do nádoby a dejte ho do mrazáku přes noc. Vyndejte, rozmixujte, dovnitř nalijte vodku, odzdobte ovocem a máte hotovo!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @tosi_bartender_l.g,

Letní drinky zkrátka nesmí chybět – dáváte přednost alkoholickým nebo nealko?

Inspiraci na další letní nápoje najdete tady.