Ořechovka je oblíbený alkohol, který si nyní můžete udělat sami doma. Na Moravě takovou ořechovku pijí pořád a věcí proč – je zdravá a pokud to s ní přepísknete a nebudete ji kombinovat s ničím jiným, nebude vám špatně – je totiž čistá a pokud vám je špatně (jste nemocní, nastydlí) nebo máte střevní potíže na dovolené, určitě vám pomůže. Nejlepší je doma dělaná, proto vám ukážeme jednoduchý recept, jak si ořechovku vyrobit. Je to velmi jednoduché a zvládne to každý.Domácí ořechovka: jednoduchý recept, který se vám podaří

ořechovka
Foto: pixabay

Co budete potřebovat

  • zelené nezralé vlašské ořechy (čím více jich budete mít, tím více ořechovky vyrobíte)
  • 1 – 2 litry vodky
  • koření – hřebíček, skořice, badyán
  • cukr (množství podle chuti)
  • Můžete také přidat med na chuť

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Creative life (@life_nature_creation),

Postup

Vezměte všechny ořechy a ponořte je do vody, nechte je tak dva dny, ať je na nich co nejméně nečistot. Poté je můžete ještě vyčistit ručně.Ořechy nakrájejte na malé kousky (kolečka nebo čtvrtky) a dejte do uzavíratelné lahve. Přidejte koření, ale pozor, nedávejte ho moc. Poté ořechy spolu s kořením zalijte vodkou až po okraj, zavřete a nechte louhovat alespoň 7 týdnů, nejlépe někde, kde je hodně sluníčka.

Svařte vodu s cukrem a počkejte, až se cukr rozpustí a vznikne cukrová voda. Tu nalijte k ořechům a zavřete. Nechte ještě týden odležet a poté sceďte. Ořechovka je hotová a můžete pít.

Uvidíte, že jste lepší nepili a že domácí je opravdu nejlepší. Můžete si takto dávat jako dárek – kupte hezké lahve, ručně je popište a na každou lahev pověste cedulku se jménem obdarované osoby. Uvidíte, že bude mít velkou radost, ručně vyráběné dárky jsou přece nejlepší. A máte vymyšlený dárek na Vánoce či narozeniny!Domácí ořechovka je výborná – zkusíte ji taky? Bude se vám hodit třeba na Silvestra! Je chuťově skvělá, ale dávejte pozor, je dost silná, takže s ní opatrně.

Máte rádi Gin tonic? Vyzkoušejte 5 různých receptů.