Zmrzlina patří k létu a milují i děti i dospělí, kteří se její pomocí snaží ochladit a také si dopřát nějaké ty cukry. Můžete si ji koupit v obchodě nebo si dojít na kvalitní do zmrzlinárny (nejlepší zmrzlinu v Praze dělají tady), ale co když se vám nikam nechce a rádi byste zmrzlinu užili v pohodlí domova u bazénu nebo u telky? Udělejte si svojí! Domácí zmrzlina není vůbec těžká, zvládnete ji levou zadní a můžete si jí udělat taky neomezené množství a mít ji neustále v lednici. Máme pro vás 7 skvělých receptů.Domácí zmrzlina: 7 chutných receptů

domácí zmrzlina
Foto: pixabay

1. Domácí Míša

Máte rádi klasického Míšu? Udělejte si ho sami doma! Smíchejte tvaroh s medem, skořicí a přidejte i vanilkový extrakt. Směs nalijte do formiček na zmrzlinu a dejte zmrazit, nejlépe přes noc. Polijte rozpuštěnou čokoládou s kokosovým olejem a dejte opět zmrazit. Mňam!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbara Dobiášová (@barbaradobiasova),

2. Domácí tvarohová zmrzlina

Smíchejte tvaroh, jogurt, datlový sirup a trochu domácí šlehačky. Promíchejte a do jedné poloviny dejte kakao. Obě poloviny nalijte do nádoby a dejte do mrazáku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cukraren Wellnes Podhajska (@kaviaren.wellnes),

3. Domácí čokoládová zmrzlina

Smíchejte rozpuštěnou čokoládu s bílým jogurtem a trochou zakysané smetany. Dovnitř nasypte ještě nalámané kousky čokolády a pro ještě větší čokoládovou chuť přidejte pár lžiček holandského kakaa. Budete se oblizovat!

4. Domácí smetanová zmrzlina

Víte, jaké je tajemství smetanové zmrzliny? Smetana, překvapivě. Vyšlehejte smetanu a přidejte do ní jakékoliv ovoce a sladidlo. Vše rozmixujte a nasypejte dovnitř kousky čokolády. Zmrazit, podávat! Doporučujeme polít karamelem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tipy/Recepty/Inspirace (@vsezravice),

5. Domácí vanilková zmrzlina

Kupte si celý vanilkový lusk, rozkrojte ho a vydlabejte vanilku. Do mixéru dejte řecký jogurt, který předtím zmrazte, vanilku, trochu smetany a mléko. Přidejte sladidlo, rozmixujte a dejte zmrazit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Baking Journal By Vendy (@bakingjournalbyvendy),

6. Domácí jahodová zmrzlina

Rozmixujte dva zmrazené banány, pár jahod a řecký jogurt. Do formiček dejte trochu rozpuštěné čokolády, poté vlijte směs a dejte zmrazit. Dobru chuť 🙂

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zůza Áďa Niky (@nas_ostrovni_fit_zivot),

7. Domácí banánová zmrzlina

Banánová zmrzka je snad to nejlepší, co si můžete dát – je super sladká, jednoduchá a zdravá! Rozmixujte zmrazené banány s rostlinným mlékem (nebo i normálním) a dejte do mrazáku. A to je vše! Můžete si do směsi přidat jakékoliv ovoce, třeba borůvky, maliny nebo jahody a rozmixovat je spolu s banánem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Camilla Reinnes (@lemonnylimes),

Domácí zmrzlina je nejlepší a její výroba není těžká – zkusíte ji?

Vyzkoušejte jahodový dort – 3x skvělý recept.