Říkáte si, co je na tom tak těžkého, dát zázvor do hrnečku a zalít ho horkou vodou? Možná proto vám a dalším lidem zázvorový čaj moc nechutná. Ukážeme vám, jak si ho udělat tak, aby byl chuťově výborný, dodal vám všechny potřebné vitamíny a pomohl vám udržet imunitu na vysoké úrovni, případně, aby vám pomohl dostat se z nachlazení. I přesto, že vás zázvor pálí, a proto vám nechutná a nepijete ho, zkuste náš postup a uvidíte, že si ho nakonec budete ještě vychutnávat.

Přečtěte si také:7 důvodů proč je zázvorový čaj zdravější než jiný

Jak udělat ten nejlepší zázvorový čaj

zázvorový čajFoto: pixabay

Co budeme potřebovat:

  • zázvor (množství podle toho, kolik budete chtít mít zázvorového čaje)
  • citron
  • med
  • bylinky dle výběru

Jak budeme postupovat:

Základ je umýt si pořádně citron, respektive kůru, od všech chemikálií. Ten nakrájet na plátky, včetně kůry a dát ho do nějaké misky. Oloupat zázvor a ten buď nastrouhat, pokud chcete, aby měl opravdu sílu nebo ho nakrájet na tenké plátky. Vše zalít medem a přidat bylinky dle výběru, můžete použít třeba mátu nebo třeba rozmarýn. Pozor, na nachlazení někteří lidé doporučují a do čaje přidávají i trochu česneku. Zní to divně, ale kombinace látek v zázvoru a česneku zabíjí spoustu bakterií a virů ve vašem těle.

Tuhle směs nechte aspoň přes noc odpočívat a jakmile si chcete dát čaj, začněte vařit vodu. Pozor! Voda musí mít maximálně 70 stupňů, jinak díky ní zabijete veškeré prospěšné látky a vitamíny. Čaj můžete okamžitě pít a je to skvělá volba pro ty, kteří nemají rádi čistou vodu, ale chtějí mít ve svém pitném režimu něco, co se počítá a není to plné cukru.

Schválně zkuste, tenhle postup, jak si udělat zázvorový čaj a napište nám, jak vám chutnal.

Přečtěte si také:Mátový čaj a jeho 6 účinků na zdraví