K létu jednoznačně patří vychlazený výborný Aperol Spritz, všichni dospělí lidé se na tom shodnou. Je to drink, který se hodí na párty, k bazénu, ale i k lehkému obědu. Umíchat takový Aperol Spritz není žádná věda, ale pokud to neumíte a chcete se o to pokusit, poradíme vám, jak na to. Až ho zkusíte, už nebudete chtít pít nic jiného!

Říká se, že je to holčičí pití, ale to není pravda. Schválně ho připravte někomu, kdo miluje pivo nebo tvrdý alkohol a uvidíte, že Aperolem rozhodně nepohrdne a s chutí si dá.Jak umíchat Aperol Spritz

aperol spritzFoto: pixabay

Jak umíchat Aperol Spritz?

Ingredience

  • led
  • sodovka
  • Aperol
  • Prosecco nebo jiné šumivé víno
  • plátek pomeranče

Základem je velké množství ledu, protože Aperol spritz nejlépe chutná ledový. Vezměte sklenici a naplňte ji po okraj ledem. Do sklenice nalijte trochu sodovky, poté Prosecco a zamíchejte. Nakonec dolijte Aperolem a krouživými pohyby zamíchejte. Poměry si můžete přizpůsobit své chuti. Pokud chcete drink ozdobit, vhoďte do něj jeden nebo dva plátky pomeranče. Pokud chcete originální drinky, pomeranč nahraďte grepem.

Výhoda Aperolu je taková, že obsahuje málo alkoholu a proto vás závratnou rychlostí neopije a můžete ho pít celý večer. Samozřejmě doporučujeme míchat s obyčejnou vodou, přecejenom je to také alkohol.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martyna (@martynaszalacka),

TIP! Stojíte ještě o větší osvěžení? Vyrobte si domácí Aperolové nanuky! Umíchejte ho, jak to již umíte a nalijte do tvořítek na nanuky. Dejte zmrazit a je hotovo! Tahle zmrzlina bude chutnat vážně všem, jen se nespleťte a nedávejte ho dětem. 🙂 Až se budete pařit u bazénu, budete za takovou zmzlinu vděční.

Aperol Spritz chutná skvěle a vy si ho teď můžete udělat doma. Pokud ho zkusíte, napište do komentáře, jak se vám povedl a jak vám chutnal.

Vyzkoušejte skvělé recepty na Gin tonic.